Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Parę pytań o lustrzankę i fotki/filmy
Autor Wiadomość
arturix 
Początkujący


Posty: 25
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   Parę pytań o lustrzankę i fotki/filmy

Hej :smile: mam pytanko co do lustrzanki i fotek/jej funkcjonalności ,1.mam starego kompa z win xp i nowego z win 8.1 i zauważyłem że na starym kompie zdjęcia robione pionowo są nie poobracane ,na 8.1 nic nie robiłem i nie zależnie czy zdjęcie robione w poziomie czy w pionie to zawsze są dobrze wyświetlane , a na xp musze ręcznie je obracać , skąd to się bierze da się jakoś rozwiązać ten problem by nie obracać tyle zdjęć ręcznie i martwi mnie to że jak komuś pożyczę zdjęcia z innym kompem i systemem czy będą poprawnie wyświetlane jak u mnie takie problemy.

2.kręcąc filmy w kościele i w hali sportowej na zakończenie roku szkolnego to dźwięk nagrał się bardzo słabo samo echo nie słychać tych co mówili , w małych pomieszczeniach czy na dworze nie ma problemu dźwięk się ładnie nagrywa najgorzej jest w dużych otwartych pomieszczeniach/halach gdzie dźwięk się rozchodzi , można jakoś temu zaradzić może?.

3.kręcąc film w nie których momentach nie zrobiłem zdjęć, a zależało by mi na nich można jakoś z filmu wyciąć zdjęcie np. jak Zrzut ekranu z dobrom jakością?. Mam sony alpha 77 a ona nie ma możliwości robienia zdjęć i kręcenia filmów równocześnie a szkoda dało by się jakoś ,może jest do tego jakiś program czy coś ? .Pozdro :smile:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   

Aby uniknąć niespodzianek zawsze ręcznie obracam zdjęcia do właściwej orientacji. Zaczynam od wyłączenia auto-obracania w menu aparatu. Potem jest już łatwo odnaleźć zdjęcia pionowe w komputerze. Klikam w nie myszką z wciśniętym klawiszem CTRL, co pozwala mi zaznaczyć je selektywnie i obracam je wszystkie w programie graficznym, w jednym kroku.
Jeśli masz Adobe Bridge, który jest elementem składowym Photoshopa, masz możliwość jednym kliknięciem stworzyć kolekcję ze zdjęć pionowych (lub poziomych) i drugim kliknięciem obrócić je wszystkie.

Dźwięk... Nie filmuję i nie znam się, ale czuję przez skórę, że problem może rozwiązać mikrofon zewnętrzny.

Nie wiem, czy jakiś aparat ma możliwość fotografowania przy jednoczesnym filmowaniu. To trochę tak, jakbyś chciał jednym palcem podrapać się po głowie i po tyłku jednocześnie.
Na pewno można zrobić zrzut z ekranu, ale trudno oczekiwać, aby taki zrzut miał jakość fotografii.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   

Możliwość robienia zdjęć w czasie filmowania mam w swoim Olku E-PM2 i kompakcie Fujifilm F550. Nie wiem jak to jest w przypadku nowych lustrzanek - może tu być nieco trudniej, bo te ostatnie nagrywają film korzystając z odrębnej matrycy.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   

WojciechW napisał/a:
Nie wiem jak to jest w przypadku nowych lustrzanek - może tu być nieco trudniej, bo te ostatnie nagrywają film korzystając z odrębnej matrycy.

To nie jest prawda. Żaden z aktualnych producentów lustrzanek nie wrzuca dwóch matryc.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   

WojciechW napisał/a:
Możliwość robienia zdjęć w czasie filmowania mam w swoim Olku E-PM2
Ale czy to jest zdjęcie, czy przechwycenie klatki filmu?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   

Tutejszyn, normalne zdjęcie, część aparatów ma taką możliwość.
 
 
BezKomentarza 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 30 Cze, 2015   

Canon 6D też ma taką opcję, ale sobie patrzę panowie i tutaj o jakiejś głębszej filozofii mówicie, no a patrząc po poście człowieka, to początkujący użytkownik.

1.Obrócić zdjęcie można w byle przeglądarce obrazków, jak np Irfanview i wystarczy później zapisać zmiany to będzie zawsze tak samo niezależnie od komputera i systemu.

2. Nagrywanie dźwięku w sali, gdzie rozchodzi się echo nie jest łatwe, ale najlepszą względnie jakość uzyskasz stojąc przy głośniku, tylko pamiętaj by własnymi plecami nie zasłaniać głośnika. W zależności jak mocny on jest to aparat w odległości 0,5 - 1 metra bym ustawił i będzie lepiej. Lustrzanki Sony akurat całkiem spoko mają wbudowany mikrofon, lepszy niż w Canonach.

3. A wyciągnąć klatkę z filmu można oczywiście w każdym programie do montażu, ale i nawet w odtwarzaczach zwykłych takich jak Best Player czy VLC Player. Inna sprawa, że to nie będzie dobra jakość. Sony A77 w każdym razie nie robi zdjęć w trakcie kręcenia i nic się z tym nie zmieni.
 
 
arturix 
Początkujący


Posty: 25
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   

Tak wcześniej miałem zwykłego kompakta klik i już :mrgreen: a tu taj się trzeba trochę więcej nakombinować , w końcu po to go kupiłem :razz: .

Z tymi programami graficznymi to muszę popróbować jeszcze sony coś tam od siebie nawet dało ale nawet do końca nie wiem co to robi :roll: i czy umie obracać zdjęcia.

No właśnie nagrywanie w dużej Sali/hali to kicha a jeszcze jak obiekty filmowane się przesuwają to tym bardziej taki głuchy dźwięk dociera że ciężko zrozumieć co kto mówi trzeba się mocno wsłuchiwać.

No zawsze mam dylemat jedni chcą z imprez film inni fotki i chciałem to jakoś pogodzić jakoś wyciągnąć z filmu parę najciekawszych fotek jak nie zdążyłem się przełączyć z trybu filmowania i na odwrót , muszę popróbować z tymi rzutami jeszcze ale myślałem że jest lepszy sposób na to by nie było zbyt dużej straty jakości . Pozdro :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14