Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Nie 03 Maj, 2015
Nikon D7100 + Nikkor 70-300 mydlana ostrość
Autor Wiadomość
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Nie chcę, bo nie wiem...:) Chęć poznania jest motorem postępu. Tak powstała nasza cywilizacja :) Przepraszam, że się śmieję, ale fajnie to zabrzmiało. Zrobisz oczywiście, jak chcesz.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Dokładnie , nie wiem , nigdy tego nie robiłem a jak się czegoś nie robiło wcześniej , to lepiej się za to nie zabierać , muszę poczytać gdzies o tym jak zabrać się do tego .
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Ale to jest kwadratura koła: Nie chcę, bo nie umiem, nie umiem, bo nie chcę:)
 
 
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Witam
Zamieszczam dwa zdjęcia i wnioskuje , że duży wpływ na ostrość ma ogniskowa , a z obiektywem raczej jest ok . A Waszym zdaniem jak jest ?
http://pl.tinypic.com/r/2cz920k/8
http://pl.tinypic.com/r/296oyt0/8

[ Dodano: Nie 03 Maj, 2015 21:45 ]
To pierwsze jest na max. ogniskowej a drugie na połowe mniej

[ Dodano: Nie 03 Maj, 2015 21:51 ]
Jest jeszcze taka opcja ; Precyzyjna korekta AF i może być włączona lub wyłączona , i teraz pytanie czy powinna być włączona czy nie ?
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Exposure time 1/20 f/11
Exposure time 1/44 f/11 - te zdjęcia są ewidentnie (mikro)poruszone a nie "nieostre".
Weź kolego ustrzel coś na 1/300 i krócej. I wal w jakiś obiekt która ma jakąś 'teksturę" już po tych drzewach trzeba było walić, które masz w tle.


Edit:
Na razie się nie baw w korektę AF(korekta wyłączona) tylko zrób porządny test. Wtedy powiemy Ci co jest nie tak.
Wyjdź na dwór przyklej np: czarno-białą gazetę do drzewa, połóż aparat gdzieś na ławce, ustaw czas na 1/300 lub krócej, przesłonę odpowiednio do oświetlenia, WYŁĄCZ VR i zrób zdjęcie.
 
 
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

ok , jutro tak zrobie

[ Dodano: Nie 03 Maj, 2015 22:09 ]
A na jakiej ogniskowej zrobić zdjęcie ?
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Na chwile obecną robisz sporo błędów robiąc swój "test".
1. Robisz zdjęcia "z ręki" - umocuj na czymś aparat, najlepiej na statywie.
2. Wyłącz VR(stabilizacja).
3. Skróć czas naświetlania, tak długi czas, jak twój pokaże prawie każdy ruch i jest nieostro.
4. Nie przymykaj do mniej niż f/8 - rozdzielczość tego obiektywu drastycznie spada po przymknięciu do f/8 i większych wartości(f/10 f/11 f/12...)
5. Obiekt ustaw najlepiej pod kątem 45st. do osi obiektywu. Najlepsze do tego np: książka, gazeta, linijka, miarka itp...

Spróbuj na różnych ogniskowych 70,135,200,300....
W/g testu optyczne.pl ten obiektyw jest najostrzejszy na 135mm f/8
Test 70-300
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

krzychu10, masz statyw?
 
 
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

mam statyw , ale obecnie nie ma mnie w domu a statyw został w domu . Znajdę jakeś miejsce na aparat i cos zrobię
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Postaw na czymś i będzie ok, zrób fotki z samowyzwalaczem.
 
 
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

ok, mam nawet pilota :grin:
A jaki obiektyw byście polecali w zakresie 70-300 ?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Ten Nikkor nie jest zły. Ewentualnie ostrzejszy może być Tamron 70-300 VC, ale to niech się nikoniarze wypowiadają, czy jest sens zamieniać Nikkora na Tamrona w tym systemie.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015   

Dla długich ogniskowych dobrze jest podnieść wstępnie lustro bo jego drgania też powodować mogą mikroporuszenia. Widzę to dokładnie przy zdjęciach astronomicznych z teleskopem czy przy spottingu. Zamiast wężyka czy pilota można też ustawić wyzwalacz czasowy np. 2 sek. Wtedy drgania spowodowane naciśnięcie spustu wygasną.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015   

komor napisał/a:
Ten Nikkor nie jest zły. Ewentualnie ostrzejszy może być Tamron 70-300 VC, ale to niech się nikoniarze wypowiadają, czy jest sens zamieniać Nikkora na Tamrona w tym systemie.

Ja wybrałem Nikkora z racji na jego solidniejszą? budowę. Czy optycznie Tamron jest zauważalnie lepszy... bo ja wiem ?
Preskaler, nie ma potrzeby podnoszenia lustra o ile zastosuje się wystarczająco krótki czas naświetlania który to wszystko wyeliminuje. Ty zauważasz to u siebie bo twoje czasy to na pewno 5 sekund i dłużej.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015   

Nie, nie! Czasy przy fotografowaniu Księżyca, Słońca i spottingu to 300 do 2000 i to na nich widać różnicę. Lustro potrafi drgać dość szybko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15