Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 3000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 07 Sie, 2016   

Ale ja i tak nie widzę, by ten obrazek z Pentaxa był lepszy, nawet w wykonaniu testu optycznych. Wiem, że to nie ta sama tablica, ale mydło i aberracja po prostu bije po oczach. Aż się boję co będzie na bokach w K-1.
Canon L

Pentax

I obrazek z 20D na Canonie 100mm nie L


[ Dodano: Nie 07 Sie, 2016 20:47 ]
Andrzej.M. napisał/a:
Skoro już chwalisz się że miałeś Pentaxy (a twoja wiedza na ich temat temu raczej przeczy i wiele razy już to zostało dowiedzione i prze ze mnie i przez kol Jaad... -sorry jeśli coś przekręciłem) to powinieneś dobrze wiedzieć że to następca F i FA dopasowany do potrzeb cyfrowych. No bawisz się jak w przedszkolu... :lol: :zalamany:
Nie, wcale nie powinienem dobrze wiedzieć. Wystarczyło mi, że umiałem poruszać się po menu, w miarę znałem guzikologię i wiedziałem jak wymienić obiektyw. Nie jestem fanboyem systemu, by znać wszystkie oznaczenia, ba, nie znam ich wszystkich nawet w Canonie, bo nie jest mi to potrzebne do robienia zdjęć i filmowania.

[ Dodano: Nie 07 Sie, 2016 20:53 ]
Andrzej.M. napisał/a:
... Nie moja broszka , Pentax pisze że jest taka a nie inna skutecznoć a testy to potwierdzają więc nie mam pytań... Tym bardziej że dobrze rozpoznaje każdą ogniskową i działa nawet na tych wpisanych dla manuali. Ostatnio sporo fociłem na ogniskowej 200mm i działało wybornie.
I tu się mylisz. Każdy system stabilizacji ma ograniczenia. Przypomnij sobie nawet książkowe ustawienie czasu do ogniskowej. Na tej samem zasadzie, czym dłuższa ogniskowa, tym skuteczność maleje. Jeśli tak patrzeć, owe 4EV dla 50mm zmieniło by się w skuteczność 2-3EV na 100mm, a co z innymi puszkami? Wybrałeś do przykładu skrajnie wydajny model, bo nawet twój k-3II nie ma 4EV.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
mydło i aberracja po prostu bije po oczach.

:lol: :lol: :lol: Szczerze? Zawsze mnie zastanawiało czemu testy pokazywane na optycznych wbrew wynikom pomiarów w canonie były zawsze bardziej kontrastowe a w Pentaxie mniej i jakby mniej ostre... Mogę jedynie przypuszczać że yo wycinki JPEG-ów prosto z puszki, widocznie w canonie jest większe wyostrzanie JPG-ów i podciągany kontrast. Tyle na temat. :zalamany:
I jeszcze jedno - naprawdę podoba ci się to dziwne "przeplatanie się" linii w samplach canona? W pentaxie - może nieco bardziej "mydlanie" , ale za to czytelnie. Wystarczy zwiększyć kontrast.
Coś jeszcze ? I skąd ta mora w 20D?
Co do aberracji chromatycznej - to jest mniejsza w Pentaxie niż w 20D , mniejsza niż w 50D za wyjątkiem f5,6 i f8 gdzie na 5,6 osiąga poziom z 20D... czemu nie zapodałeś tych wykresów? Nieładne czy co? Lubisz wysnuwać wnioski na podstawie fragmentu badania? Z jednej przysłony?
:zalamany: :roll: Aż strach się bać jakie zdjęcia ci wyjdą z tego zakupionego właśnie pentaxa K-1... o ile to nadal prawda... I o ile dasz jeszcze radę go obsłużyć - wszak jego ergonomia to zaprzeczenie canonowskiej... Po coś ty to zrobił ?! Łolaboga! :lol: :lol: :lol:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 07 Sie, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
Masz cytat z testu. Tyle że jak się okazuje ten "trochę ostrzejszy na f4 i 5,6" Pentax jest od "trochę droższego" canona tańszy o 1250 złotych czyli kosztuje o trochę ponad 50% mniej niż Canon. :cool:
To jedno, drugie cały czas rozmawiamy w kontekście zastosowań w k-70 lub KS2. Porównanie na ff pewnie się za jakiś czas pokaże.
Nie wiem czy jest się aż tak czym szczycić. Na F/2.8 był gorszy o 3lpmm, na f/4 był lepszy dokładnie o 0,02lpmm jeśli wierzyć danym z tabelek :)
Liczyć też nie potrafisz widzę. Pokaż cenniki według których owy Canon jest o 1250zł droższy, bo według mojej wiedzy Pentax jest tańszy tylko o niespełna 850zł co stanowi zaledwie o 27%, a pisałeś wcześniej
Andrzej.M. napisał/a:
To porównaj sobie ceny Pentax DA 100/2,8 macro WR i Canon 100/2,8 L Macro... różnią się ... minimalnie na f2,8 za to canon kosztuje drugie tyle...


[ Dodano: Nie 07 Sie, 2016 21:28 ]
Andrzej.M. napisał/a:
:zalamany: :roll: Aż strach się bać jakie zdjęcia ci wyjdą z tego zakupionego właśnie pentaxa K-1... o ile to nadal prawda... I o ile dasz jeszcze radę go obsłużyć - wszak jego ergonomia to zaprzeczenie canonowskiej... Po coś ty to zrobił ?! Łolaboga! :lol: :lol: :lol:
Trzeba było czytać forum w innych tematach :) http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=29706
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Wybrałeś do przykładu skrajnie wydajny model, bo nawet twój k-3II nie ma 4EV.

Zupęlnie przypadkiem wybrałem model amatorski który polecałem - mianowicie KS2 a o nim pisano:
Cytat:
Na podstawie powyższego wykresu widać, że skuteczność stabilizacji w K-S2 sięga nawet 4 EV, co można uznać za świetny wynik.

Wojmistrz napisał/a:
Nie, wcale nie powinienem dobrze wiedzieć.
To jakimi szkłami się posługiwałeś? Samym kitem? :shock: :roll: :zalamany:

[ Dodano: Nie 07 Sie, 2016 22:42 ]
Wojmistrz napisał/a:
Pokaż cenniki według których owy Canon jest o 1250zł droższy, bo według mojej wiedzy Pentax jest tańszy tylko o niespełna 850zł co stanowi zaledwie o 27%,

http://fotozakupy.pl/pol_...filter_instock=
A ty gdzie znalazłeś swoje ceny? :lol:
Wojmistrz napisał/a:
a pisałeś wcześniej
Andrzej.M. napisał/a:
To porównaj sobie ceny Pentax DA 100/2,8 macro WR i Canon 100/2,8 L Macro... różnią się ... minimalnie na f2,8 za to canon kosztuje drugie tyle...

Jak bym się starał tak jak Ty - pewnie też znalazłbym gdzieś ceny jakie "kiedyś , gdzieś" widziałem. Ale nie jestem - i przepraszam :wink: - nie drugie tyle a ponad połowę droższe są wspomniane eLki. :lol:

[ Dodano: Nie 07 Sie, 2016 22:45 ]
Wojmistrz napisał/a:
Trzeba było czytać forum w innych tematach http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=29706

No widzisz? Ty psuju! :lol:
No żebym nie pisał! :razz:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
No to może porównajmy ceny analogicznych produktów canona? Przecież tak nie lubicie "kundelków"?

Bardzo lubimy, szczególnie, że tych kundelków mamy ostatnio większy wybór niż można podpiąć do Twojego ulubionego systemu. A i systemowych szkieł znacznie więcej. To które ceny chcesz porównać? Może 85/1.8? Albo systemowy, niekundelkowy 17-50 f/2.8? :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
To jakimi szkłami się posługiwałeś? Samym kitem? :shock: :roll: :zalamany:
Prawie. 18-55, 50-200, 50/1.2
Andrzej.M. napisał/a:
A ty gdzie znalazłeś swoje ceny? :lol:
Przeliczałem z tego linku do internetowego sklepu w UK, który sam czasem polecasz. Nie szukałem za bardzo gdzie najtaniej, ale fakt, jak widzę, w Polsce Canon 100L jest wybitnie drogi, a ten Pentax dziwnie tani.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
50/1.2
Ponoć fajne szkło... ale ja się manualami już nie bawię , chyba że mają mniej niż 20mm... :cool:
Wojmistrz napisał/a:
sklepu w UK, który sam czasem polecasz

Nie polecam, to raczej wyszukiwarka go znalazła przy jakiejś okazji...
Wojmistrz napisał/a:
jak widzę, w Polsce Canon 100L jest wybitnie drogi, a ten Pentax dziwnie tani.

Tak u nas jest... to zapatrzenie w czerwony pasek widać tak u nas działa... :lol: :twisted:
komor napisał/a:
To które ceny chcesz porównać? Może 85/1.8? Albo systemowy, niekundelkowy 17-50 f/2.8?

Wolałbym raczej 77/1,8 albo 70/2,4? A może 50-150/2,8? :razz:
Oczywiście wszystko na tym samym poziomie jakości. :wink:

[ Dodano: Pon 08 Sie, 2016 13:49 ]
komor napisał/a:
A i systemowych szkieł znacznie więcej

Tak swoją drogą - to ilu szkieł używasz?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Nie szukałem za bardzo gdzie najtaniej, ale fakt, jak widzę, w Polsce Canon 100L jest wybitnie drogi, a ten Pentax dziwnie tani.

Bo cena Canona jest aktualną ceną sprzedaży po ostatnich podwyżkach kursów walut. A cena Pentaksa jest zapewne wirtualną ceną z listingu sklepowego, a po zamówieniu dostaniesz maila „czekamy na dostawę”, jak to sklepy internetowe mają często w zwyczaju. :)

Andrzej.M. napisał/a:
Tak swoją drogą - to ilu szkieł używasz?

Jak zwykle odwracasz kota ogonem. Nie jest ważne ilu się używa/kupuje/posiada, tylko spośród ilu można wybrać te swoje zakupy. Przy czym nie o samą ilość oczywiście chodzi, ale ilość tych fajnych sensownych, o dobrym stosunku jakości do ceny (obojętnie czy mówimy o profi-zakupach, czy tańszych hobbystycznych).
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

komor napisał/a:
A cena Pentaksa jest zapewne wirtualną ceną z listingu sklepowego

Ja już kupiłem mam i wiem ile dałem ale jak się chcesz przekonać - to sobie kup... zobaczymy. :lol:
komor napisał/a:
ale ilość tych fajnych sensownych, o dobrym stosunku jakości do ceny

No to się cieszę że jesteśmy tego samego zdania. Co z tego że w systemie są tysiące szkieł , podczas gdy 99% i tak nie kupimy... Ważne jest te kilka które nam pasują. ale nie odpowiedziałeś na pytanie tylko odwróciłeś kota... To ilu?

[ Dodano: Pon 08 Sie, 2016 17:41 ]
No dobra, NIE KUPUJ... - jak się przyjrzysz linkowi i temu co pod nim - zobaczysz obydwa szkła, ich ceny i na zielono termin dostawy - Pentax - DOSTAWA 24 godziny - Canon - dwa dni. JEST ODWROTNIE NIŻ NAPISAŁEŚ. Czyż nie?

Mmmm... no i kto tu odwraca kota? :roll:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

Andrzej.M., pewnie dlatego tak jest, że Pentaxa mają na stanie i możliwe, że zalega ("Produkt dostępny w bardzo małej ilości" i 1 z 6 kresek), za to Canona biorą od dystrybutora kiedy potrzebują ("Produkt dostepny u dostawcy" i 6 z 6 kresek).
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
pewnie dlatego tak jest, że...

Normalnie jak dzieci... pokazać coś to zaraz zaczną zmyślać... :lol: :zalamany:
Ogarnij się trochę! Gdzie ty tam kreski widzisz? :roll: Jeden - że nie mają, drugi -że produkt zalega... no super! :roll: I jak tu z wami rzeczowo rozmawiać? Fanboje canona... Eeech... :roll: :zalamany:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Nie umiesz wejść w informacje o towarze? Masz tam stan dostępności.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Skoro już sprowadzasz dyskusję do poziomu dziecięcego, Andrzeju to proszę bardzo – jak już Wojmistrz napisał, Pentaks zalega i się kurzy, a Canon schodzi na pniu. Nie nadążają sprowadzać. :)

Andrzej.M. napisał/a:
Co z tego że w systemie są tysiące szkieł , podczas gdy 99% i tak nie kupimy...

Już Ci wcześniej napisałem – to z tego, że jest większy wybór i jest mniejsza szansa, że nie znajdziemy potrzebnego szkła. Nie jest to trudne do zrozumienia, trzeba tylko klapki z oczu zrzucić.

Andrzej.M. napisał/a:
ale nie odpowiedziałeś na pytanie tylko odwróciłeś kota... To ilu?

Jak już koniecznie chcesz wiedzieć, to obecnie mam tylko dwa obiektywy Canona, ale przewinęło się trochę więcej, w tym takie, których do Pentaksa nie kupisz, a do Nikona dopiero od niedawna i w znacznie wyższej cenie (mówię o najtańszej wersji 70-200/4L bez stabilizacji). Bardzo miło wspominam ten obiektyw i być może go sobie jeszcze kupię na jakieś wakacje, chyba że jednak będę mógł/musiał kupić 70-200 f/2.8. Licytowanie się jednak na ilość nie ma sensu, bo nie o to w tym chodzi, o czym po raz kolejny napisałem w drugim akapicie niniejszego posta.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

komor napisał/a:
cena Canona jest aktualną ceną sprzedaży po ostatnich podwyżkach kursów walut. A cena Pentaksa jest zapewne wirtualną ceną z listingu sklepowego, a po zamówieniu dostaniesz maila „czekamy na dostawę”,
komor napisał/a:
Pentaks zalega i się kurzy, a Canon schodzi na pniu

No i jak tu z Wami rozmawiać jak z dorosłymi? :lol:
To że jest jedna kreseczka - czyli jest w bardzo małej ilości w magazynie - musi według Was oznaczać że zalega? Akurat dość często korzystam z tej firmy i wiem że dość sporo biorą od pentaxa i do pentaxa... :cool:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 14 Sie, 2016   

Andrzej.M., koszty magazynowania i księgowania potrafią być na tyle wysokie, że sklepy wystawiają towar po kosztach, byle się go pozbyć. Z całym szacunkiem, ale myślę, że to ty nie chcesz zrozumieć, że piszemy hipotetycznie, bo nikt z nas nie pracuje dla tego sklepu, ale najwidoczniej lepiej znamy mechanizmy i realia rynkowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14