Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus OM-D E-M5 Mark II - test aparatu
Autor Wiadomość
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Matryca IMX269 (z Pen F i GX8) ma maksymalny frame rate 27 klatek na sekundę
co przy tylko 4 ekspozycjach dawałoby czas samego sczytywania dłuższy od 1/8 sekundy...

a obecne Olympusy składają High Res z 8 ekspozycji

Najbardziej jestem ciekawy czy będzie miał hybrydowy AF
i z którm z topowych modeli Panasa i Olka najlepiej będzie chodził 100-400mm.
Ostatnio zmieniony przez fides Sob 04 Cze, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Może szykuje się nowa matryca z szybszym sczytywaniem :) ? Teraz hi-res to chyba tylko do fot produktowych ze światłem ciągłym. Ciekawe czy hi-res można połączyć z bracketingiem ostrości, sprawdzę w wolnej chwili, to mogłoby się przydać przy takich zdjęciach...
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Przy takiej rozdzielczości to całkowity czas wykonania wszystkich ekspozycji z ręki powinien być krótszy od 1/2F a może i 1/3F. (przy nie-tele)

Takich matryc tej wielkości do użytku konsumenckiego nie ma. http://www.sony.net/Produ...nsor2/products/
-malutkie mają max 60fps.

Panas to w ogóle mało co teraz ma http://www.semicon.panaso...agesensors/dsc/ MN34230: 10bit: 22.5 fps, 12bit: 14.7 fps
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

No fakt, ciężko przy tych 27 fps, ciężko nawet jakby nowa matryca miała te 60 fps co maluchy.

A może nie będzie już mikroprzesunięć matrycy, ale wykorzystają do tego drgania ręki, a akcelerometry odtworzą ten ruch i soft zdemozaikuje to do postaci o wyższej rozdzielczości?
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Są 4/3 160-175fps ale 12-11mpix http://image-sensors-worl...s-gs-aps-h.html
Calówki 3mpix mają i 485fps
http://www.onsemi.com/Pow...cs.do?id=101682
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 08 Cze, 2016   

fatman napisał/a:
Mija kolejny rok z "okładem" jak użytkuje ten aparat śledząc jednocześnie wszystko
Co ukazuje sie na rynku. Nic mnie na razie za serce nie porwało abym myslał o zmianie.
Czekam co pokaże Olek E-M1 mark II.

Też czekam na E-M1 mark II. Obawiam się, że albo stara jedynka albo ta nowa wyląduje u mnie w torbie ;) Niestety lustro poszło w odstawkę, po tym jak tylko dotknąłem 5-ki a przyda się coś, z dodatkowymi czujnikami fazy.

fatman napisał/a:
Dodam, że przez ten rok nie zrobiłem ani jednego zdjęcia w trybie wysokiej rozdzielczości
A bardzo zachwycałem się tą możliwością u Olka.
Powód jest prozaiczny - nie drukuję w wielkich odbitek a do rozmiaru 500x700
Zwykły tryb wystarcza w zupełności.

Po trzech miesiącach użytkowania trochę HiResów naprodukowałem :D Przetestowałem również za Ciebie w krajobrazie :P

fatman napisał/a:
Zawsze sobie obiecywałem, że zaczne robić time-lapsy. Też nie korzystam z tego.
Tak więc nawet jak wsadza 4k do nowego to w ogóle mnie to strzyka bo filmów nie kręcę.

Time-lapsów też jeszcze nie ruszyłem ale wszystko przede mną. Jedynym ograniczeniem jedynie czasu i brak pomysłów na taki utwór artystyczny ;) To samo tyczy filmowania, kilka krótkich skręconych w ramach testów, oczywiście jest dobrze. Gdzieś tam dzwonią w głowie jakieś wstępne zarysy pomysłów ale nic na siłę. Sensowny scenariusz musi się sam urodzić :P

fatman napisał/a:
Nadal podtrzymuję opinię, że ten aparat jest wszystkomający jak na moje potrzeby.
Oj tak, zgadzam się w całej rzociągłości. Właśnie od 2,5h wietrzy się na statywie, produkując mi startrials'a w trybie LiveComp :D Tak mnie naszło i któryś kolejny dzień z rzędu, wprawiam się w tego typu twórczości. ....Przed chwilą poszedłem sprawdzić i okazuje się, że to już prawie 3h :) Dwa dni temu przysnąłem w oczekiwaniu na koniec. Obudziłem się coś o 4:00 i pierwszą myślą było: "jasna cholera, przecież zostawiłem sprzęt na dworze" :P

fatman napisał/a:
PS: przerobiłem Olka E-M10 na podczerwień i mam dwa w jednym.
Jak chcę to robie kolor a jak chcę IR to tylko wyjmuję z pod obiektywu
Wkładkę z hot-mirrorem i gotowe!
Naprawdę oszczędzam sporo miejsca w bagażu przy podróżach :mrgreen:

No tego trochę zazdroszczę. Na razie chyba stanie jednak na zwykłym, nakręcanym filtrze IR
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 08 Cze, 2016   

avalon, i jak wyszły te krajobrazy w hi-res?
Chyba czekałeś aż wiatru nie będzie.
Wrzuć coś przykładowego i fragment cropa 1:1

Przy jakich nastawach robiłeś te star trials? Bateria wytrzymała?
Kopsnij te nastawy to też się pobawię bo ostatnio niebo u mnie gwiaździste.
No i wrzuć tu tę fotkę pls.
 
 
luc4s
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Podrzuciłby mi ktoś w full detalach, bez kompresji filmik jaki produkuje ten aparat?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

luc4s, a te linkowane w teście obejrzałeś?
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Czw 30 Cze, 2016   

fatman napisał/a:
avalon
Przy jakich nastawach robiłeś te star trials? Bateria wytrzymała?
Kopsnij te nastawy to też się pobawię bo ostatnio niebo u mnie gwiaździste.
No i wrzuć tu tę fotkę pls.

Zwykle ISO200 - f5,6 i 60s sekwencje do oporu, czyli do padnięcia aku. Szkło ZD9-18 z dużego 4/3 choć myślę intensywnie o rybie :)
Kiedy bateria badała trudno mi ocenić. Zostawiałem aparat na statywie i szedłem robić coś innego :P ...bo na razie tylko na własnej posesji. Co jakiś czas tylko wychodziłem zerknąć na postępy no i czy już aku nie padło. Na moje oko na świeżo naładowanym, oryginalnym wytrzymuje +/- 2,5h może ciut więcej. Raz miałem wrażenie, że było blisko 3h. Exif zapisuje tylko czas pierwszej ekspozycji.
Próbowałem również z HLD8 i drugim aku ale nie potrafię rozgryźć dlaczego nie przełączał mi się automatycznie na drugą baterię, pomimo zaznaczenie tej opcji w menu. Być może w LiveComp to nie działa lub muszę sprawdzić pewną teorię.

PS
Próbowałem dodać jako załącznik fotę ale nie wychodzi. Coś nieobeznany jestem z forum lub atechniczny :P
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Cze, 2016   

Dzięki avalon, coś porzeźbię jak niebo będzie odpowiednie.
Przy zamieszczaniu zwróć uwagę na rozmiary fotki i jej "wagę".
Max 1024x768 i do 500kb.
Może dlatego Ci nie weszło.
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 01 Lip, 2016   

fatman napisał/a:
Dzięki avalon, coś porzeźbię jak niebo będzie odpowiednie.
Przy zamieszczaniu zwróć uwagę na rozmiary fotki i jej "wagę".
Max 1024x768 i do 500kb.
Może dlatego Ci nie weszło.

No tak, próbowałem 1200 na dłuższy bok... Generalnie to dziś dzień smuty narodowej, więc może coś wstawię. Oczywiście to JPG prosto z puszki.

_6070074.-S.Trials4.jpg
Plik ściągnięto 7935 raz(y) 424,52 KB

_6090083.-S.Trials3.jpg
Plik ściągnięto 7935 raz(y) 386,16 KB

_6060071.-S.Trials2.jpg
Plik ściągnięto 7935 raz(y) 491,04 KB

_6040002.S.Trials1.jpg
Plik ściągnięto 7935 raz(y) 382,45 KB

 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   

Mam pytanie do OM-D:
czym te aparaty się różnią między sobą(E-M5II /E-M10II). Który wybrać do krajobrazu, a który do fotografii ptaków? Dziękuję za pomoc
Czy te aparaty mają normalną migawkę (taką jak w lustrzankach)? Czy da się wyłączyć głos migawki?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   

janqseven napisał/a:
czym te aparaty się różnią między sobą(E-M5II /E-M10II).

Krótko miałem E-M10 II i zmieniłem na E-M5 II, bo ma lepszą ergonomię i lepszy wizjer. Ale różnic jest dużo więcej, zobacz specyfikację.

Cytat:
Który wybrać do krajobrazu, a który do fotografii ptaków?

To raczej kwestia szkieł... Do piątki podłączysz też grip z akumulatorami, a do dziesiątki - bez.

Cytat:
Czy te aparaty mają normalną migawkę (taką jak w lustrzankach)?

Tak, oczywiście, przy czym piątka ma szybszą (1/8000 vs 1/4000) i bardziej cichą.

Cytat:
Czy da się wyłączyć głos migawki?

Tego w dziesiątce nie sprawdzałem, w piątce masz 3 tryby pracy migawki:
1) standardowy (obie kurtyny mechaniczne)
2) anti-shock (pierwsza kurtyna elektroniczna, druga mechaniczna)
3) silent (w pełni eketroniczna migawka)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   

janqseven,
Oprócz wymienionych powyżej różnic jest jeszcze jedna.
E-M5 mark II jest USZCZELNIONA a E-M10 markII NIE.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 21