Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony vs Samsung
Autor Wiadomość
motoluka 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Nie 22 Lut, 2015   Sony vs Samsung

Poszukuje aparatu bezlusterkowego, wycieczkowego o możliwie jak największej kieszonkowosci. Cena około 3000PLN z obiektywem. Mam na oku dwa egzemplarze. Nie zależy mi na wizjerze i kręceniu filmów. Zależy mi na jakości zdjeć, dobrym trybie HDR i panoramie oraz możliwości robienia zdjeć wieczorem, oświetlony rynek np. Moje typu to:

- Sony A6000 + Sony 20mm f/2,8
- Samsung NX500 + obiektyw kitowy tj. Samsung 16-55 f3,5-5,6 ewentualnie Samsung 16mm f/2,4

Nowy NX500 ma bebechy z NX1 zastanawiam się czy ma przewagę nad Sony z tego względu. W Sony boli mnie jedynie brak dotykowego ekranu, przeraża mnie trochę ustawianie punktu ostrości. Ciekawe czy Samsung będzie dostępne tylko jako samo body jeśli nie to z 16mm stałką będzie o 1000PLN droższy od Sony a może uzbroić się w cierpliwość i czekać na A7000?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

O NX500 jeszcze nic nie wiadomo, bo nie ma go w sprzedaży. Bebechy bebechami, a praktyka pokazuje różne rzeczy. Dlatego A6000 to fajny wybór, bo wiesz już co kupujesz. Rozważ jeszcze Fuji X-E1 lub nowsze X-E2. Teraz z cashbackiem za 3600 zł masz:
http://fotozakupy.pl/fuji...sd-32gb-/39351s
 
 
motoluka 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

Fuji nie do końca spełnia moich wymagań, większy korpus, większe obiektywy, powolny AF, brak trybu HDR. Nie powiem byłem już prawie zdecydowany na X100S ale te elementy mnie odrzuciły trochę. No właśnie z jednej strony kusi mnie Samsung a z drugiej nie mam jakoś zaufania do tej firmy.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

Może zacznij od obiektywu.

http://www.optyczne.pl/in...p=0&moc=0&sort=

http://www.optyczne.pl/po...3=953&add4=1194 -jak z tych naleśników, to Samsung lepszy.

http://www.optyczne.pl/po...=1075&add2=1161 -zoomy
 
 
motoluka 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

Wybieralbym z naleśników właśnie miedzy Sony 20mm a Samsungiem 16mm. Tez pytanie czy Samsung będzie oferował samo body czy na sile będzie wciskał obiektyw kitowy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

motoluka napisał/a:
Fuji nie do końca spełnia moich wymagań, większy korpus, większe obiektywy, powolny AF, brak trybu HDR.


W X-E2 i X-E1 z nowym firmware AF na pewno nie jest powolny. Tryb HDR w puszce to zawsze atrapa, w porównaniu do tego co możesz zrobić programem graficznym nawet darmowym. W Olku EM-10 mam kilka trybów HDR, a i tak sam robię kilka ekspozycji i potem składam i obrabiam w EasyHDR.

Wybór naleśników faktycznie w Sony i Samsungu większy. Wadą Fuji są ceny ich obiektywów... Naleśnik 2.8/27 ma koszmarną cenę...
 
 
motoluka 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

27mm jest dla mnie zbyt wąski chce coś około 20mm Fuji ma taki obiektyw 18mm f/2 ale mogę zapomnieć o włożeniu aparatu do kieszeni a to jeden z warunków podstawowych. Celując w Fuji już bym raczej był za X100S będzie zdecydowanie chudszy. No ale tak czy tak to znacznie większy aparacik od A6000 z 20mm f/2,8.

[ Dodano: Pon 23 Lut, 2015 15:43 ]
Przed chwila na sonyalpharumors pojawiła się informacja o domniemanym debiucie A7000 na przełomie marca i kwietnia no ciekawe ciekawe co mogą zmieńic.
 
 
vatazhka 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 24 Lut, 2015   

motoluka napisał/a:
Wybieralbym z naleśników właśnie miedzy Sony 20mm a Samsungiem 16mm. Tez pytanie czy Samsung będzie oferował samo body czy na sile będzie wciskał obiektyw kitowy.


Informacje na stronie czeskiego sklepu sugerują, że dla Samsunga NX500 (i NX3300 też) nie będzie opcji "body only" (przynajmniej w naszym regionie): http://www.megapixel.cz/samsung-nx500-telo

Opinie użytkowników Samsungów NX sugerują, że jakość obrazu z obiektywów 16mm i 16-50mm PZ jest porównywalna, a różnica światłosiły nie jest w praktyce znacząca i w przypadku 16-50mm PZ w pewnych sytuacjach może być skompensowana przez obecny tam OIS. Wymiarami 16-50mm PZ również nie odbiega znacząco od "naleśników", więc wydaje się być bardziej uniwersalnym wyborem od niewybitnego (co nie znaczy, że złego) 16mm.

motoluka napisał/a:
No właśnie z jednej strony kusi mnie Samsung a z drugiej nie mam jakoś zaufania do tej firmy.

Dlaczego? Pytam poważnie. Jestem użytkownikiem Samsunga, mam na koncie (pozytywne) doświadczenie z serwisem i chętnie się nim podzielę.
 
 
motoluka 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Wto 24 Lut, 2015   

No właśnie moje wrażenie nie pochodzi z doświadczeń z aparatami a raczej telefonami i tabletami Samsunga. Mam porównanie do Apple i w Samsungu na papierze zawsze wszystko wyglądało swietnie ale tylko na papierze, boje się czy taki NX500 nie ma świetnych danych na papierze a jak przyjdzie co do czego to klapa. W zestawie NX500 + 16-50 już boje się trochę rozmiaru w stosunku do A6000.
 
 
vatazhka 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 24 Lut, 2015   

Nie wiem, jakie są twoje oczekiwania (jakość budowy/oprogramowania/obrazowania?), ale może po prostu zaczekaj, aż NX500 będzie dostępny w sklepach i potrzymaj go w rękach, pobaw się menu, sprawdź przykładowe zdjęcia opublikowane w Internecie itp. Jeżeli chodzi o obiektywy, to w Internecie dostępne są testy, opinie i przykładowe zdjęcia, pozwala to sobie wyrobić własną opinię już teraz.

Co do smartfonów/tabletów - także unikam produktów Samsunga (nie podoba mi się design, wykonanie obudowy i oprogramowanie), ale z aparatu fotograficznego i obiektywów jestem zadowolony (weź pod uwagę, że mam starszy model z niższej linii).

Ja mam nadzieję, że NX500 okaże się takim jeszcze bardziej udanym NX300 - to druga odsłona PDAF i jednocześnie druga odsłona oprogramowania opartego na TizenOS, więc mamy ewolucję zamiast rewolucji. Główna rewolucyjna zmiana - nowy sensor - zbiera dość pozytywne recenzje, korpus i oprogramowanie niewiele odbiegają od sprawdzonych NX300/NX300M, choć to drugie według zapowiedzi ma przynieść wiele funkcji znanych z NX1...
Ostatnio zmieniony przez vatazhka Wto 24 Lut, 2015, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
motoluka 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Wto 24 Lut, 2015   

Byłem oglądać NX300 i pod względem wykonania zrobił na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie niz Sony A5100 porównywalne do A6000. Troszkę ciemny ten 16-50 żeby chociaż 2,8 miał. Ciekaw jestem bardzo jak wypada sensor z NX1 w stosunku do tych stosowanych przez Sony.
 
 
vatazhka 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 24 Lut, 2015   

motoluka napisał/a:
Byłem oglądać NX300 i pod względem wykonania zrobił na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie niz Sony A5100 porównywalne do A6000.

Ja też porównywałem - jeżeli chodzi o oprogramowanie, Samsunga i Sony według mnie dzieli przepaść - znalezienie odpowiedniej opcji w gąszczu menu Sony to dla mnie koszmar.

motoluka napisał/a:
Troszkę ciemny ten 16-50 żeby chociaż 2,8 miał.

W systemie jest obiektyw 16-50mm f/2-2,8, ale to nie ta klasa cenowa i wielkościowa, co obiektywy "kitowe".

motoluka napisał/a:
Ciekaw jestem bardzo jak wypada sensor z NX1 w stosunku do tych stosowanych przez Sony.

Pierwsze porównania dostępne są w Internecie (jak dotąd jedyne zastrzeżenia dotyczą jakości obrazu przy wyższych czułościach).
 
 
motoluka 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Wto 24 Lut, 2015   

2-2,8 odpada całkowicie najważniejsza cecha to aparat ma mieścić się w kieszeni. Mam już Panasonic DMC FZ50 i praktycznie leży w pudełku bo nie chce mi się go nosić. Z Samsunga albo kit albo 16mm f/2,4 a w Sony 20mm f/2,8. Pewnie zdecydowałbym się na Sony no ale ten brak dotykowego ekranu boli a na tumorach już wczoraj była informacja ze na przełomie marca i kwietnia ma się pojawić A7000. Premiera marzec/kwiecień to ciekawe kiedy u nas będzie dostępny.

[ Dodano: Wto 24 Lut, 2015 16:57 ]
Kusi mnie jeszcze X100T od Fuji tamten stałoogniskowy Fujinon 23mm f/2 jest ciekawy. Boje się tylko AF.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14