Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesiadka na FF
Autor Wiadomość
A9 
Uczestnik


Posty: 80
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   Przesiadka na FF

Przyszedł wreszcie czas żeby przejść na pełną klatkę. Już miałem kupować 5D MKIII ale zobaczyłem, że mają wyjść nowe modele więc chyba na 5Ds padnie :)
Głównie robię beauty i portrety więc Mpix się przydadzą.

Obecnie korzystam z takich obiektywów:
C85mm 1.8
C50mm 1.8
Tamron 70-300 Di Vc
Canon 17-55 f2.8

C85 musiałbym zamienić za 135mm f2L albo C70-200 f4 do beauty.
50mm 1.8 chętnie wyrzucę przez okno, mój egzemplarz od f2,2 nawet nie ostrzy, zmieniłbym go na 50mm 1.4 albo 1.2L ale ten ostatni nie zbiera dobrych opinii

Zamiast ogniskowej 50mm potrenuje jakiejś stałki, 35mm ale tu nie mam pojęcia co wybrać.

No i najgorsze co mnie spotka to wymiana 17-55f 2.8 bo to chyba najlepszy zoom jaki miałem w rękach pod Cropa.

Jak macie jakieś propozycje to chętnie posłucham :)
Oczywiście na raz tego wszystkiego nie będę kupował.

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

A9 napisał/a:
amiast ogniskowej 50mm potrenuje jakiejś stałki


Zostaw 85/1,8.

A9 napisał/a:
35mm


Canon EF 35 mm f/2 IS USM.
 
 
A9 
Uczestnik


Posty: 80
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Ok, a czym zastąpić C17-55 ?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Moim zdaniem nie masz takiego arsenału obiektywów, żeby zamiast o 6D lub 5DIII myśleć o specyficznym 5Ds, który przecież nie jest następcą 5DIII tylko aparatem do innych celów, na dodatek droższym.

A9 napisał/a:
Ok, a czym zastąpić C17-55 ?

Wprost zastąpić czym, to dość oczywiste: 24-70/2.8 II. Ale to dość drogi obiektyw, podobnie jak wiele innych pełnoklatkowych. Zacząć więc należy od pytania jaki rodzaj fotografii uprawiasz i co jest dla Ciebie ważne. w C17-55 masz stabilizację, której nie ma w 24-70/2.8 II, ale jest za to w ciemniejszej wersji f/4 IS. Pytanie czy potrzebujesz. Itd.

85/1.8 bym się nie pozbywał, co najwyżej dokupił 135L, ale to ja, bo lubię stałki. Canona 50/1.8 oczywiście zastąpiłbym co najmniej wersją EF 50/1.4 USM, a najchętniej Sigmą 50/1.4, szkoda tylko, że w sprzedaży jest chyba tylko już ta nowa, droższa wersja Art. Moim zdaniem poprzednia, o połowę tańsza była wystarczająco dobra, żeby ją brać zamiast Canona.
 
 
A9 
Uczestnik


Posty: 80
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

No właśnie nie wiem czemu nie dla mnie ten 5Ds, głównie robię Beauty i Fashion (katalogi, lookbooki) itp.
Więc rozmiar zdjęcia ma dla mnie znaczenie, szklarnie zawsze mogę dopasować pod konkretny system i jeśli się z FF przesiądę to chyba tylko na średni format ;)

Najczęściej używałem 85mm 1.8 i 17-55MM (bo nie miałem dobrej stałki 50mm), więc jeśli w grę wchodzi 135mm f2 i kupno C50 1.4 lub Sigmy, to spokojnie dam na początku radę z tymi trzema obiektywami pod FF.
Zoom potrzebuje jako obiektyw uniwersalny do wszystkiego bo czasem aparat używam też prywatnie.
f4 powinno mi wystarczyć, tylko nie wiem czy 24-105 czy 24-70 ?

@komor, ja też wolę stałki, w 90% pracuje w studiu więc mam na wszystko czas ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

A9, jeśli uważasz, że potrzebujesz 50 megapikseli, to oczywiście nikt nie zabroni. Ale żeby to jakoś wykorzystać to i tak potrzebne będą nowe, ostre szkła. Z nowymi 24-70/2.8 II i 70-200/2.8 IS II na pewno będzie pięknie. Z innymi w miarę nowymi konstrukcjami pewnie też. Przymknięte starsze stałki – nie wiem o ile będzie lepiej. Ciekaw jestem zobaczyć praktyczne porównanie np. 135L przymkniętego do f/2.8 czy f/4 na 5DIII i 5Ds.
Ja po prostu wychodzę z założenia, że najpierw szkła, potem body. Inaczej to jest jak kupowanie bolidu Formuły-1 z jednym kompletem kapci i bez dostępu do odpowiedniego paliwa.
 
 
A9 
Uczestnik


Posty: 80
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Masz rację, żeby była jasność to 90% zdjęć beauty robię na przysłonie f9-11 a fashion f5,6-9 - oczywiście zawsze z lampami ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Na takich przysłonach będziesz więc pewnie w limicie dyfrakcyjnym, tym bardziej że na FF raczej to będzie f/11–16 zamiast f/9–11. Ale ponieważ MTF-y szkła i matrycy się mnożą, więc coś tam się zyskuje. Ja się już wyłączam w tym miejscu, najlepiej żeby wypowiedział się ktoś, kto np. coś podobnego robił na D800/D810 i dużych przysłonach. Tzn. na ile następuje realny przyrost rozdzielczości w takich warunkach (nieoptymalnych dla szkła).
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

50/1.8 na ff troche odzyje, ale to nadal daleko do jasniejszych konstrukcji.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

A9 napisał/a:
Przyszedł wreszcie czas żeby przejść na pełną klatkę. Już miałem kupować 5D MKIII ale zobaczyłem, że mają wyjść nowe modele więc chyba na 5Ds padnie :)
Głównie robię beauty i portrety więc Mpix się przydadzą.

Obecnie korzystam z takich obiektywów:
C85mm 1.8
C50mm 1.8
Tamron 70-300 Di Vc
Canon 17-55 f2.8

C85 musiałbym zamienić za 135mm f2L albo C70-200 f4 do beauty.
50mm 1.8 chętnie wyrzucę przez okno, mój egzemplarz od f2,2 nawet nie ostrzy, zmieniłbym go na 50mm 1.4 albo 1.2L ale ten ostatni nie zbiera dobrych opinii

Zamiast ogniskowej 50mm potrenuje jakiejś stałki, 35mm ale tu nie mam pojęcia co wybrać.

No i najgorsze co mnie spotka to wymiana 17-55f 2.8 bo to chyba najlepszy zoom jaki miałem w rękach pod Cropa.

Jak macie jakieś propozycje to chętnie posłucham :)
Oczywiście na raz tego wszystkiego nie będę kupował.

Pozdrawiam

Ile kasy masz na to?
5ds ma na starcie 3499 euro kosztować, 5dsR 3699.

Canon 5dIII ma też parę pikseli, a 6d nawet nieznacznie lepiej obrazuje.
 
 
A9 
Uczestnik


Posty: 80
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 11 Lut, 2015   

Znam cenę 5Ds i pewnie przy dobrych wiatrach będzie go można było za 12k wyrwać.
W 15k chciałbym się zmieścić z 135mm f2 i 50mm 1.4 bo te dwa obiektywy to 90% mojej roboty ;)
Do tego mój 17-55 i 50mm 1.8 pójdą na sprzedaż.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

Jeśli masz takie możliwości, to 5ds.

Ja myślę już nad 5dsR :wink:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

muzyk napisał/a:
Ja myślę już nad 5dsR


Jeżeli będą to zdjęcia tylko na ISO 100 to może i tak :razz:
 
 
A9 
Uczestnik


Posty: 80
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

No właśnie ciekawi mnie jakie będzie użyteczne ISO, i tak używam 100 w większości przypadków.
O co chodzi z tym filtrem dolnoprzepustowym w tym 5Dsr ?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

A9, chodzi o to samo co w przypadku D800E i innych wysokorozdzielczych lustrzanek pozbawionych filtra antyaliasingowego, zwanego AA, zwanego dolnoprzepustowym. Masz wyższą rozdzielczość kosztem większego ryzyka wystąpienia mory na zdjęciu. Akurat w przypadku Twojej roboty ryzyko chyba może być spore.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14