Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pon 06 Lip, 2015
Fotografia produktowa - jak zacząć
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

olax, ale może niepotrzebnie tak dążysz do idealnego koloru, nie mając w ogóle kontroli nad tym, kto na jakim monitorze będzie te zdjęcia oglądał w internecie. Jeśli chcesz być taka drobiazgowa (co się oczywiście chwali :) ) to trzeba przejść niestety poziom wyżej: 1. Jaką temperaturę barwową mają Twoje lampy.
2. Jak się to ma do bieli tła w namiocie (to biel idealna, kremowa, zimna?).
3. Jakie spektrum światła dają te lampy – odwzorowanie kolorów mocno zależy od tego, na ile ciągłe i jednolite spektrum światła pada, przy metalach ma to zdaje się szczególne znaczenie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Tym razem nie zmieniłem prawie nic. Ująłem jedynie z koloru żółtego, rożświetliłem i popracowałem lekko nad tłem. Nie wiem, jak wygląda oryginał i nie bardzo wiem, o jakich plamach mówisz.

 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Też myślałem o tych plamach, chyba chodzi o wewnętrzną stronę obrączki.

olax, powiedz proszę czy te krechy to cecha tej obrączki? (ze zdjęcia 5)


Czy ta plama to jest na obiektywie, czy obrączka była czymś ubrudzona? (ze zdjęcia 4)


Czy te czarne piksele powstały w wyniku obróbki w komputerze? (ze zdjęcia 7)
 
 
olax 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Tutejszyn.
Muszę przyznać, że teraz ładnie to zrobiłeś:)

Ona jednak jest jeszcze niewyraźna. Ale zaczynam się zastanawiać, czy to jednak nie jest wina
braku statywu. One może wydaja mi się odpowiednio ostre, ale kiedy już zabrać wszystkie barwy, to robią się takie mleczne i niewyraźne.

Co do plam.
Widzę, że niepotrzebnie wprowadziłam Was w błąd doborem biżuterii do prób:)
Nie chodzi o te plamy, które zaznaczyłeś Komor. Te krechy są faktycznie na obrączce, bo była częściowo matowa, a tylko ja przekręciłam do zdjęcia na błyszczącą stronę.
Chodzi mi raczej o takie barwne plamy. Coś jak taki wielki szum:D(wiem, to głupio brzmi)
I po np. "odżółceniu" te plamy zostają jako ciemne plamy.
Zaraz pokażę to na jakimś zdjęciu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Statyw zawsze będzie lepszy niż stabilizacja w kompakcie, szczególnie w trybie makro.
 
 
olax 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

No więc: zaznaczyłam, o co mi chodzi.
Ja rozumiem, że może się czepiam, ale ona po prostu nie wyglądają tak na żywo.
Najgorzej, jak wytnę tło. W porównaniu z białym tłem wygląda to po prostu źle:(

Tak samo mam kłopot z ziarnistością. Po wycięciu tła nie bardzo wiem, co dalej z tym robić.
Przy makro ta spodnia cześć obrączki jest niewyraźna i się zlewa z tłem.
Przy wycięciu wygląda to baaardzo brzydko.
Dlatego wolałabym po prostu robić zdjęcia i mieć od razu białe tło. A nie niebieskie, szare, czy różowe. :evil:

Acha, żarówki mam z białym światłem, fotograficzne. Nie pamiętam ich temperatury barwowej - 5000 czegośtam? :oops: Mój mąż będzie wiedział, jak wróci, to go zapytam.
Namiot jest też biały.

017.JPG
11
Plik ściągnięto 5309 raz(y) 374,51 KB

015.JPG
12
Plik ściągnięto 5311 raz(y) 65,18 KB

021.JPG
13
Plik ściągnięto 5311 raz(y) 241,05 KB

 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Te plamy to mogą być odbicia Ciebie, Twojego aparatu, albo otoczenia, Pani perfekcjonistko :)
Skoro tak, skoro zdjęcia mają być bardziej "smakowite", zapewniające jeszcze większą jakość, to może rzeczywiście można pomyśleć o lepszym aparacie i dobrym obiektywie* (plus oczywiście obróbka obrazu w komputerze). Zamiast namiotu - stół bezcieniowy... czyli zwykły stół oświetlony lampami osłoniętymi parasolkami. Nie ostrzyć z dziesięciu centymetrów, co daje malutką głębię ostrości, a zwyczajnie z pół metra i potem tylko wyciąć odpowiedni fragment obrazu.

*) dobry obiektyw nie musi kosztować dużo. Mam na myśli taki wynalazek...
 
 
olax 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Jakbym nie robiła biżuterii, to bym tak nie wydziwiała:D
W tych dwu ostatnich zdjęciach (12, 13) to chyba są odblaski - tak jak piszesz. I przez ta małą głębię ostrości robią się z nich takie niewyraźne plamy.
Ale w tym pierwszym (11) to są jakieś niezidentyfikowane plamy, one nawet poza obrączkę wyłażą.

A co do obiektywu, to musiałabym kupić też aparat.

Jako że i tak nad tym myślę, to napiszcie mi proszę, czego powinnam szukać.
Czy aparat ma mieć jakieś konkretne właściwości? I obiektyw?
Nie ukrywam, że do bogatych nie należę, ale nie muszę tego kupować dzisiaj, tylko muszę wiedzieć, na co uzbierać.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Aparat musi mieć dużą matrycę, do tego obiektyw 50mm i to chyba wszystko, co będzie decydowało o dobrej jakości zdjęć. Dodatkowe bajery aparatu nie będą wpływały na jakość, a więc może to być najbardziej prosta lustrzanka. Obiektywy 50mm cechuje prosta konstrukcja, przez to ich cena jest niewielka, a jednocześnie bardzo dobrze rysują..

Jakiś Nikon klasy D3XX + Nikkor 50mm, f/1.8D (opcja budżetowa)

EDIT...
D...pa! D3XX nie będzie współpracował z tą pięćdziesiątką... zaraz coś wymyślę..

[ Dodano: Wto 07 Lip, 2015 18:48 ]
Opcja budżetowa, gdzie wszystko będzie działało, to raczej będzie w systemie Canon, ale tu nie pomogę. Dawno nie dotykałem żadnego Canona.
Ostatnio zmieniony przez Tutejszyn Wto 07 Lip, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
olax 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Ten obiektyw to i tak z Hongkongu. Jak bym kupowała, to na miejscu.
A czy ma znaczenie czy aparat jest używany? Nie mam pojęcia, czy aparaty się "zużywają" :lol:
I czy są jakieś firmy które powinnam omijać?

I co własciwie znaczy "opcja ekonomiczna" :grin: ? :grin:

Na przykład taki :
http://allegro.pl/canon-1...5492404238.html

to chyba bardzo ekonomiczna opcja?
Czy coś z nim jest nie tak?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

olax napisał/a:
Nie mam pojęcia, czy aparaty się "zużywają"

Przede wszystkim technologia idzie do przodu i dość wiekowe aparaty różni od nowych jakość fotografii. Raczej spokojnie można kupować dwu.. czteroletnie używki. Migawka wytrzymuje (według specyfikacji producenta) 100 000 klapnięć, a zwykle używki mają na liczniku jakieś trzydzieści tysięcy.

[ Dodano: Wto 07 Lip, 2015 19:01 ]
olax napisał/a:
Na przykład taki :...
Taki nie. Konstrukja z 2003 roku. To już muzeum.

*) poprawiłem wartość
Ostatnio zmieniony przez Tutejszyn Wto 07 Lip, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
olax 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

No i jeszcze: co właściwie oznacza "duża" matryca?

Muzeum:) No właśnie coś bardzo ekonomicznie było.
Z drugiej strony mój to raczej tez muzeum...
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

olax napisał/a:
No i jeszcze: co właściwie oznacza "duża" matryca?
Format mikro 4/3, większa FX (inaczej APS-C) i jeszcze większa FF

olax napisał/a:
Muzeum:) No właśnie coś bardzo ekonomicznie było.
Chcemy mieć zdjęcia dobrej jakości. "Muzeum" tego nie zapewni.
 
 
olax 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

A coś takiego:
http://allegro.pl/show_item.php?item=5513988731

Muszę się nauczyć szukać:)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Tak, ale to jest licytacja. To jeszcze dużo poniżej wartości aparatu. Aparat, sam korpus, kosztuje około 2000zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 20