Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do 1000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
DezMalomowny 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 17 Lut, 2016   

nie za bardzo mam ochotę bawić się w używki, jakoś tak brakuje mi zaufania do ludzi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sro 17 Lut, 2016   

Ten cel można osiągnąć prawie każdym aparatem ale najlepiej takim aby go można było umieścić na statywie i wyzwalać z wężyka lub z opóźnieniem czasowym (np. 2sek.) aby uniknąć poruszenia. Dobrze by też było mieć możliwość ręcznych ustawień ekspozycji i przysłony.
 
 
tores 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 269
Wysłany: Pon 22 Lut, 2016   Canon vs SONY mały a dobry

Stoję przed wyborem "podróznika "
Mam do wyboru SONY WX 7 lub WX60
oraz Canony S90 lub 95, i dylemat co wybrać?
Zalezy mi głownie na rysowaniu obiektywu bez wspomagania programowego (ma byc ostro) . Drugi aspekt -praca w warunkach słabego oświetlenia ,(matryca czuła ale nie wyżyłowana kosztem szumów). I ostatni argument- długa praca na naładowanym aku.
Co Koledzy radzą.?
 
 
marcin- 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Witam!
Temat rzeka, ale jednak spróbuję ;-)
Szukam aparatu do 1000zł. Mogę wydać 1500zł, ale jeśli naprawdę będzie warto.
Wcześniej miałem takie aparaty:
- Canon PowerShot A85 (2004-2009)
- Panasonic Lumix DMC-TZ4 (od 2009 - 25 tys. zdjęć) - spadło mu się ;-)
- Sony DSC-H10 - ten mają rodzice, podobają mi się nawet zdjęcia z niego
Canon miał więcej ręcznych ustawień, ale Panasonic dawał radę w trybie auto (oprócz zdjęć w pomieszczeniach).

WYMAGANIA
- aparat nowy a nie używka
- małe wymiary (nie lustrzanka)
- mała waga, ale nie bez przesady - 100g to chyba za mało, TZ4 był idealny (podobno 245g z baterią) - nie jest to oczywiście priorytetem, byle nie 700g ;)
- zdjęcia krajobrazów, rodzinne, architektura, impreza, w skrócie wszystko po trochu
- podstawowe proste ustawienia ręczne - może będę używał może nie
- zoom najlepiej ok. 10x, ale...
- ...jasne dobre zdjęcia (widuję w opisach przysłonę ok. f/2.0 i wtedy tylko zoom 5x, wszystkie tak mają? Nie ma większego zoomu optycznego przy takich parametrach?)
- dobre zdjęcia wewnątrz pomieszczeń
- przyzwoite makro
- video 720p/30fps (ale to chyba wszystkie teraz mają) lub lepsze
- zoom podczas kręcenia filmu - wpadło mi w oczy, że nie wszystkie to mają
- dużo zdjęć na jednej baterii (powiedzmy 300 wg ichniej normy)

TO MNIE NIE INTERESUJE LUB WRĘCZ NIE CHCĘ
- wymienne obiektywy
- duże wymiary typu lustrznka/hybryda/ultrazoom
- WiFi, NFC, Bluetooth
- uchylny ekran
- wyświetlacz dotykowy

Czy wyskakująca lampa błyskowa jest trwała? Wytrzymują takie cuda kilkadziesiąt tysięcy zdjęć?

Z góry dzięki!
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 21 Mar, 2016   

marcin- napisał/a:

- zoom najlepiej ok. 10x, ale...
- ...jasne dobre zdjęcia (widuję w opisach przysłonę ok. f/2.0 i wtedy tylko zoom 5x, wszystkie tak mają? Nie ma większego zoomu optycznego przy takich parametrach?)
Nie ma. I nawet 1500zł nie pomoże ;)
Np. Olympus Stylus 1(s) ma 2.8 - wystarczy ci?
 
 
marcin- 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 21 Mar, 2016   

No właśnie tego się obawiałem, ale wolałem zapytać :)
Chciałem mieć 3w1: nie dźwigać lustrzanki, dobre zdjęcia i niską cenę hehe
Lustrzanki nie kupię też dlatego, że to może być słomiany zapał ;)
2 tys. to trochę dużo.
Canon G16 wygląda nieźle (1500zł, 5x), może i odpuszczę ten zoom ;)
Dziękuję za odpowiedź.
 
 
oozierus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   Kompakt do 1000 zł

Witam,

od kiedy padł mój ukochany Pentax K100D nie jestem w temacie sprzętu fotograficznego. Na pewno zaszło sporo zmian. Aktualnie poszukuję aparatu kompaktowego do 1000zł.
Najważniejsze aby miał w miarę szeroki zakres ogniskowych, dość jasny obiektyw i w miarę możliwości większą matrycę - czyli jak łatwo wywnioskować jakość przede wszystkim.

Co aktualnie na rynku warte jest uwagi z punktu widzenia osoby, która nie jest laikiem?

Z góry dziękuję za propozycje,

Pozdrawiam!
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

Kolego może napisz jaki zakres ogniskowych Ciebie interesuje ?

Duża matryca, jasny obiekty i duży zakres nie może być kompaktowe.

[ Dodano: Wto 26 Kwi, 2016 15:52 ]
Może np Fuji XF1
 
 
oozierus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

Nie podam zakresu ponieważ liczę na otwarte propozycje. Dla jednych duży zakres może być małym np. dla Ciebie. Poza tym jak podam zakres to ktoś może stwierdzić, że nie poda jakiegoś modelu, bo nie spełnia moich oczekiwań podczas gdy mogłaby to być dobra propozycja.
Co do tego, że nie może być kompaktowe to może się mylę ale Lumix DMC-TZ100 zdaje się być kompaktowy, z jasnym obiektywem o sporym zakresie ogniskowych i z matrycą MOS. Jednak to inny budżet.
Co Ty byś kupił gdybyś miał 1000zł wydać na kompakt?
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

Wybrałeś aparat najmniejszą matrycą jaka jest praktycznie możliwa 1/2,33 do takiej matrycy małej obiektyw 2,8-5,2 uważam to za kiepski wybór.
zobacz tu masz wielkość matryc (na dole pokazane)
http://www.fotopolis.pl/t...umix-lx100-test


nie wiem czy potrzeba Tobie zoom x3 czy x10 a może jak pokazłes x24 (tu o jakości nie ma co rozmawiać no chyba że zdjęcia robisz w idealnych warunkach)

Musisz wiedzieć co chcesz fotografować, jakie efekty uzyskać. Budżet nie jest duży coś więc coś kosztem czegoś.
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

http://allegro.pl/nikon-p...6131305387.html
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

Dozbieraj do Nikona Coolpix S9900

http://www.ceneo.pl/36172...CFa0V0wodgOUEUg

http://www.optyczne.pl/33...lpix_S9900.html
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2016   

rafalik napisał/a:
Wybrałeś aparat najmniejszą matrycą jaka jest praktycznie możliwa 1/2,33 do takiej matrycy małej obiektyw 2,8-5,2 uważam to za kiepski wybór.

Kolega wskazał TZ100, który ma 1-calową matrycą, więc gdyby nie cena to na pewno by się nadał. Niestety, za 1000zł nieużywanego ponadprzeciętnego kompaktu się nie kupi, no ew. z matrycą 1/1,7 cala to może Canon S200 albo nieco ponad budżetem Lumix DMC-LF1...
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2016   

Faktycznie musiałem zły aparat sprawdzić tz100 ma jeden cal.
 
 
oozierus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Kwi, 2016   

Ten aparat nie będzie dla mnie, to prezent na komunię, który ma dobrze służyć na co dzień i przede wszystkim podczas wyjazdów wakacyjnych.
rafalik - właśnie ze względu na powyższe nie wnikajmy w szczegóły, które bardziej istotne są kiedy ktoś kupuje aparat bo jest hobbystą lub zawodowcem. Niepotrzebnie wspomniałem o tych ogniskowych, czy matrycy. Tylko ze względu na moje delikatne zboczenie związane z dawną inspiracją do fotografii zależy mi na tym aby sprzęt był nieco ponad przeciętny.

Nikon S9900 wydaje się bardzo trafną propozycją - trochę ponad budżet ale przeżyję ;)
Sprawdzę jeszcze co mieści się w przedziale 800 - 1200 zł i poczytam testy na optyczne.pl.
Jeżeli z góry coś należałoby skreślić z listy to poproszę o info i 2 zdania dlaczego nie warto :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15