Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pon 25 Maj, 2015
pomoc dla amatora przy wyborze
Autor Wiadomość
majorka 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   pomoc dla amatora przy wyborze

Witam,
Jestem kompletnym amatorem w dziedzinie fotografii i nie znam się na parametrach sprzętu. Aparat jest mi potrzebny głównie do fotografowania rodziny na wyjazdach itp, co nie oznacza tez ze nie lubię podzialac wtedy bardziej twórczo ;) obecnie korzystamy z cyfrowki Fuji s3400 ale przeszkadza mi w nim słabe odwzorowanie kolorów ( może ja cos źle robię a może taki urok sprzętu) oraz problem z osiągnięciem GO i dlatego doszlam do wniosku ze czas go zastąpić czymś lepszym. Zdecydowalam się na bezlusterkowca i tu zaczyna się moja prosba do was drodzy forumowicze o pomoc przy wyborze. Który z tych aparatów może być dla mnie najlepszy: panasonic gx1, Samsung nx3000,Samsung nx1100, olympus e-pl5. A może wybierajac któryś z tych wcale nie odczuje różnicy przy obecnym sprzęcie? Albo moze polecicie mi inny sprzet w cenie do 1500? Dodam ze miałam okazje testować eosa M i dla mnie był wystarczajaco dobry ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Jeśli miałaś juz w ręce EOS M i był dobry, to co jeszcze szukasz ? :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Pewnie chce się dowiedzieć, czy któryś z pozostałych nie jest lepszym wyborem? ;)
 
 
majorka 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

Dokładnie tak, komor ;) testowalam go u mojej siostry i nie koniecznie chce kupować to samo
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   

majorka, wszystko zależy czego oczekujesz od tego sprzętu i czy planujesz dokupić w przyszłości jakieś obiektywy. Porównanie różnych systemów znajdziesz w dziale, do którego przeniosłem Twoje pytanie. Jak zapewne się domyślasz nie jesteś pierwsza, która o to pyta, warto więc poczytać jakieś starsze wątki, z których dowiesz się co każdy z systemów oferuje. Wyznacz też jakiś pułap cenowy. Masz gotowe tematy:
Bezlusterkowiec za około 1000 zł
Aparat do 2000 zł - wycieczki, wakacje, krajobraz
Ich lektura na pewno wiele rozjaśni.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015   Re: pomoc dla amatora przy wyborze

Jeśli siostra posiada EOS M, to możesz wybrać ten aparat z innym obiektywem, będziecie mogły sobie pożyczać :)
majorka napisał/a:
Który z tych aparatów może być dla mnie najlepszy: panasonic gx1, Samsung nx3000,Samsung nx1100, olympus e-pl5.

Panasonic i Olympus są w tym samym systemie mocowania obiektywów i posiadają najmniejszą matrycę z wymienionych. Jej mnożnik w stosunku do pełnej klatki wynosi 2. To ważna informacja jeśli chcesz uzyskać płytką głębię ostrości. Dodatkowo Olympus jako jedyny, posiada wbudowaną stabilizację matrycy, przez co nie wymaga kupowania droższych obiektywów ze stabilizacją i przy okazji znacznie lepiej działa ze starymi obiektywami z innych systemów podłączanych przez adapter np M42. Przez inny adapter, można w systemie m4/3 korzystać z obiektywów 4/3 z pełną funkcjonalnością.
Samsung ma największą matrycę, do jej mnożnik wynosi 1.5, ale to modele na które nawet nie patrzę i się zbytnio nie wypowiem. Bardzo mała ilość dostępnych obiektywów.
Wspomniany Canon EOS M ma matrycę z mnożnikiem 1.6 i jeszcze mniejszą ilość dostępnych obiektywów z tym, że przez adapter symulujący komorę lustra, podobnie jak w m4/3, można zastosować kilkaset obiektywów z normalnych lustrzanek firmy Canon.
 
 
Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Wto 26 Maj, 2015   

Osobiscie celowalbym pomiedzy EPL5 / 7 a NX300 / 300m
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 26 Maj, 2015   

A ja Lumixa G6, ale nie było w środ kandydatów.
 
 
Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Moze dlatego ze odbiega juz gabarytami (blizej mu do luster) od podanych wyzej...
i zakres cenowy jest nizszy... :roll:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Wcale nie bliżej mu do luster, tylko tak jest stylizowany.
 
 
Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Stylizowany? :roll:
EPL5 vs G6:
-> http://camerasize.com/compare/#382,455
NX300 vs G6:
-> http://camerasize.com/compare/#394,455
KS-2 (przyklad lustra) vs G6:
-> http://camerasize.com/compare/#610,455
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

A no faktycznie. Jakoś w ręce wydawał się taki malutki :) Pewnie takie odczucia przez noszenie pełnych klatek.
 
 
Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Wojmistrz, bardzo mozliwe,ale zastosowalem jeden maly chwyt - porownalem G6 do Pentaxa nie np. do Canona (ktore wiedzialem ze bardziej znasz) - wiec roznica byla mniej zauwazalna :razz:
sam zobacz:
-> http://camerasize.com/compare/#610,333
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Lucas1981r, looz. Miałem chwilę G5, a G6 tylko kilka razy w ręce i nie porównywałem z Canonem jako takim, tylko po prostu jak się trzyma w ręce. Wydawał mi się mały jak każdy bezlusterkowiec. Dla mnie to takie porównanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16