Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat cztery trzecie do fotografowania ptaków
Autor Wiadomość
alicja1995 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pią 01 Maj, 2015   

Za radą kolegów tu obecnych /bardzo dziękuję/ biorę http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/6476828 lub to http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/6254540 i 70-300 myślałam coś z tego http://www.skapiec.pl/cat/47/4.0,10.4/sort/price np; Tamron SP 70-300 f/4-5.6 Di VC USD chyba najtańszy ze stabilizacją bo fundusze naciągnęłam.
Czy zestaw nr 2 jest dużo lepszy? jeśli tak to czy brać tego Tamrona czy może inne rozwiązanie w zbliżonej cenie będzie lepsze ?
Studiuję forum, ale to zadanie na co najmniej miesiąc a muszę się zdecydować do poniedziałku :) Poległam chwilowo na wiedzy pt. "obiektyw"
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 01 Maj, 2015   

Wyboru D7100 gratuluję, ale obawiam się, że każdy z tych obiektywów cię zawiedzie, przynajmniej przy fotografii ptaszków.
 
 
alicja1995 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pią 01 Maj, 2015   

Dziękuję. Wiem, że proszę o wybór mniejszego zła :wink: , ale brak kasy :sad:
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Maj, 2015   

To po co się spinasz na D7100?
 
 
alicja1995 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pią 01 Maj, 2015   

dcs napisał/a:
Szkoda że nie starczy na D5300

d7100 ma lepsza klawiszologię, wizjer,lepsze nagrywanie itd , wiesz lepiej ode mnie :wink: a myślisz, że nie warto i lepiej 5300 pomimo cashbacku na d7100?
Uchylny ekranik wabi co prawda
Dobre obiektywy dokupię z czasem.
A jaki zestaw wziąłbyś na moim miejscu?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Maj, 2015   

http://www.fotosoft.pl/ni...back-p-753.html
 
 
alicja1995 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pią 01 Maj, 2015   

kwestia niższej ceny, czy 18-55 lepszy od 18-105?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 02 Maj, 2015   

alicja1995 napisał/a:
czy 18-55 lepszy od 18-105?


Lepszy, ale chyba tylko o zakres 56-105mm/mowa o 18-55VR/.
 
 
alicja1995 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

I zostałam właścicielką d7100, :grin: /robi wrażenie/ właśnie czytam instrukcję ponad 300 stron :shock:
Jest super, bardzo się cieszę i bardzo dziękuję kolegom forumowiczom :smile:
Mam jeszcze pytanie jaką najlepszą kartę pamięci zastosować, żeby wyciągnąć maksymalną szybkość zapisu z bufora? Czy musi to być 90Mb/s U1, czy nie ma to znaczenia i jaką wziąć pojemność, żeby było szybko ?

Przeczytałam wypowiedzi na temat zamiennika gripa i jednoznacznej odp. nie znalazłam,
najlepiej wypadają Pixel Vertax i Meike który wybrać ?
Testów kart i gripów na Optycznych nie znalazłam :sad:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

alicja1995, gratulacje :)
Instrukcję warto przeczytać, niestety mało kto to robi.
Rozumiem, ze chodziło ci o 90MB/s a nie 90Mb/s. 1B = 8b czyli 90Mbps to zaledwie 11,25MBps. Kupując szybszą kartę osiągniesz dłuższą serię i szybszy podgląd. 90MB/s to maksymalna szybkość z jaką zapisuje gniazdo kart w D7100, wiec dla maksymalnego efektu warto zainwestować np w SanDisk Extreme Pro 95MB/s.
Miałem zamienniki gripa MeiKe w kilku Canonach i do Pentaxa i wrażenia były pozytywne, z resztą wszelka chińszczyzna jest na podobnym poziomie.
 
 
alicja1995 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

Dzięki, instrukcja to podstawa :wink: /najlepszy był gościu co się pytał tu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=226453 do czego jest biała kropka na korpusie od frontu, dlatego wolę przeczytać instrukcję :smile: /

Nie do końca rozumiem http://www.fotomaniak.pl/...rta-do-aparatu/

Tą lepiej 1. http://www.e-fotojoker.pl...07#.VUni_ZPp2mR
Czy tą 2. http://fotoforma.pl/karta...-x-90-mb-s.html

d7100 obsługuje technologię Ultra High Speed, bo nie wiem czy karta musi mieć znaczek U 1 czy nie ma to znaczenia i wystarczy 95MB/s ?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

alicja1995, nie musi mieć napisane U1, bo wolniejsze karty też obsługuje, np Class 4, tylko będzie wolniej zapisywać i tyle. Pewnie jeśli nie myślała byś o serii czy ewentualnym filmowaniu, to i właśnie C4 by ci wystarczyła, bo nawet na takiej wykonasz serię. Wykonane zdjęcia są zapisywane w pamięci aparatu, a następnie przenoszone na kartę, więc serię jesteś w stanie robić do czasu zapchania bufora (pamięci wewnętrznej). Do wykonania kolejnych zdjęć, musisz czekać na przeniesienie poprzednich na kartę czyli opróżnienia bufora. Przy szybkich kartach, czas zapisu jest na tyle szybki, że bufor nim się wypełni, zdąży przekazać znaczną część zdjęć na kartę więc można fotografować znacznie dłużej.
Nazewnictwo kart to informacja o technologi, a zarazem pojemności. SD były tylko do 2GB pojemności, SDHC czyli High Capacity były do 32GB no i obecny dziś standard SDXC czyli eXtended Capacity mogą być o pojemności do 2TB.
 
 
alicja1995 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

Dzięki, ale nie rozumiemy się, pytam; czy d 7100 obsługuje UHS 1 ponieważ karta taka jest szybsza od zwykłej 95MB/s. Tak wynika z filmiku; http://www.fotomaniak.pl/...rta-do-aparatu/
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

Nie ma zwykłej i U1. Te oznaczenia, mówią nam o teoretycznej szybkości karty. Ja na filmie widzę, że C10 w tym samym czasie wykonał mniej zdjęć niż U1, czyli C10 wolniej zwalniała bufor - była wolniejsza.
C2-C10 są certyfikowane specyfikacją do v2.0 i powinny wyciągać nawet do 25MBps. U1-U3 są certyfikowane w v3, która opisuje zapis do 104MBps i oznacza się rzymską jedynką, czyli I. Jest jeszcze certyfikacja v4 oznaczająca szybkości do 312MBps oznaczana przez II. Fakt zgodności kart wstecz, pozwala umieszczać oznaczenia np C10 U1 I na karcie, czyli działa praktycznie z wszystkimi urządzeniami, ale od urządzenia będzie zależeć szybkość jej pracy. Gdyby np zrobić czytnik komputerowy na USB 3.0 ale według specyfikacji 1.01, to maksymalna szybkość zapisu i odczytu nie będzie wyższa niż 12,5MBps, a taki sam czytnik zbudowany wedle specyfikacji v4 mógłby czytać i zapisywać nawet do 312MBps, o ile karta na to pozwoli. Jak masz 95MBps to pewnie w testach do tylu dociągnie. Tak więc inna sprawa to szybkość, a inna certyfikacja.
Ten czytnik w D7100, jeśli działa z szybkością 90MBps to na pewno obsługuje zarówno aktualnie wszystkie produkowane standardy.
 
 
alicja1995 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

Czyli karta 90MB/s będzie działała z max szybkością zapisu z d7100 i nic więcej nie da się wykombinować , a czy jest na niej oznaczenie U czy go nie ma jest nieistotne w tym przypadku bo i tak nic nie zmienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14