Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Nie 26 Lip, 2015
Najlepszy uniwersalny bezlusterkowiec (w JPG) ? Co wybrać?
Autor Wiadomość
czarownik69 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 26 Lip, 2015   Najlepszy uniwersalny bezlusterkowiec (w JPG) ? Co wybrać?

Witam ! Chciałbym prosić was o pomoc wyborze bezlusterkowca . Za niespełna dwa miesiące lecę na wakacje i postanowiłem kupić aparat. Nie należę do grona profesjonalnych czy też pół profesjonalnych fotografów. Jestem ,,amatorem '', dlatego wielce prawdopodobne jest to , iż będę w głównej mierze korzystał z ustawień automatycznych lub tych które znajdują się na pokrętle z ,, trybami fotografowania'' . Kupując aparat wiem , że nie będę korzystał ze zdjęć w formacie RAW bo nie mam czasu ani ochoty na bawienie się z przerabianiem zdjęć. Dlatego szukam czegoś co zrobi bardzo dobre zdjęcia w JPG ( Robię zdjęcia , przegrywam na komputer lub TV - i oglądam ) .

Dlaczego NIE kompaktowy ? Przeglądnąłem prawie wszystkie rekomendowane najlepsze kompakty i większość z nich nie robi zbyt dobrych zdjęć (oceniam po ściągniętych zdjęciach z fotopolis, optyczne etc - to tylko moja opinia więc proszę mnie nie rugać na starcie za to :) ) ... mają liczne szumy i nie są wg. mnie,, dużo lepsze'' od tych które wykonuje moim LG G3.. ( wiem , że nie ma co porównywać.. lecz jak kupuje aparat to chce by po prostu bił na głowę smartphona a zdjęcia były po prostu ładne i pełne szczegółów. Jedyny sensowny Aparat kompaktowy to Panasonic LX100 - lecz jego cena jest po za zasięgiem.

Ceny nie mam sprecyzowanej. ( Na pewno nie więcej niż 2000zł za nowy ) może zdarzyć się sytuacja , iż użyję go kilka - kilkanaście razy w roku dlatego nie wiem czy jest sens wkładać w niego dużo pieniędzy. Aparat ma mi służyć na wycieczkach (czy to w góry czy nad morze :) ) , urodzinach, imprezach. A czasami by zrobić od tak dobre zdjęcie ,,czegoś '' :)

Być może dużo wymagam lecz chciałbym aparat spełniał kryteria :

-aby robił dobre zdjęcia zarówno przy dobrym oświetleniu , jak i przy słabym

-by nie był nazbyt ciężki i wielki

- zdjęcia mające dużo szczegółów , matryca minimum 16 ( lubie powiększać Sobie zdjęcia ;) )

- zdjęcia nie rozmazane ( dobra stabilizacja )

-dobre zdjęcia na automacie jak i ,, standardowych ustawieniach z kółeczka '' :)

-mało szumów

- chce mieć tylko jeden obiektyw ( najlepiej Kit - owy lub być MOŻE kiedyś kupić lepszy i go nie zmieniać )


Lista aparatów, które biorę pod uwagę jest w załączniku. Z góry bardzo dziękuję i przepraszam za otwarcie nowego podobnego tematu do innych . Lecz chciałbym się dowiedzieć, które wg was byłyby najlepszymi z tańszych a który z droższych, gdyż czas mnie goni a decyzji brak :)

Pozdrawiam.

modele aparatow.jpg
modele aparatów
Plik ściągnięto 8024 raz(y) 35,07 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lip, 2015   

czarownik69 napisał/a:
Ceny nie mam sprecyzowanej. ( Na pewno nie więcej niż 2000zł za nowy )

-sporo aparatów z listy jest droższych,
a parę to starocia
 
 
czarownik69 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 26 Lip, 2015   

Wiem wiem. Lecz rozważam zakup tańszego i stosunkowo dobrego lub też już czegoś super - do którego będzie trzeba dołożyć już znacznie więcej ( o ile będzie znacząca różnica ).
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lip, 2015   

http://www.euro.com.pl/lu...18-105-vr.bhtml

[ Dodano: Nie 26 Lip, 2015 20:47 ]
http://allegro.pl/lustrza...5536941580.html

[ Dodano: Nie 26 Lip, 2015 20:47 ]
http://allegro.pl/aparaty...v1-ele-1-2-0629
 
 
czarownik69 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 26 Lip, 2015   

Lustrzanki raczej odpadają ze względu na gabaryty oraz wagę .
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lip, 2015   

Najlepszego jpega da X-M1,
ale tylko jeden obiektyw do niego dokupisz tanio: XC 50-230 mm.

NX30 i G6 mają wizjer, ale są duże.
Do Samsunga będą tańsze obiektywy, ale w niewielu miejscach je sprzedają,
do Panasonica droższe, ale dużo więcej jest używanych na rynku.

A5100 ma szybki AF,

E-PL7 bardzo szybką serię,

Największe możliwości oferują A6000 i E-M10.


Może skompletuj sobie X-M1 z 18-55/2.8-4
albo dołóż do nowego X-E1 z tym obiektywem http://www.cyfrowe.pl/apa...ACFFJIXE11855-B
 
 
czarownik69 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 27 Lip, 2015   

Najlepszego jpega da X-M1 ?? nie E-1 ?

a co ogólnie sądzisz o A6000 / Nx300 / G3/G6 / A5000 / X-E1 bo powiem szczerze , że głównie nad nimi myślę. Nie wiem czemu zdjęcia z Olympusa jakoś nie do końca do mnie przemawiają . Ogólnie kupując używany aparat można zaobserwować zjawisko pogorszenia jakości zdjęć wraz z przebiegiem aparatu ? CZy to raczej mit ?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Lip, 2015   

czarownik69 napisał/a:
Najlepszego jpega da X-M1 ?? nie E-1 ?

-raczej nie ma między nimi znaczącej róznicy.
W obrazkach.

G3 jest stary.
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 851
Wysłany: Wto 28 Lip, 2015   

Najlepsze jpgi - chyba - daje Fuji ....

Lepiej wziąć coś z wizjerem - X-E2, czy też X-T10.

Napewno wart rozważenia jest też Olympus M10 - jest teraz fajny cashback 430 złotych na niego - ma dobrą matrycę i wizjer.

[ Dodano: Wto 28 Lip, 2015 09:44 ]
Ale w sumie jak chcesz skończyć na jednym obiektywie, to może pomyśl nad dobrym kompaktem - Przede wszystkim: Fuji X30, Sony RX100, Canon G7x

[ Dodano: Wto 28 Lip, 2015 09:46 ]
Aha - te kompakty biją na głowę smartfony. :twisted:
 
 
czarownik69 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 29 Lip, 2015   

A Sony A6000 z obiektywem E 16-50 mm f/3.5-5.6 PZ OSS ( cokolwiek to nie znaczy :) ) nad którym najbardziej się zastanawiam - nie będzie lepszy od Fuji na JPG ? ( i przy ustawieniach automatycznych ) ? Podobno robi najlepsze zdjęcia w Nocy.
ewentualnie A5000 ? Po ściągnięciu zdjęć Z optyczne - nie mogę się przekonać do kompaktów - za duża ilość szumów.

Najmocniej zastawiam się nad modelami :

1) A6000



2) A5000

3) X-M1 ......... NIESTETY :( lecz X-E1 / X-E2 odpadają - dopiero teraz zauważyłem jak bardzo są one skomplikowane w obsłudze :( ( pokrętła z konkretnymi wartościami iso .. to nie dla mnie , osoby korzystającej z ustawień automatycznych

4) Samsung NX300 w miarę tani , świeży - nikt nic o nim się nie wypowie :) ?
Ostatnio zmieniony przez czarownik69 Sro 29 Lip, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 851
Wysłany: Sro 29 Lip, 2015   

Lepszy nie lepszy.

Fuji to przemyślany system przede wszystkim dla osób znających przynajmniej podstawy fotografii.

Fuji ma lepsze jpgi od Sony.

Niemniej jednak A6000 to dobry aparat z lepszym AF od AF z Fuji, a jakość obrazu jpg to po części rzecz subiektywna ... Na pewno Sony bardziej przypomina kompakt w obsłudze i największy żółtodziób sobie z nim poradzi.

Jest jeszcze A5100 - różni się od A6000 głównie brakiem wizjera.

A5000 to jednak słabszy model.

NX300 - niby fajny ale ja go nie czuję - najlepiej sam go obejrzyj. W każdym razie lepsze jpgi da Sony.

Ciekawszym i nowszym modelem jest NX500 ...
 
 
czarownik69 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 29 Lip, 2015   

Fujifilm tak jak pisałem wyżej X-E1 / X-E2 odpada , chyba , że X-M1 ( jeżeli jest tak jak pisał Twój poprzednik - tj. identyczna jakość jpg jak w X-E1 / X-E2 to jestem jak najbardziej na tak. ) . Masz rację to są aparaty dla Was - ludzi którzy macie o tym pojęcie nie dla mnie.


A5000 będzie porównywalny z nx300 jeżeli chodzi o jpg ?

NX500 nie biorę pod uwagę gdyż jest drogi a czytając recenzje w internecie ludzie proponują w tych pieniądzach kupić A6000.

Panasoniki w ogóle warto brać pod uwagę czy raczej wybrać z tych na których stanęło ?


Myślę że na tą chwilę wybór będzie pomiędzy :

A6000 / X-M1 / NX300 ( Samsung troszkę z tyłu ze względu na brak wbudowanej lampy błyskowej ).

myślicie , że ten Fuji zrobi lepsze JPG od Sonego ?

i jak ogólnie będą Sobie radzić ze zdjęciami w nocy / słabym świetle ? który najlepiej zrobi zdjęcia w takich warunkach ?
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 851
Wysłany: Sro 29 Lip, 2015   

czarownik69

Jak chcesz naprawdę fotografować - to przyswój podstawy - to nie jest ciężkie, a mimo wszytko ważne.

Sony da ci zadowalający obrazek. Fuji da lepszy - ale też nie przesadzajmy - to są rzeczy, które nie każdy zauważy.... Choć rzeczywiście jpgi Fuji potrafią zrobić wrażenie.

X-M1 da mniej więcej ten sam obrazek co X-E1, dopiero X-E2 ma nowszą matrycę - ale w sumie nie ma w tej nowszej matrycy jakiegoś znaczącego skoku jakościowego względem pierwszej.

Jak myślisz o Panasonicu - to tylko model GX7 - najlepszy pod względem jakość do ceny. Tańszy od Sony A6000 z lepszym wizjerem, stabilizacją w body i jest lepiej wykonany od Sonego. JPG da nie gorszy.

Samsung się poprawia ale generalnie nie ma najlepszych JPGów.

Najlepiej obejrzyj sobie Sony A6000 - a, w sumie lepiej A5100, bo to to samo tylko tańsze i bez wizjera, Fuji X-M1 i Panasonic GX7 - i weź ten, który lepiej będzie ci się trzymało i obsługiwało. To są dobre aparaty, więc cokolwiek wybierzesz, błędu nie popełnisz.

Te aparaty dobrze sobie radzą na wysokim ISO - a więc przy gorszym oświetleniu.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Lip, 2015   

siosio napisał/a:
GX7 - najlepszy pod względem jakość do ceny. Tańszy od Sony A6000 z lepszym wizjerem, stabilizacją w body i jest lepiej wykonany od Sonego. JPG da nie gorszy.


JPEG GX7 jest gorszy. Już na ISO 1600 jest zauważalna różnica http://www.dpreview.com/r...916925674379347
potem jest już znacznie gorzej http://www.dpreview.com/r...916925674379347
Zresztą Oluś E-M10 też wysiada http://www.dpreview.com/r...508147311894681
 
 
czarownik69 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 30 Lip, 2015   

może mnie za to zrugacie lecz GX7 jak dla mnie ma dużo szumów ( wnioskując po zdjęciach z optyczne i fotopolis ) . Jeszcze w poniedziałek byłem gotów kupić tego A6000. Lecz na tą chwilę stwierdziłem , że wezmę coś ,, taniego'' , ponieważ skoro nie ma różnicy to po co przepłacać.

Poczytam jeszcze opinie w internecie lecz prawdopodobnie kupię


-Samsung NX300

-Fujifilm X-M1

Po przeanalizowaniu waszych porad i spotkanych opinii w internecie wydają się to być najrozsądniejsze opcje.

Samsung ma większą matrycę 20 Mpx co bardziej do mnie przemawia ( lubię powiększać zdjęcia na komputerze ) . Zdjęcia na optyczne i foto polis wydają się być bardzo szczegółowe. Lecz lampę ma doczepianą ...


Fujifilm wszyscy twierdzą , że ma bardzo dobrą jakość zdjęć - aczkolwiek na podstawie zdjęć na optyczne i fotopolis jakoś ciężko zaobserwować tą wyższość nad samsungiem. Minusem jest mniejsza matryca plusem zaś wbudowana lampa.

Co do zdjęć w nocy to spotkałem już tyle opinii ,że już sam nie wiem jak jest naprawdę..

Pytanie brzmi czy zdjęcia ,,surowe '' prosto z aparatu bez jakiś dodatkowych obróbek będą podobne do tych z wyżej podanych portali czy też będą ,, gorsze '' ?


aaa i jeszcze tak nawiasem , A5000 będzie dawał gorsze zdjęcia nocą jak i w dzień ( w jpg ) od tych 2 powyżej wymienionych modeli ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 19