Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Małe, domowe "studio"
Autor Wiadomość
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   Małe, domowe "studio"

Chce sobie zrobić małe domowe "studio" o ile to można tak nazwać.
Nie mam wiele miejsca ale do portretów i martwej natury wystarczy.
Kupiłem lampę YN568EX która już do mnie leci, mam zamiar jej używać w plenerze jak i w "studio".
Dodatkowo chcę kupić niedrogą lampę studyjną, nie chce drogich wynalazków bo będzie to amatorka i hobby więc zysk żaden i nie ma sensu inwestować.
Myślę, że na start YN568EX + lampa około 300/400Ws będzie wystarczające, plus oczywiście jakieś graty itp(ale to inna historia).
I teraz jaką lampę kupić ??
Zainteresowałem się firmą Quantuum w UK niemalże nieznana w PL już bardziej. Ceny przystępne. Jak z jakością ?
Znalazłem dwie, podobne lampy tego producenta - Move 300/400 i Pulse 300
Czym one się zasadniczo różnią ?? Niby te Move są bardziej kompaktowe. Specyfikacja wygląda jednakowo.
Cena Pulse 300 jest identyczna z Move 400 Więc dlaczego nie wziąć tej mocniejszej ?
Czy jest jeszcze coś czego nie zauważyłem?
Jakieś inne firmy godne polecenia w tym przedziale cenowym ?
Czy np. Move lub Pulse będą działać z YN 622 ??
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Mar, 2015   

Jaki duży modyfikator zamierzasz użyć do tej lampy? 400Ws to cholernie dużo! Do domowego użytku z powodzeniem wystarcza 150 - 200 Ws ! Nawet jak dasz modyfikator 1mx50cm -to i tak bedziesz musiał dać 1/8 lub mniej mocy przy portrecie żeby nie blendować do f8. Przy 80 ISO... Więc poradzę ci jedno - kup jak najmniejszej mocy z możliwie największą regulacją. I mam nadzieję że to YN ma tryb manualny? Bo inaczej nie będzie ci wyzwalać studyjnej (chyba że będzie mieć opcję ignorowania przedbłysku). To znaczy - wyzwoli , ale przedbłyskiem więc nie odpali drugi raz do zdjęcia.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Wto 24 Mar, 2015   

Tak się właśnie zastanawiałem czy 400Ws to nie za dużo, ale z drugiej strony nigdy nie jest za dużo :razz: w razie czego założe ND na obiektyw i tyle ?? Z drugiej strony boje się też, że może braknąć. Lepiej chyba błyskać 400tką 1/8 mocy niż 200tką na 100% i drapać się po głowie bo brakuje.
Softbox największy to myślę że 100x80 oraz/lub octa około 150cm
YN ma manuala ale i tak chce wyzwalać wszystko radiowo z puszki.
Chcę kupić wyzwalacze yn 603 albo 622. Jeden na sankach w puszcze i dwa odbiorniki. Jeden na YN a drugi na quantuum( o ile to razem współpracuje).
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

matys, używam Move 300 z softboksem 120x80 wiszącym nad stołem w odległości 1 metra i na minimalnej energii błysku, przy ISO 100, f/2.8 przepalam plan, chyba że fotografuję czarny węgiel na czarnym tle. Wspomagam się filtrem ND na jednym z obiektywów, ale potem muszę walczyć z zafarbem.

W domowych warunkach nigdy tej lampy (Move 300) nie „odkręciłem” bardziej niż do połowy skali.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

W moim "malym, domowym" uzywam lamp 100Ws z modyfikatorami octa135cm, 130x50, BD70cm, 110x90. Na brak swiatla nie narzekam. W tym zakresie operowanie dodatkowymi speedlitami jest stosunkowo bezproblemowe w przeciwienstwie do laczenia ~60Ws lampy systemowej z 400Ws studyjnej.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Sob 28 Mar, 2015   

komor, w końcu jakieś konkrety :mrgreen: dlaczego kupiłeś Move 300 a nie np: pulse ??
Do portretów f/2.8 OK ale jak do produktowej to przyda się przymknąć do f/5.6-10 żeby złapać wszystko w GO.
To może kupię jedną 200 a w razie czego dokupię drugą ? Jest jeszcze opcja na drugą YN568ex i tyle..
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 28 Mar, 2015   

matys napisał/a:
dlaczego kupiłeś Move 300 a nie np: pulse ??

Niespecjalnie widziałem różnicę między tymi lampami, być może niesłusznie. Spośród trzech podstawowych grup cenowych wybrałem środkową, są tańsze Up!, środkowe Move, droższe Pulse. Ponieważ potrzebowałem jednym zakupem załatwić dwie lampy i sporo osprzętu, to wybrałem rozwiązanie pozwalające mi się zmieścić w budżecie.

Pulse też jest w wersji 300, nie musisz więc wybierać między 200 a 400, jeśli masz obawy jakieś. Do produktówki na f/8–f/10 oczywiście przyda się większa energia, ale o ile nie musisz fotografować bardzo dużych przedmiotów, to światła nie powinno Ci zabraknąć, co potwierdza też cybertoman.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Sob 28 Mar, 2015   

komor napisał/a:

Niespecjalnie widziałem różnicę między tymi lampami, być może niesłusznie..

Dlatego tez pytam, bo nie widzę zbytnio różnicy, za to w cenie jest. Jedyne co wyczytałem, to Move mają plastikowe obudowy a Pulse mają aluminiową. Przez co są odpowiednio cięższe. Obie chłodzone aktywnie.
Tak sobie myślę, mam trochę znajomych "builderów"(jak to w UK) czasami im robię fotki wnętrz(cos na stronę żeby wrzucić, pokazać potencjalnemu klientowi) i wtedy by się przydało coś mniejszego łatwego do przeniesienia. Tutaj znowu się pojawia plus dla małej lampy reporterskiej... bo i tak softboxy, statywy trzeba targać. Marudze :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 29 Mar, 2015   

matys napisał/a:
Jedyne co wyczytałem, to Move mają plastikowe obudowy a Pulse mają aluminiową.

Jak zwykle w przypadku chińskich produktów specyfikacja zmienia się pewnie co chwilę, ale moje dwie sztuki Move 300 mają główne korpusy metalowe. Tylko tylna ścianka (ta z kontrolkami i wyświetlaczem) jest plastikowa. W przypadku mocniejszych lamp i większych akcesoriów Pulse mogą mieć tę zaletę, że (według specyfikacji :) ) mają przesuwane mocowanie statywowe, przez co lepiej można wyważyć komplet lampa+modyfikator.

Może mają też trochę lepszą elektronikę, nie wiem, lepszej jakości kondensatory itd., przez co są stabilniejsze. Do moich zastosowań, póki co bez znaczenia.

matys napisał/a:
wtedy by się przydało coś mniejszego łatwego do przeniesienia. Tutaj znowu się pojawia plus dla małej lampy reporterskiej... bo i tak softboxy, statywy trzeba targać.

Dlatego równolegle rozwijam powoli dwie ścieżki „kariery”. Najpierw zbudowałem mały setup na lampach reporterskich, których mam aktualnie 3 (w tym zawsze IMO warto mieć jedną normalną, reporterską z TTL, do normalnego użytku na gorącej stopce aparatu) i zestaw paru modyfikatorów do tego, a potem, kiedy pojawiła się potrzeba, kupiłem dwie lampki studyjne i trochę standardowego osprzetu z mocowaniem Bowen, które zasadniczo jest tańsze od modyfikatorów zaprojektowanych do pracy ze speedlightami. Teraz znowu planuję rozbudować nieco speedlighty, żeby mieć możliwość łatwego łączenia ich ze studyjnymi z tą samą wygodą manualnego sterowania przez radio. Czyli planuję 2 x YN560 IV, do tego sterownik YN560TX i – niestety – także jeden nadajnik RF-605 na sytuacje, kiedy właśnie potrzebuję wyzwalać jednocześnie studyjne Quantuumy i speedlighty Canona i Yongnuo. Niestety zarówno sterownik YN560TX jak i Quantuum Navigator mają konstrukcję pionową, więc najwygodniej połączyć na stopce RF-605 a na nim Navigatora. A sterowanie YN560TX można przeprowadzać z ręki. O ile to zadziała, co muszę sprawdzić przed zakupem.
 
 
Werwik 
Bywalec



Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 08 Cze, 2015   

Kwestia jakie to domowe studio ma wymiary bo jak masz salon 30-35m2 to już można się bawić. Jak Cię najdzie ochota na "portrety" z beauty dishem np 55cm + grid i osłonka zmiękczająca światło to się okaże, że 300-400Ws to za mało. Zakładając, że część fotografów pstryka grubo powyżej F8 z BD. Nie wiem jakie masz ISO w aparacie 100, 200> natywnie.
Ciekawe lampy ma też jingbei i freepower. Co do quantuuma to moja Move400 była 2x w serwisie jak pamiętam i muszę przyznać, że bezproblemowo wymienili lampę, czy też żarnik swoje kosztujący na nowy.

Z duża octa to się nieco męczę ustawiając te lampe, na plastikowej regulacji wysokości, która robi wrażenie jakby miała pęknąć zaraz i lampa opada zawsze jakby, mało to precyzyjne ale za tę cenę to wpisane w produkt. Od kąt mam lepsze lampy, w ogóle już jej nie tykam w zasadzie. Lampa robi wrażenie taniej bo taka jest. Wygodne regulacje na pokrętłach = ja takie wole, niż przyciski +/-. Są też chwalone lampy Aurora w sprzedaży, może zerknij.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 08 Cze, 2015   

Werwik napisał/a:
Jak Cię najdzie ochota na "portrety" z beauty dishem np 55cm + grid i osłonka zmiękczająca światło to się okaże, że 300-400Ws to za mało. Zakładając, że część fotografów pstryka grubo powyżej F8 z BD.

Tylko jeśli ktoś rzeczywiście pstryka powyżej f/8 lub sporo chce zwiększyć odległość. Wtedy racja.

Skoro już odkopujemy stary wątek, to odniosę się jeszcze do swojej starszej wypowiedzi:
komor napisał/a:
Teraz znowu planuję rozbudować nieco speedlighty, żeby mieć możliwość łatwego łączenia ich ze studyjnymi z tą samą wygodą manualnego sterowania przez radio. Czyli planuję 2 x YN560 IV, do tego sterownik YN560TX i – niestety – także jeden nadajnik RF-605 na sytuacje, kiedy właśnie potrzebuję wyzwalać jednocześnie studyjne Quantuumy i speedlighty Canona i Yongnuo. Niestety zarówno sterownik YN560TX jak i Quantuum Navigator mają konstrukcję pionową, więc najwygodniej połączyć na stopce RF-605 a na nim Navigatora. A sterowanie YN560TX można przeprowadzać z ręki. O ile to zadziała, co muszę sprawdzić przed zakupem.


Od czasu napisania tego plan wykonałem i bez problemu łączę błysk lamp Qantuum Move (sterownik Navigator) z błyskiem YN-560 IV (wyzwalaczem jest RF-605 założony pod Navigatorem). Sterowanie lampami YN wykonuję osobnym, niepodpiętym do korpusu sterownikiem YN560TX.
 
 
unesco 
Uczestnik


Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 05 Lip, 2015   

Tak jak koledzy juz pisali, wiele zalezy od wielkosci pomieszczenia, jego "wytlumienia" i rozdzaju modyfikatorow. Roznica miedzy 300 a 400 jest prawie niezauwazalna, zwroc bardziej uwage na zakres regulacji i czy na najmniejszej mocy lampa nie zmienia temp barwowej.

Ja mam 2x Pulse 300 i 1 x Pulse 600 i jestem z nich bardzo zadowolony. Na 600 wisi 70 cm bialy beauty dish z plastrem miodu i to 600 czasami jest za malo (do portretu, o postaci nie wspomne). do postaci uzywam okty 120 z gridem lub stripa 180 i Pulse 600 tez czesto operuje w poblizu maksimum mocy (odleglosc do modela 2-3 m). Sciany sa pomalowane lub wylozone szarnym lub czarnym. Puls ma rączke z tylu lampy wiedc dobrze sie nia reguluje. Move od gory, zeby latwiej bylo nosic. Nie zdarzyło mi się, żeby śruba nie trzymala i lampa sie sama pochylala.
Jesli natomiast fotografujesz samymi garnkami, czesto portrety stak sie robi z wrotami, to i 200 wystarczy.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 25 Lis, 2016   Lampy Jinbei - jak się sprawują?

Szanowni,

Odkopałem ten wątek jako najbardziej zbliżony do moich zagwozdek.
Przymierzam się powoli do zakupu lampy studyjnej do amatorskiego pstrykania w warunkach domowych. Po przejrzeniu forum widzę, że chyba najbardziej popularne są modele Quantuum, mnie natomiast zainteresowała firma Jinbei. „ Na papierze” wygląda dobrze, wpadło mi też w oko kilka pozytywnych opinii, w tym o wysokiej sprawności i powtarzalności błysków. Kusi także możliwość regulacji w zakresie 1-1/64. Ceny Quantuum Move i Jinbei DM2 są na tym samym poziomie, podobnie z Jinbei Spark II i Quantuum Pulse. Porównywaliście może te dwie marki?

Przy okazji pytanie o modele mini -Delicacy II- ktoś używał?

[ Dodano: Sob 26 Lis, 2016 11:41 ]
Delicacy odpuszczam - tu znajdę coś w granicach 100-150Ws, pozostaje pytanie o standardowe lampy studyjne 300-400Ws w segmencie popularnym.
 
 
magiera23 
Bywalec


Posty: 106
Skąd: BHX
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Witam podpinam sie pod temat zeby nie dodawac nowego. Planuje zakup softboxa octa 180cm Quantuum Quadralite z lampa Quantuum Move 300. Mam pytanie czy softbox 180cm nie bedzie za duzy do studio wielkosci 25m?? Glownie chodzi o fotografie dziecieca. Duzo czytam I wiele osob pisze ze lepiej wiekszy ale jak to jest z miejscem I mobilnoscia w malym pomieszczeniu.

I jeszcze pytaniec cxy ktos orientuje sie jak jest roznica pomiedzy normalnym softboxem a seria quadralite??
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

magiera23, wyobraź sobie prostopadłościan 2x2x1,5m i jego przestawianie w tym pomieszczeniu przy pozostawianiu odpowiedniej ilości miejsca na tło, dodatkowe oświetlenie, dla modela i fotografa. Będzie ciężko.
Spróbuj to sobie rozrysować na podłodze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15