Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus OMD EM-5 II
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015   

Dżozef napisał/a:
A Ty tam się już wyraźnie nudzisz za tą ladą "dla nie idiotów".
Tu jest forum i tu Twoje zawodowe mantry są po prostu żenujące.

Dżozef, możesz wyjaśnić co masz na myśli?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015   

Dżozef, ale o co chodzi?
Luszczanki to dinozaury wśród aparatów fotograficznych, a słabość AF w rzeczonym Canonie potwierdza test na optyczne.pl.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 14 Lis, 2015   

Dżozef,
Co palisz? :wink:
 
 
WinSho 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Nie 15 Lis, 2015   

Dżozef Spalił Mocarza jak nic :mrgreen:
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

fatman napisał/a:
Noooo.... artykuł piękny walnąłeś. :mrgreen:
Od razu napiszę, źe trybu wysokiej rozdzielczości jeszcze (poza wstępńymi testami) nie miałem okazji użyć. Ale zrobie to jak tylko spotkam taki motyw i takie światło, że będę chciał go wykorzystać.
Ostatnio prawie tylko stałkami operuję (12, 20, 45, 75) i czasem 9-18.
Ze względu na potrzeby kompaktowości systemu (dużo podróżuję) nawet 12-40/2.8 PRO zaczyna mi ciążyć w torbie i przed wyruszeniem na lotnisko kilka muż razy zastanawiałem sie czy go ze sobą zabierać.
Zgadzam się z Twoim poglądem na temat designu. Aparat na prawdę przyjemnie wziąć do ręki. Ma się wrażenie obcowania z czymś dopracowanym do ostatńiego szczegółu. To samo zresztą dotyczy metalowych stałek...
Tak jak pisałem na innych wątkach. Przesiadłem sie na u4/3 własnie z FF (C5DmkII) bo nie chciałem już dźwigać tego ustrojstwa. No i ten nieszczęsny AF w Tym Canonie...
Zastanawiam się nad kupnem 7-14/2.8 bo właśnie sie pojawił jakiś tydzień temu w polskim sklepie Olympusa ale... Musiałbym zmienić system filtrów Hi-techa, które mam na Z-Pro (100x150mm) co kosztowałoby mnie znowu kupę kasy (a do tego specjalny uchwyt). I to jedyne co mnie powstrzymuje. Z 9-18 (płaski przód szkła) z powodzeniem używam filtrów ND i szarych 85mm.


Po trzech kolejnych miesiącach zastanawiania się ;) ...mam chyba tylko jedno pytanie. Jak oceniasz matrycę w OMD. Wiem, że cudów nie należy się spodziewać bo to nie FF ale chętnie przeczytam, jak ze swojej perspektywy oceniasz możliwości małej matrycy 4/3. I czy nie brakuje Ci możliwości FF oraz jej mitycznego "plastyki" ;)
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam
PS - No może zarzuć coś jeszcze o wizjerze i AF :D
 
 
Władeczek 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Ustka
Wysłany: Sob 12 Mar, 2016   

Jako nowicjusz na optycznych chciałbym podłączyć się do pytania o jakość zdjęć jaką generuje ta matryca? Wiadomo testy testami a doświadczenie osoby użytkującej dany system jest o wiele cenniejsze.
Jestem bliski przesiadki na 5dmIII ale również jak kolega będę miał ten sam problem ze szklarnią, więc coraz częściej, małymi kroczkami dociera do mnie,że dobrą opcją byłby Olek. Za te pieniądze mam body + 12-40pro a dużo dobrego czytałem o tym obiektywie i wystarczy jeszcze na coś szerokachnego :) .
Boję się tylko swojego rozczarowania jakością fotek. Obecnie foce C 70d + S 18-35, w sumie to jestem zadowolony z tego co daje mi ten duet tylko moja szyja już mniej na tym korzysta. Po przesiadce na 5dIII pewnie będę zachwycony jakością obrazu ale znowu ta szyja:). Z tego co widzę fatman to sam przesiadłeś się z ff na 4/3.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Mar, 2016   

Władeczek, poszukaj co fatman pisał po swojej przesiadce, żeby chłop nie musiał się powtarzać. W każdym razie z pełnoklatkowego Canona przesiadł się na mikro4/3 i jest zadowolony, w tym rodzaju fotografii, który uprawia. Bo rodzaj uprawianej fotografii z pewnością ma znaczenie przy podejmowaniu tego rodzaju decyzji.

fatman > klikasz guzik PROFIL, a tam szukasz linku > Znajdź wszystkie posty fatman.
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob 12 Mar, 2016   

Władeczek napisał/a:
Jako nowicjusz na optycznych chciałbym podłączyć się do pytania o jakość zdjęć jaką generuje ta matryca? Wiadomo testy testami a doświadczenie osoby użytkującej dany system jest o wiele cenniejsze..................
Boję się tylko swojego rozczarowania jakością fotek. Obecnie foce C 70d + S 18-35, w sumie to jestem zadowolony z tego co daje mi ten duet tylko moja szyja już mniej na tym korzysta. Po przesiadce na 5dIII pewnie będę zachwycony jakością obrazu ale znowu ta szyja:). Z tego co widzę fatman to sam przesiadłeś się z ff na 4/3.


Nie doczekałem się co prawda odpowiedzi fatmana ale i tak kupiłem :D Choć dla mnie to przesiadka oczywista, z tego samego na coś poprawionego. Co prawda miałem b.mało czasu by wgryźć się w nową zabawkę (zakup w poprzednią niedzielę) i zrobiłem to mocno pobieżnie ale na razie jestem pozytywnie rozczarowany. Jakość obrazka na plus, mnogość możliwości konfiguracji tego sprzętu przyprawia o ból głowy... więcej niż potrzebuję ;) Solidność wykonania tego malucha maga dobra, nawet na tle FF (miałem możliwość fotografowania D600, D750, D4) a przy tym nie straszy gabarytami. Świetny EVF, nawet w gorszych warunkach oświetleniowych i całkiem sprawny AF, całość doprawiona skuteczną stabilizacją jak to u olympusa. Chrzest przeszedł zaraz na drugi dzień, i to bez żadnego zaznajomienia się jakąkolwiek obsługą. Zabrałem M5+m12-40 na kręgielnie gdzie byliśmy z paczką, z firmy... obsługi uczyłem się na bieżąco :P Oprócz zdjęć przydało się również filmowanie, czysta przyjemność, świetna jakość. 12-40, kawał solidnego szkła i to w takich gabarytach. Mam jeszcze do kompletu m25 f1,8, ależ to maleństwo, na razie też bardzo pobieżnie przetestowany ale już mi się podoba, co wyprawia ten maluch. Wraz z OMD tworzy całkiem nie rzucający się w oczy zestaw, no może za wyjątkiem paska na ramię (po co na nim ten żółty i niebieski, przyciągający wzrok pasek ;) Ponieważ przyzwyczajony jestem do błyskawicznej obsługi E-30, muszę choć w zbliżony sposób skonfigurować M5. Ilość programowalnych przycisków Fn powinna w tym pomóc.
To tyle pierwszych wrażeń z użytkowania OMD-EM5 II.
Zapomniałbym, już widzę zastosowanie dla cichej migawki po dzisiejszym bliskim spotkaniu z młodym rogaczem, w mgliste dżdżyste popołudnie. Lustro jednak zbyt mocno kłapie i gdyby nie mgła, która na pewno dezorientowała go nieco, zwiałby od razu.
A jeśli chodzi o dźwiganie, podręczna torba jakiej używam to CaseLogic DCB307, w której, w głównej komorze zwykle mieścił się E-30 z ZD14-54 + ZD9-18 i np. jeszcze EC14 + jakieś duperele np. ładowarka lub nawet FL-50. Teraz zmieści się do niej i E-30+ZD9-18, i EM5 +m.12-40 + m.25 f1,8 + HLD8 :D Tyle dobra w jednej, małej torbie ;)
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Nie 13 Mar, 2016   

avalon napisał/a:
całość doprawiona skuteczną stabilizacją jak to u olympusa. (..)

Zapomniałbym, już widzę zastosowanie dla cichej migawki po dzisiejszym bliskim spotkaniu z młodym rogaczem, w mgliste dżdżyste popołudnie. Lustro jednak zbyt mocno kłapie i gdyby nie mgła, która na pewno dezorientowała go nieco, zwiałby od razu.


No, ale Olek teraz łączy stabilizację w długich tele ze stabilizacją ze stabilizacją w body, dochodząc nawet do 6EV skuteczności stabilizacji:

Jak na ekwiwalent (kąt widzenia) ogniskowej 600 mm na FF, to czasy dla których można uzyskać ostre fotki są imponujące:


http://fotopolis.pl/n/221...iektywu/?page=4

Na dzikie zwierzęta w sam raz mały, ręczny i lekki zestaw.
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Mar, 2016   

Witam,

Zamieszczam tu bo może komuś się przyda porównanie em5II z lx100 jeśli chodzi o stabilizacje dziś sam robiłem
https://www.youtube.com/watch?v=1o-N-hjqvVY
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 30 Mar, 2016   

Ta stabilizacja była włączona? Jeśli tak, to czy możesz zrobić próbkę na włączonej i wyłączonej stabilizacji?
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Mar, 2016   

Popatrz na inne filmik na moim kanale jesli chodzi o em5ii nie mam juz aparatu bo go tylko pożyczyłem. Oczywiscie stabilizację włączone lx100 tryb auto a Olek optyka+cyfrowa.
Jesli chodzi o lx100 moge cos potestować bo mam go lecz przydałby sie drugi aby zrobić podobny test.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 30 Mar, 2016   

rafalik, ja LX100 miałem tylko kilka dni i kręciłem jedynie 4k. Niestety nie mogę upublicznić tych nagrań i przyznaję, że troszkę potrafił drgać, ale w mojej opinii wyglądał to całkiem dobrze, a to co widziałem u ciebie, przyprawiło mnie o chorobę morską :P Możesz zrobić jaką scenkę LX100 z wyłączoną stabilizacją i powtórzyć tę scenę z włączoną? Np przejazd rowerem przez przeszkodę czy coś co da się podobnie powtórzyć. Fajnie jak byś to zamieścił w tym wątku.
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Mar, 2016   

Jak znajdę chwilę to postaram się zrobić (chociaż może mi sie zejść z pare dni). Nie ukrywam że idąc z aparatami nie starałem się aby było jakoś super stabilnie po prostu trzymałem dwa zamontowane razem i normalnie szedłem sobie. Chciałem pokazać jak w trudnych warunkach radzi sobie lepsza stabilizacja. Na moim kanale na yutubie są też bardziej stabilne filmy np
https://www.youtube.com/watch?v=iVpPXyumLuY

tu zdjęcie moje statywu ręcznego do aparatów własnej roboty za całe 8 zł https://zapodaj.net/b6ea14f9616d8.jpg.html
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

rafalik, na filmiku chyba szedłeś krokiem defiladowym ;) Wyraźnie widać kiedy strzelasz obcasami w grunt :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14