Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sob 24 Sty, 2015
Zestaw Panasonic GM1 z 12-32mm i 20mm
Autor Wiadomość
Rembajłło 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   Zestaw Panasonic GM1 z 12-32mm i 20mm

Witam wszystkich

Jestem przybyszem ze świata kompaktów, który chciałby zrobić upgrade do bezlusterkowca. Bardzo spodobał mi się Panasonic GM1 przede wszystkim ze względu na szeroki kąt kitowego obiektywu 12-32mm (który mam zamiar stosować do szerokich krajobrazów itp.).

Pomyślałem sobie, że może warto by się szarpnąć na lepszy zestaw z dodatkowym szkłem 20mm f1,8, które przydałoby się do zdjęć we wnętrzach, czy w słabszym świetle. I tu pojawia się wielkie ALE. W kombinacji GM1 + 20mm ani body ani obiektyw nie mają stabilizacji, może więc do wnętrz wystarczy 12-32 ze swoją stabilizacją, a w miejsce 20mm lepiej wybrać coś innego?

Będę wdzięczny za każdą sugestię. Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

Chyba 20/f1.7 miałeś na myśli.
Brakiem stabilizacji przy tak krótkiej ogniskowej i tak jasnym szkle bym sie ńie przejmoeał albo... jak tak Ci na tym zależy weź GM5 albo w tej chwili w dobrej cenie GX-7.
Jedyną sensowna alternatywą w u4/3 w tym zakresie ogniskowych jest Panaleica Summilux 25/f1.4.
Szkło jest zarąbiście ostre ale... tracisz "kieszeniowość" GM1, którego juz tak łateo w kieszeni kurtki nie zmieścisz jak z 12-32 czy z 20/1.7.
 
 
Rembajłło 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

Hej, dzięki za odpowiedź.

Tak, miałem na myśli obiektyw Lumix G 20mm f/1.7. Podraża on cały zestaw o 1000zł, no i myślę, ze skoro w pewnym stopniu pokrywa się z on z kitowym 12-32 ze stabilizacją to może lepiej byłoby ten 1000 dołożyć do innego szkła, ale tu z kolei faktycznie trudno o kieszonkowość, także sam nie wiem co kupić, eh :)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

Kup taką ogniskową., która Ci się przyda. Skrajna kieszonkowość (GM1 z płaskim) istnieje w świecie m4/3 ale naprawdę bardzo ogranicza wybór obiektywów (14/2.5; 17/2.8; 20/1.7 oraz 3 płaskie zoomy i takie cusie 15/8 oraz 9/8). Sugeruję jeden płaski obiektyw i jakąś sensowną komplementarna ogniskową: np 45/1.8 (też bez stabilizacji).

Jak ma być mały ze stabilizacją to jest alternatywa u Olympusa w postaci E-PM2 niewiele większego od GM1. Tylko, że nie był zestawiany z płaskim zoomem niestety.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

fatman napisał/a:
Jedyną sensowna alternatywą w u4/3 w tym zakresie ogniskowych jest Panaleica Summilux 25/f1.4.

Niekoniecznie.
Jest jeszcze Olympus 25 mm f/1.8, który w ogólnej ocenie nie ustępuje Leice, pod niektórymi względami wypadł w teście optycznych.pl lepiej, a po uwzględnieniu ceny zostawia Leikę w tyle.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Jest jeszcze: Panasonic Lumix G X PZ 14-42mm f/3.5-5.6
Troche ciemny ale... nie tracisz kieszonkowatości no i... Jest dobry do filmowania.
http://www.juzaphoto.com/...nasonic_14-42pz

Przeczytaj ten artykuł.
Gościu porównuje w praktycznym użyciu Panaleikę 25/1.4 i Panasa 20/1.7
A wogóle to poczytaj inne jego artykuły bo dobrze facet pisze.
https://tysonrobichaudphotography.wordpress.com/2012/09/27/panaleica-dg-summilux-25mm-f1-4-asph-i-couldnt-help-myself/
A tu o Twoim 12-32:
https://tysonrobichaudphotography.wordpress.com/2014/03/27/panasonic-lumix-g-vario-12-32mm-f3-5-5-6-lens-tested/
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Rembajłło napisał/a:
Bardzo spodobał mi się Panasonic GM1 przede wszystkim ze względu na szeroki kąt kitowego obiektywu 12-32mm (który mam zamiar stosować do szerokich krajobrazów itp.).
Sam sobie odpowiedziałeś czego Ci trzeba :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16