Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony a5000, a5100 czy a6000?
Autor Wiadomość
martaroo 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   Sony a5000, a5100 czy a6000?

Witam. Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu :wink:

Z aparatu będę korzystać podczas zwyczajnych wydarzeń życia codziennego: spotkania z rodziną, przyjaciółmi, spacery, podróże etc. Oprócz tego zależy mi, by móc trochę z nim "poeksperymentować" - zrobić dobry portret, ładne zdjęcie w plenerze, korzystne ujęcie wnętrza i budynku (co wiąże się kierunkiem moich studiów - architekturą i urbanistyką) oraz przyrody, detalu. I żeby aparat sprzyjał robieniu zdjęć również w pomieszczeniach, przy sztucznym świetle, jak i nocą.

Budżet, jaki chciałabym przeznaczyć na kupno aparatu, to do 3000 zł (+/-).

Rozważane modele:
Sony a5000
Sony a5100
Sony a6000
.

Bardziej skłaniam się ku a5100, bo jednak cena a6000 trochę przewyższa moje możliwości finansowe, jeśli jednak wybór a6000 byłby uzasadniony i bardziej słuszny niż a5100, byłabym w stanie dołożyć potrzebną kwotę. Wiem, że a6000 wypada lepiej w porównaniu z a5100 ze względu na posiadanie wizjera, większą ilością przycisków, lepszą obudowę, wygodniejszy grip; nie wiem jednak, czy to wszystko jest dla mnie tak niezbędne, by wydawać więcej pieniędzy na body i obiektyw kitowy niż na ewentualne późniejsze kupno dodatkowego obiektywu.

Będę wdzięczna za rady :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

Dlaczego właśnie Sony i tylko Sony?
 
 
martaroo 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

Rozważałam również inne firmy, ale po długich poszukiwaniach wybór padł na Sony. Słyszałam też nieraz, że firma ta oferuje najlepszy sprzęt w wybranym zakresie cenowym.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

Ty się lepiej zajmij oglądaniem obiektywów nie korpusów. Korpusy to w sumie pikuś.. Ty chcesz coś do wnętrz, krajobrazów, portretu, eksperymentowania itede. Pewnie najpierw na wszystko pieniędzy nie starczy, ale potem oprócz standardowego zooma z zestawu zakupisz jakąś portretówke, jakiś obiektyw ultraszerokokątny (może być zoom, niekoniecznie jasny) i niekoniecznie to wszystko.
Popatrz ile to Cię wyniesie w danym systemie (sens jest IMO rozważać 3-4: Sony, Samsung Fuji i mikro4/3). Jak chcesz się ograniczać do Sony z jakiefoś tajemniczego dla mnie powodu - Twoja wola.
A wybór między tymi Sony to z mojego pkt. widzenia jest miedzy wizjerem a jego brakiem. Twoja wola. Ja nie mam pojęcia czy Ci to jest niezbędne.

Jednak gdy mowa o niezbędności to coś co robi całkiem niezłe zdjęcia, ma wymienna optykę i matrycę całkiem OK można zakupić za ca. 1000 złotych. Takie coś ma wszystko co jest niebębne do robienia zdjęć i jeszcze trochę więcej...
 
 
martaroo 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

A mógłbyś mi podać jakieś alternatywne modele?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

martaroo, http://www.saturn.pl/prod...tm_campaign=xml + http://www.saturn.pl/obie...8-oss,id-291125
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

martaroo napisał/a:
A mógłbyś mi podać jakieś alternatywne modele?


A ponoć długo szukałaś i rozważałaś inne firmy...

Jeszcze raz: skupiasz się na modelu korpusu, a to mniej o konkretny korpus chodzi.
Poszukaj obiektywów:
poteretowego (od 45 mm do 90 mm - niech bedzie, że dla APSC i mikro 4/3 podobnie - światło cn. 1.8)
Ultraszerokokątnego: co najwyżej 14 mm na krótszym końcu w APSC (Fuji, Sony, Samsung), co najwyżej 12 mm dla mikro 4/3 - światło mniej istotne, jednak moim zdecydowanym zdaniem NIE rybie oko (fsheye).
Zobacz co masz i za ile. Będziesz miała wybór systemu, a konkretny korpus to potem już z górki.
 
 
martaroo 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

W domu mam dwa obiektywy z Zenitów: Helios-44M 2/58 i Helios-44-2 2/58. Chciałabym je, poprzez kupno odpowiedniego adaptera, również wykorzystać :wink:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

martaroo napisał/a:
W domu mam dwa obiektywy z Zenitów: Helios-44M 2/58 i Helios-44-2 2/58. Chciałabym je, poprzez kupno odpowiedniego adaptera, również wykorzystać :wink:

Nie ma problemu w żadnym z wymienionych systemów. Jakoś to będzie działało.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

No AF to to nie ma :) A nie lepiej Olympusa pod takie szkła, albo lustrzankę Pentaxa?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
No AF to to nie ma :) A nie lepiej Olympusa pod takie szkła, albo lustrzankę Pentaxa?


Wybierać system pod Heliosy 44? Coby "najlepiej" działały? Po co, toż to nawet na standard gwintu m42 dość nijakie obiektywy są.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

A co to za standard m42?
-Wszyscy (oprócz Zenita) dali z niego nogę w latach siedemdziesiątych.
 
 
martaroo 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
A nie lepiej Olympusa pod takie szkła, albo lustrzankę Pentaxa?


Lustrzanka odpada, liczy się dla mnie rozmiar i ciężar aparatu. Olympus... czy za tę cenę dostanę coś, co dorówna modelom, które oferuje Sony?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015   

martaroo napisał/a:

Olympus... czy za tę cenę dostanę coś, co dorówna modelom, które oferuje Sony?


Zależy na czym Ci zalezy ;-)
Wg jednych dorówna, wg innych nie, wg trzecich nawet i będzie lepsze.
Za 3 tys. to już całkiem zacne aparaty mikro 4/3 da się kupić:
Stary OMD E-M5
OMD E-M10
Panasonik GX7
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015   

RB napisał/a:
Za 3 tys. to już całkiem zacne aparaty mikro 4/3 da się kupić:
Stary OMD E-M5
OMD E-M10
Panasonik GX7

...z kitowym obiektywem.

Raźniej będzie Heliosom czterdzieści i cztery w takim towarzystwie.

Zestaw marzeń. :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15