Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lepszy filtr polaryzacyjny
Autor Wiadomość
eMiDe 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   Lepszy filtr polaryzacyjny

Witam. Mam takie pytanko. Używam obecnie filtru hoya slim 67 mm i zastanawiam się nad kupnem czegoś lepszego, np hoya hd 67 mm . Czy pomiędzy tymi polarami będzie widoczna różnica? Używam d90 z kitem 105, 50mm 1.8 i 35 mm 1.8. Czy warto wydać 200 zł na ten polar czy nie będzie wielkiej różnicy?
Ostatnio zmieniony przez komor Wto 07 Kwi, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Nie masz tak wybitnych szkieł, by kupować znacznie droższy filtr, ale to moje zdanie.
 
 
eMiDe 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

No tak ale czy to nie poprawi jakości zdjęć? Robie zdjęcia motoryzacyjne I refleksy na lakierze bardzo przeszkadzają I stad moje pytanie o lepszy filtr.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Może to i to ci pomoże podjąć decyzję.
 
 
eMiDe 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Widziałem już te artykuły ale chciałbym poznać opinię praktyczną od użytkowników bo to co w teorii a w praktyce to nie to samo :) a chodzi mi o konkretnu efekt
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

eMiDe, ale coś Ci doskwiera w tym filtrze??
 
 
eMiDe 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Nie, wszystko z nim w porządku tylko to jest mój pierwszy filtr, kupiłem go jeszcze nie znając się tak bardzo na tym a teraz pomyślałem ze może coś lepszego jest i może to poprawić jakośc moich zdjęć.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Daj sobie spokój :)
 
 
eMiDe 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

Mówisz? :) zainteresowałem się tym bo widziałem zdjęcia znajomego z tym polarem i wydawało mi się ze jest różnica :)
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

eMiDe, a to nie mozesz od znajomego pozyczyc i strzelic pare fotek?
Ja nie wierze w zauwazalne roznice. Moze w pewnych warunkach inna ilosc blikow, inny kontrast pod ostre swialto itp...
 
 
eMiDe 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

W tym problem ze kolega jest z Warszawy a ja Katowic ;) no właśnie jestem ciekaw tych różnic, kontrast pod światło akurat jest ważne. Wiem też ze np robiąc krajobrazy różnica jest niewielka ale lakier samochodów to co innego i inaczej się zachowa
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

eMiDe, ale każdy polaryzator działa tak samo, nie spodziewałbym się różnic w tym aspekcie.

Szkoda kasy, weź sobie lepiej kup pasek National Geographics ;)
 
 
eMiDe 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

no działą tak samo, tylko w jakim stopniu :P dlaczego B+W jest tak drogi a marumi tańszy ^^ działanie to samo, ale wykonanie, wpływ na zdjęcie jest inny, stąd moje pytanie :D
zamiast paska to wole kupić szarą połówke cokina :P
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015   

mozer napisał/a:
każdy polaryzator działa tak samo

No nie byłbym tego taki pewien, przynajmniej w kontekście właśnie odblasków.

eMiDe, trudno wyciągnąć jakieś twarde wnioski, bo na pewno kombinacja konkretnego obiektywu z danym filtrem może dać różne efekty. W końcu obiektywy też mają różne rodzaje i ilości warstw antyodblaskowych, różną ilość soczewek itd. Niemniej jednak nie spodziewałbym się dużej różnicy. Jeżeli dotychczasowy filtr nie sprawia Ci jakichś specyficznych problemów, to chyba nie ma sensu wymiana.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 08 Kwi, 2015   

komor napisał/a:
No nie byłbym tego taki pewien, przynajmniej w kontekście właśnie odblasków.

Moderatorze szanowny - miałem na myśli działanie polaryzacyjne - w sensie błyszczące przedmioty będą wyglądały tak samo niezależnie od producenta polaryzatora. Odblaski to nie działanie tylko defekt konstrukcyjny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15