Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 02 Sie, 2016
pentax k-5 vs k-50
Autor Wiadomość
chalice 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   pentax k-5 vs k-50

Trochę marnie postawiłem tego posta, wiem, ale też trochę mało czasu mi zostało na dalsze zgłębianie tematu, gdyż noszę się z zamiarem kupna sprzętu z aukcji allegro w x-comie.

http://allegro.pl/outlet-...6344188203.html

O tym że k50 jest bardzo dobrym sprzętem wiem od dawna, bo zapoznałem się szczegółowo z testem, specyfikacją i fotkami. Choruję jednak od dawna na k-5, który jakoś tak w zestawieniu z 50ką wypada mi lepiej jeśli chodzi o parametry techniczne a przede wszystkim jakość obrazu. Widać jednak że te aparaty to bardzo podobne konstrukcje jeśli chodzi o możliwości matrycy. Jest jeszcze wygodna i ergonomicznie skrojona k-30ka która mam wrażenie ma także lepszy obrazek od 50ki i szczerze mówiąc wolał bym ją od 50ki. Co do konstrukcji tej ostatniej to wiem, że to bardziej amatorski sprzęt w stosunku do serii jednocyfrowej, jednak mam okazję kupić go wraz z kit-obiektywem za 1850. W zestawieniu z cenami za używane sprzęty na alledrogo czy olx, to wypada baaardzo kusząco. Pytanie tylko czy warto...

Szczególnie w używanych sprzętach oprócz pewnie niewielkiego ryzyka awarii, martwi mnie fakt że licznik fotek nie świadczy dziś o poziomie eksploatacji sprzętu, gdyż serce aparatu-matryca podlega paleniu na trybie video i nigdy nie mam pewności co ten "używany bardzo sporadycznie sprzęt z przebiegiem jedynie X i 3 zera" robił przez ostatnie 2, 3 lata...

I tu proszę o radę użytkowników tych modeli czy znawców tematu. Po moim ostatnim nikonie d300, który niestety padł łupem złodzieja, od czasu pewnego myślę o powrocie do focenia. Sprzętu po nikonie nie mam. została mi jedynie stałka 50ka, co nie jest powodem by pozostawać przy systemie. W pentaxie kusi stabilizacja matrycy potwierdzanie ostrości na szkłach manu i przebogata stajnia słoików również manualnych z bagnetem k...
Zwyczajnie. Proszę kolegów znawców o pomoc w wyborze i jakąś radę. Aukcja się powoli kończy...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   

K-30 (czyli prawie to samo, co K-50) vs. K-5:
1. ta sama matryca (imx071)
2. Przewagi: bogatszy tryb video, focus peaking
3. Jest gorzej, jeśli chodzi o: to, co można wyciągnąć z rawów, jakość wykonania, kulturę pracy (k-30 strasznie głośno kłapie lustrem, ten sam blok mają k-50, k-s1, k-s2).

Do pleśniaków polecam bezlusterkowca.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

K-30 i K-50 bliżej rozdzielczośćią do K-5II - i ten model spokojnie mogę polecić - jeszcze da się sprawdzić programem Photo Me przebieg migawki prosząc o ostatni RAW z aparatu - np. fotografia monitora dzisiejszej strony z aktualnościami z datą . Masz tam wszelkie dane o aparacie i obiektywie, użytej lampie itp. przebiegu, wersji firmware... Podobnie chyba jest z k-30 a może nawet K-50.
K-50 można wyrwać teraz niedrogo bo wszedł KS2 i wchodzi K-70 więc trwają wyprzedaże. Zobacz jeszcze w sieciówkach (w RTV euro...mieli wyprzedaż). Pod pleśniaki Pentax się też świetnie nadaje - tyle że trzeba ograniczyć się do tych z gwintami M42x1 oraz bagnetem K a bezlustra mogą przyjąć jeszcze inne systemy.
 
 
chalice 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

WueN napisał/a:

2. Przewagi: bogatszy tryb video, focus peaking
3. Jest gorzej, jeśli chodzi o: to, co można wyciągnąć z rawów, jakość wykonania, kulturę pracy (k-30 strasznie głośno kłapie lustrem, ten sam blok mają k-50, k-s1, k-s2).
.


Czyli w k5 mam fokus peaking, ale mniej wyciągnę z rawów?
Z tego co widzę to w ogóle k5 ma więcej przydatnych funkcji, choćby mikro regulacja autofokusa czy podgląd głębi ostrości. Jednak te sprzęty dzieli 3 lata! Jak to możliwe że k50ka ma podobną jakość fotek, szczególnie na wysokim ISO, czy co do jakości fotografii te sprzęty naprawdę dają podobny obrazek? Rozważam teraz stanowczo k5 i k50 bo k5 z przebiegiem ok 36000 mogę kupić za 1000zł i jest to sklep stacjonarny który daje 24 mieś gwarancji, natomiast w sieci x-com k50 z dal 18-55 jest do wyrwania za 1850zł...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

K-5 to zacny aparat i pomimo, że pojawiły się nowsze, to nadal dobra propozycja. Jego matryca była przełomowa, dlatego nadal może konkurować jakością z nowszymi Pentaksami o większej ilości megapikseli (których nie potrzebujesz).
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

chalice napisał/a:
Czyli w k5 mam fokus peaking, ale mniej wyciągnę z rawów?
Z tego co widzę to w ogóle k5 ma więcej przydatnych funkcji, choćby mikro regulacja autofokusa czy podgląd głębi ostrości.

K-50 też ma mikroregulację i focus peaking.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   

K-50 nie ma wejścia na mic.
 
 
chalice 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016   

Dzięki za rady. Mój wybór padł więc na K5 :)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sie, 2016   

Udanych zdjęć życzę! :smile:
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016   

Kerebron napisał/a:

chalice napisał/a:
Czyli w k5 mam fokus peaking, ale mniej wyciągnę z rawów?
Z tego co widzę to w ogóle k5 ma więcej przydatnych funkcji, choćby mikro regulacja autofokusa czy podgląd głębi ostrości.

K-50 też ma mikroregulację i focus peaking.

Focus peaking to nie to samo, co podgląd głębi ostrości - działą tylko w trybie LV.

Dla mnie największą przewagą K-5 nad K-50 jest kultura pracy - https://www.youtube.com/watch?v=_TrbssJThpE
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sie, 2016   

chalice napisał/a:
Czyli w k5 mam fokus peaking, ale mniej wyciągnę z rawów?

Coś pomieszałeś - w K-50. K-5 ma rawy 14 bitowe a k-50 12 bitowe. Czyli więcej informacji zawierają te z K-5. Niemniej nie umiem powiedzieć czy zobaczyłbyś te różnice. To raczej ma znaczenie dla zawodowo się zajmujących pracą dla wydawnictw. K-5 jest znacznie cichszy - ma lepiej wytłumioną komorę lustra ale mam wrażenie że również nieco ciszej pracuje napęd wiertarki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16