Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 08 Lip, 2015
Fuji Xt10 vs Olympus OM-D EM-5 MARK 2
Autor Wiadomość
Szobod 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   Fuji Xt10 vs Olympus OM-D EM-5 MARK 2

Witam

Jestem tutaj nowy wiec witam wszystkich serdecznie.

Noszę się z zakupem aparatu. Potrzebuje go do zdjęć rodzinnych i podróży (podstawowe zastosowanie) oraz do zdjęć zębów z obiektywem makro i lampą pierścieniową (najlepiej zgodną z TTL)


Wybór padł na ww modele. Za Oly przemawia szczelny korpus oraz tańsze obiektywy.
Fuji podoba mi się bardziej i jest tańsze body ale nie wiem co z lampą do makro.

Druga sprawa która je różni to sensor APC Fuji i 3/4 w Oly. Który lepszy, czy zauważę różnice w jakości zdjęć?

No i pytanie zasadnicze który wybrać, podpowiedzcie proszę.
Dzięki z góry za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Maciek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Kafli w paszczy, czy protetyka?
 
 
Szobod 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

To i to :)

(kafli - hahha :D )
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Ja bym to rozdzielił.

Kompakcik z lampą pierścieniową do zębów -łatwiej osiągnąć dobry efekt małą matrycą
(kiedyś nawet były takie Sony i Nikona)

Bezlusterkowiec dla rodziny.
 
 
Szobod 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Wolałbym tego uniknąć i mieć jeden sprzęt do wszystkiego.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Takie sprzęty znasz?
http://www.amazon.com/s/r...ntraoral+Camera

http://www.ebay.com/sch/i...+Camera&_sop=12
 
 
Szobod 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

A pewnie że znam nawet takie mam. Ale to sie nadaje do tego żeby zrobić fotkę w jakości komórki lub gorzej.

Mi chodzi takie foty:

https://www.facebook.com/...&type=1&theater

https://www.facebook.com/...&type=3&theater

a tego się nie da taką popierdółką :)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

To raczej E-M5, bo jest obiektyw makro 1:1 (nawet dwa),
a do Fudżi tylko do 1:2 [skala odwzorowania] i tylko jeden. (co prawda są i pierścienie makro ze stykami, ale..)

No i jakieś światełko.

http://photomed.net/polar_eyes.htm -oczywiście cena za polara jest z kosmosu
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 08 Lip, 2015   

X-T10 to inna, niższa kategoria wagowa niż E-M5 II.
X-T10 walczy z E-M10 i przegrywa.
Z E-M5 II walczy X-T1 i też przegrywa.

W każdym razie - według testów na optyczne.pl i w ogólnym podsumowaniu. Diabeł tkwi w szczegółach. Nie wiem jaki aparat jest najlepszy do fotografowania zębów. Prawdopodobnie istotna jest informacja o obiektywach.
Cytat:
sensor APC Fuji i 3/4 w Oly

Ale rozdzielczość podobna, więc zęby większe nie wyjdą - jeśli o to chodzi.
 
 
Szobod 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Sro 08 Lip, 2015   

Rodzielczość czujników jest podobna ale APC jest fizycznie większy wiec w teori powinien dawać lepsze zdjecia.
T.B.
Myślałem że xt1 to poziom om1, ale w takim razie rozumiem że xt1 przegrywa z om5 mark II to wynika z własnych doświadczeń bo w testach wypadają podobnie?

Dcs informacja o obiektywach kieruje mnie w stone Oly ake zastanawiam sie czy poza zębami różnica jest istotna,

Weźcie pod uwagę że zęby to bedzie 20 % pracy tego aparatu a reszta zastosowania rodzinne.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 08 Lip, 2015   

Szobod napisał/a:
Myślałem że xt1 to poziom om1, ale w takim razie rozumiem że xt1 przegrywa z om5 mark II to wynika z własnych doświadczeń bo w testach wypadają podobnie?

Szobod, zarówno testy jak i opinie użytkowników trzeba cedzić przez własny filtr. Dla jednych przegrywa, dla innych wygrywa, a zwrócić też należy uwagę na ergonomię, menu i inne rzeczy, które tylko w osobistym kontakcie z aparatem spowodują, że powiesz: lubię go, albo: nie podoba mi się, źle leży w ręce. Podstawową kwestią moim zdaniem są obiektywy, które będą Ci potrzebne. Pod tym względem system Mikro 4/3 (a do niego należą Olympusy) daje większy wybór, w różnych zakresach cenowych. Z drugiej strony Fuji to co ma, jest przeważnie bardzo dobre…
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lip, 2015   

Jakość zdjęć, szczególnie przy wyższych ISO, będzie większa z Fuji.

Lepiej popatrz na całe systemy:
-jaki/e obiektywy weźmiesz do zdjęć rodzinnych (ceny poszczególnych -taki Fujinon 18-135mm jest dość drogi, a do Olka masz np. dobrego Panasa 14-140mm P.O.I.S.)
-jaki obiektyw będzie ci bardziej pasował do zębów: czy 60mm do Olimpus czy 60mm do Fuji (skala odwzorowania tylko 1:2)
-jaki ring flash do Fuji
(i czy na pewno światło błyskowe czy może stałe)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 08 Lip, 2015   

Szobod napisał/a:

Dcs informacja o obiektywach kieruje mnie w stone Oly ake zastanawiam sie czy poza zębami różnica jest istotna,

Weźcie pod uwagę że zęby to bedzie 20 % pracy tego aparatu a reszta zastosowania rodzinne.


Fuji da nieco lepsze zdjecia jeśli chodzi o odwzorowanie szczegółów - moim zdaniem szczególnie przy poprzestaniu na gotowym jpg z aparatu. Tyle, ze to zwykle widać w skali 1:1 albo podobnych. Na pewno zdjecia będą inne - inne kolory, inne wyostrzanie zdjeć jpg (IMO Olympusy z tym nieco przeginają).
Z drugiej strony moim zdaniem mikro 4/3 daje cn. wystarczajaco dobre rezultaty by stosować go w rodzinnej i turystycznej fotografii :-) I nie tylko.

Tymi zastosowaniami ogólnymi bym się zupełnie nie przejmował, różnice będą mało istotne. Chyba, ze naprawdę będziesz sie bawił w odzyskiwanie szczegółu na wysokich ISO. oglądając zdjecia w skali piksel do piksela.

Natomiast kwestia makro jest o tyle istotna, ze tu róznice są znaczne. W mikro 4/3 masz 3 natywne obiektywy makro o skali odwzorowania 1;1 (Olympus 60/2.8, Panasonic 30/2.8, Pana-Leica 45/2.8 - ceny od dość rozsądnych 1300 do IMO dość absurdalnych 3100...), podczas gdy w Fuji X masz jedną 60/2.4 o skali 1:2 (za ca. 2 tys). O ile skala odwzorowania 1;2 Cię zadowala to w sumie Fuji jest całkiem sensownym obiektywem. O ile - jednak za duzo zębów na fotce przy skali odwzorowania 1:1 nie zmieścisz... więc 1:2 mogłoby wystarczyc. Ale to Twoja decyzja.

Inna sprawa to akcesoria - znacznie łatwiej bedzie Ci pierścieniową lampę do olympusa znaleźć.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lip, 2015   

RB napisał/a:
dość absurdalnych 3100...

http://www.beiks.com.pl/o...45-id-3795.html
http://proclub.pl/pl/pana...f_2_8_asph.html
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 08 Lip, 2015   

Szobod napisał/a:
że xt1 przegrywa z om5 mark II to wynika z własnych doświadczeń bo w testach wypadają podobnie?


Z wyniku testu na optyczne.pl:
http://www.optyczne.pl/29...dsumowanie.html

Ale napisałem też, że diabeł tkwi w szczegółach. Fuji ma lepszą jakość zdjęć (JPEG niewiele, RAW już sporo), co może wyjść przy zębach. Olympus ma znacznie lepszy autofokus, pomiar światła, wyświetlacz i lepszą szybkość działania, co będzie bardziej cieszyło na wycieczkach. No i o dziwo - Olympus ma lepszą rozdzielczość. Albo i nie o dziwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15