Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus OM-D E-M5 Mark II - test aparatu
Autor Wiadomość
maciej.latallo 
Bywalec
Redaktor



Posty: 160
Wysłany: Wto 24 Mar, 2015   Olympus OM-D E-M5 Mark II - test aparatu

Zapraszamy serdecznie do lektury testu aparatu Olympus OM-D E-M5 Mark II oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/29...Wst%C4%99p.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 24 Mar, 2015   

Widzę, że m nie pierwszemu przychodzi wypowiedzieć się w tym wątku.
Fotografuję tym aparatem od 12 marca, czyli dokładnie 11 dni.
Widzę dużą przewagę nad starą "piątką" pod względem układu wszystkich pokręteł i kawiszy.
Kapitalnie, że Olympus zaadaptował przełącznik "wajchowy" z modelu E-M1.
Wszystko co najlepsze z E-M1 tu się właśnie znalazło.
Wprowadziłem swoje ustawienia, tak jak byłe przyzwyczajony i jadę!
AF jest szybki, taki jak w starej "piątce".
Aparat jest nieco niższy od starej "piątki" i bardziej estetycznie wykonany.
Tryb keystoningu - super ale... jednak wolę "prostować" budynki w kompie.

Tryb filmowy mnie zaskoczył. Kompensacja drgań jest niesamowita.
Nigdy jeszcze nie kręciłem filmów żadnym aparatem. Teraz spróbowałem
Nakręciłem film trzymając aparat w jednej ręce i prowadząc samochód.
Odtwarzam... a tu wszystko gładziutko, żadnych wstrząsów.
Chyba zacznę się bawić w reżysera :mrgreen:

Nie próbowałem jeszcze zdjęć wysokorozdzielczych robić.
Czekam na fajne światło i jak z każdym nowym dzieckiem - pojadę na "poligon" na dęby rogalińskie.

Bardzo podoba mi się design tego aparatu. Wszystko dopieszczone, te szlify na pokrętłach...
Jak za dawnych analogowych czasów...

Dla mnie jest to złożenie funkcji E-M5, E-M1 (ergonomia) i mojego Panasa GX-7 (tryby ciche + opcje filmowania).
Brakuje mi tylko możliwości stawiania wizjera w pion :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

POLECAM !!!
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

DPReview wrzucili kilka dni temu field testa z Roller Derby - też warto rzucić okiem :) .
http://www.dpreview.com/a...us-om-d-e-m5-ii

Smaku na mZD 40-150 F/2.8 mi narobili przy okazji ;P :) .
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015   

Fajnie to wygląda, choć nie omieszkam wspomnieć, że dość śmiesznie wyglądają sprzęty wielkości pudełka papierosów z tymi długimi tele-lufami. :) Panowie testerzy trzymają je czubkami palców, trochę to odmienny widok od typowego w foto-sporcie. ;)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 28 Mar, 2015   

Marcin Dobas o zdjęciach w wysokiej rozdzielczości.
Ciekawy artykuł
http://dobas.art.pl/blog/om-d-em-5-ii-40-mpx/
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

3 lata i http://www.dxomark.com/Re...-Mark-I-vs-E-M1
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

dcs napisał/a:
3 lata i http://www.dxomark.com/Re...-Mark-I-vs-E-M1


Chyba im się trybu hi-res nie chciało testować ;) .
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Za bardzo mnie nie wzruszają te tabelki
99% zdjęć robię na ISO <400.
Nawet jak robiłem pełnoklatkowym Canonem mkII.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

A bo Ty fatman się na to forum najnormalniej nie nadajesz. Ty - imaginuj sobie, to śmieszne po prostu jest - jakieś zdjęcia robisz zamiast się tabelkami wzruszać, cały ten internet wertować i linki wklejać do wszystkiego co podlezie.
Ty mnie pacz na usta - to forum s p r z ę t o w e jest. Tu się trzeba wzruszać tabelkami.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Kwi, 2015   

Założę się, że jak Olympus za jakiś czas pokaże aparat z naprawdę nową matrycą,
to wielu z tych co dziś deklarują że im te 16mpix wystarcza
znajdzie powody by wymienić sprzęt
na ten nowy.

Po prostu wszyscy łapiemy się na te sztuczki -mniej lub bardziej.
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro 08 Kwi, 2015   

dcs w jakimś stopniu na pewno się na marketing i testy łapiemy - bo ładnie to wygląda w tabelkach, porównaniach przy powiększeniu 400%, itp. Ale jak człowiek na spokojnie pomyśli i sobie przypomni że z 95% ujęć ogląda na monitorze 2MP, i zazwyczaj za mocno nie cropuje z tych 16 MP, to pojawia się pytanie "po co?" :) . Ja na 24 MP się pewnie przesiądę (jako uzupełnienie) dopiero jak Sigma wypuści Art 85mm F/1.4 (i nic nie spieprzy), wtedy coś w stylu D750 do zabawek sobie bym dorzucił - ale nie tyle dla tych MP, co raczej ze względu na jakość obrazu w cieniach i AF (+ oczywiście GO fajna do portretu na ciut większym dystansie).
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015   

Tak, czy siak - Olympus OM-D E-M5 Mark II został wybrany przez TIPA najlepszym bezlusterkowcem klasy ekspert na rok 2015.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Mam już ponad miesiąc i dodałem opinię do bazy:
http://www.optyczne.pl/19...ratu.html#oceny

Ostatnio testowałem tryby artystyczne/kolorystyczne. Parę sampli zaprezentowałem w wątkach...

Zabawa z aparatem jest przednia :) Drogi, ale warto!
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Mija kolejny rok z "okładem" jak użytkuje ten aparat śledząc jednocześnie wszystko
Co ukazuje sie na rynku. Nic mnie na razie za serce nie porwało abym myslał o zmianie.
Czekam co pokaże Olek E-M1 mark II.

Dodam, że przez ten rok nie zrobiłem ani jednego zdjęcia w trybie wysokiej rozdzielczości
A bardzo zachwycałem się tą możliwością u Olka.
Powód jest prozaiczny - nie drukuję w wielkich odbitek a do rozmiaru 500x700
Zwykły tryb wystarcza w zupełności.

Zawsze sobie obiecywałem, że zaczne robić time-lapsy. Też nie korzystam z tego.
Tak więc nawet jak wsadza 4k do nowego to wogóle mnie to strzyka bo filmów nie kręcę.

Nadal podtrzymuję opinię, że ten aparat jest wszystkomający jak na moje potrzeby.

PS: przerobiłem Olka E-M10 na podczerwień i mam dwa w jednym.
Jak chcę to robie kolor a jak chcę IR to tylko wyjmuję z pod obiektywu
Wkładkę z hot-mirrorem i gotowe!
Naprawdę oszczędzam sporo miejsca w bagażu przy podróżach :mrgreen:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

fatman napisał/a:
Czekam co pokaże Olek E-M1 mark II.

Sporo już było w plotach. Lepszy wizjer, lepszy AF, hi-res z ręki, matryca 20 Mpix. Potem trafi to pewnie do E-M5 III. Fajnie, ale żadna rewolucja. Ja pewnie przeskoczę przynajmniej dwie generacje, więc raczej mam spokój na 5-7 lat. Chyba, że pokażą coś przełomowego, albo zarzucą linię OM-D...

Zrobiłem jedno zdjęcie hi-res. Deski do prasowania z aparatu leżącego na stole :razz: Fot nawet nie zrucałem na kompa, tylko powiększyłem na ekranie. Co tu powiedzieć - działa. Ale z ręki byłoby o wiele bardziej przydatne, choćby i przy 1/60 s. Teraz to nawet nie da się zrobić z ręki w tym trybie, czujniki wykrywają drgania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14