Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus OM-D EM5 II
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

mkol napisał/a:
wystarczyłoby zmienić / dodać info, że jest to złącze dedykowane, niestandardowe

Ale przecież ono nie jest opisane jako USB. Jest opisane jako: uniwersalne złącze: usb/wideo/wężyk w specyfikacji na Optycznych (która jest przecież kopią informacji producenta), a w instrukcjach, jak zacytował T.B., złączem wielofunkcyjnym (wersja polska instrukcji) lub multi-connector (wersja angielska instrukcji).

Też bym wolał, żeby było standardowe USB, ale biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary korpusu jest kłopot z umieszczaniem zbyt wielu złącz. Coś za coś. A tak przy okazji kabel micro-USB to największe g#wno jakie widziałem. Tak podatny na uszkodzenia, że lepiej o nim zapomnieć.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mkol
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

Chcesz mnie przekonać, że opis na optyczne.pl jest wystarczający :) ? Tak jak napisałem poprzednio, mogą być 'uniwersalne złącza', zarówno wykorzystujące typowe gniazda usb jak i nie wykorzystujące typowych gniazdek - tak jak w przypadku Olympusa. Skromność miejsca raczej wytłumaczeniem nie jest skoro w stosując pierwsze rozwiązanie nie trzeba dokładać gniazdek. Zresztą patrzę na mojego OM-D i spokojnie zmieściło by się i kolejne gniazdko.
Szkoda, że optyczne, mając możliwość dokładnego (podczas testów) przyjrzenia się tego typu aspektom, nie podają lub uzupełniają w sensie szerszej informacji niż tylko przekopiowanie specyfikacji producenta. Odsyłanie do instrukcji użytkownika - ciekawe ile osób przed zakupem aparatu czyta instrukcje użytkownika?
Co do micro usb, zgadzam się z tobą, że nie jest to najtrwalsze rozwiązanie, przy czym jednak dużo zależy od jakości. Tanie chińskie złącza i kabelki wysiadają czasem po kilku użyciach, natomiast solidnie wykonane służą długo. Swoją drogą, jak już jesteśmy przy trwałości, to ciekawe jak będzie z trwałością tego złącza "olympusowego" w aparacie. Poza tym, jeżeli trwałość jest zagadnieniem, to niech to będzie choćby mini-usb.
W jednym się na pewno zgadzamy, też wolałbym aby producenci wykorzystywali typowe złącza niż swoje 'proprietary'.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

mkol napisał/a:
Poza tym, jeżeli trwałość jest zagadnieniem, to niech to będzie choćby mini-usb.

Zgoda.

mkol napisał/a:
jednym się na pewno zgadzamy, też wolałbym aby producenci wykorzystywali typowe złącza niż swoje 'proprietary'.

Też zgoda. :)

mkol napisał/a:
Tak jak napisałem poprzednio, mogą być 'uniwersalne złącza', zarówno wykorzystujące typowe gniazda usb jak i nie wykorzystujące typowych gniazdek - tak jak w przypadku Olympusa.

Zdaje się Canon miał (lub ma) tak w lustrach, że złącze USB było też jakimś AV, ale standardowy kabel pasował. Olympus dorzucił jeszcze wężyk, może to było powodem, że nie dało się już zastosować standardowego kabelka.

mkol napisał/a:
Zresztą patrzę na mojego OM-D i spokojnie zmieściło by się i kolejne gniazdko.

To trudno ocenić patrząc tylko na obudowę. Nie wiem, może i mogli, może nie. Tak czy owak uważam, że to naprawdę marginalny problem z tym kabelkiem. Ale rozumiem, że dla Ciebie – nie.
 
 
mkol
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   Re: Olympus OM-D EM5 II

Jak widzisz z pierwszego postu:
translatorpl napisał/a:
Czy Olek stosuje niestandardowe kabelki mUSB? Chciałem sobie upgradować firmware i okazało się, że zwykły nie pasuje...

problem chyba taki marginalny nie jest skoro pojawiło się pytanie...

Gdyby Olek zapewniał jeszcze alternatywę w postaci transferu zdjęć czy upgreadu softu przez wifi, to jeszcze pół biedy. Ale nie zapewnia, więc jedyna opcja to 'przez kabelek'.
Dla mnie jest to dość istotne, bo większość zdjęć robię na wyjazdach. Pomijając, że oprócz dedykowanych ładowarek, różnych akumulatorów, to jeszcze do wożenia komplet kabli. Słabe to jest. I być może dało by się z tym pogodzić, gdyby jednak nie fakt, że niektórzy producenci jednak nie idą tą drogą i nie stosują własnych, fikuśnych rozwiązań, dzięki czemu nie trzeba się przejmować posiadaniem / zgubieniem / awarią jakiegoś niestandardowego kabelka.
Ale oczywiście nie wykluczam, że niektórym to nie przeszkadza, a być może nawet pasuje :)

P.S. co do Canona, to bodajże w 5D też jest/było niestandardowe złącze 'pseudousb'. Ostatnio właśnie kolega chciał zrzucić foty i okazało się, że lipa bo oczywiście kabla nie miał.
Dlatego też moim zdaniem powinno się to piętnować. Przecież wszystkiego nie załatwi Unia Europejska :)
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

W gnieździe eSATAp jest umieszczone gniazdo USB mimo zupełnie innej wtyczki i nie jest to żaden wymysł jakiegoś producenta tylko oficjalny standard nad którym pracuje organizacja zajmująca się specyfikacją USB.

Poza tym zajrzyj do słownika i sprawdź co oznacza słowo "uniwersalny" bo na razie pleciesz jakieś głupoty jak potłuczony:
Cytat:
uniwersalny
1. «obejmujący całość, dotyczący wszystkiego lub wszystkich»
2. «mający wszechstronne zastosowanie»
3. «mający różne umiejętności»

http://sjp.pwn.pl/sjp/uniwersalny;2579197.html

Nie ma tu żadnej wzmianki o jakichś oficjalnych standardach czy normach.
W instrukcji i w specyfikacji na optyczne.pl też nic takiego nie ma.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   Re: Olympus OM-D EM5 II

mkol napisał/a:
Gdyby Olek zapewniał jeszcze alternatywę w postaci transferu zdjęć czy upgreadu softu przez wifi, to jeszcze pół biedy. Ale nie zapewnia, więc jedyna opcja to 'przez kabelek'.

Czy upgraedu softu, to nie wiem. Mój nie. Natomiast transfer zdjęć przez Wi-Fi zapewnia. Może Twój nie, ale wtedy kup sobie nowszy model. Telegrafu też nie było od zawsze.


mkol napisał/a:
Dlatego też moim zdaniem powinno się to piętnować.

I tylko tyle? Ja bym jeszcze brał na tortury winnych tak karygodnych błędów, które zmuszają kogokolwiek do czytania instrukcji.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

A ja muszę się niestety przyznać do posiadania w szufladzie kłębowiska przewodów od kilku aparatów i smartfona (to właściwie też aparat) a nawet odbiorników GPS i pewno zajęło by mi sporo czasu by to wszystko uporządkować. A na co dzień to po naświetleniu serii zdjęć i wyjmuję z aparatu kartę i zgrywam je czytnikiem.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

Proste i skuteczne :smile:
 
 
mkol
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   Re: Olympus OM-D EM5 II

T.B. napisał/a:

Czy upgraedu softu, to nie wiem. Mój nie. Natomiast transfer zdjęć przez Wi-Fi zapewnia. Może Twój nie, ale wtedy kup sobie nowszy model. Telegrafu też nie było od zawsze.

Jeżeli to nie jest tajemnica to czy mógłbyś zdradzić jak ci się udaje przetransferować zdjęcia z twojego modelu (jaki to model?) do komputera przez WiFi? Dotychczas Olympusy tego nie umożliwiały. Czyżby Olympus udostępnił soft do transferu aparat -> PC?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

Ależ nie jest to tajemnica.
W moim E-PL5 warunkiem jest używanie karty FlashAir. Reszta według instrukcji.
E-PL7, E-M1, E-M10 obie wersje i E-M5 druga wersja już tej karty nie potrzebują. Mają wbudowany moduł Wi-Fi. Reszta według instrukcji.

[ Dodano: Pon 19 Paź, 2015 20:53 ]
mkol,
Tak sobie czytam, co piszesz i dochodzę do wniosku, że masz dużo zastrzeżeń do Olympusa - a jeśli dobrze zrozumiałem, używasz aparatu tej marki. Mam proste pytanie:
dlaczego nie zmienisz aparatu na aparat innej marki?
 
 
mkol
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

T.B. napisał/a:

E-PL7, E-M1, E-M10 obie wersje i E-M5 druga wersja już tej karty nie potrzebują.

Niestety mimo posiadania na pokładzie modułu WiFi EM10 i EM5 mkII nie umożliwiają transferu do PC. W nich też potrzebna karta typy eyewifi czy inna dodatkowa. Co do EM1 nie jestem pewny, ale prawdopodobnie również nie umożliwia transferu bez dodatkowej karty. Wbudowane w ww. aparaty WiFi umożliwia tylko komunikację ze smartfonem.
Ot taki kolejny Oly 'feature', jest na pokładzie aparatu wifi, ale nie umożliwi transferu do pc. I oczywiście nie należy tego piętnować :)
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

Jest niezależna aplikacja:
https://rebs.biz/cc/en/index.html

Transfer danych poprzez WIFI jest na tyle mizerny, że poza awaryjnymi i "terenowymi" sytuacjami nie ma żadnego sensu.
Pewnie dlatego jest opcja dla urządzeń mobilnych bo one sprawdzają się w nagłych wypadkach lub jako zdalne wyzwalacze i szybki podgląd zdjęć w terenie.

W przypadku normalnych urządzeń lepiej się sprawdza kabel lub czytnik kart.
Do sterowania aparatem/transferu danych z poziomu komputera jest oficjalna aplikacja:
http://www.getolympus.com/us/en/olympuscapture
Ostatnio zmieniony przez snufkin Pon 19 Paź, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

snufkin napisał/a:
bo na razie pleciesz jakieś głupoty jak potłuczony

snufkin, trzymajmy poziom. Bez personalnych przytyków.
 
 
mkol
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Wto 20 Paź, 2015   

Hmm, mając uwagę do złącza w aparacie oraz wzmiankując o niemożności bezpośredniej komunikacji via wifi z komputerem, nie nazwałbym tego "dużo zastrzeżeń do Olympusa". Chyba, że definicja "dużo" ostatnio się zmieniła. Natomiast są mankamenty, których mogłoby nie być. I nie ma tu znaczenia czy to akurat w produkcie Olympusa czy innego producenta sprzętu foto. Obecnie każdy praktycznie aparat robi dobre zdjęcia, a cała reszta tzw. "wygody użytkowania" wynika z różnego rodzaju detali, mniej lub bardziej dopracowanych rozwiązań. Takie urzeczywistnienie, że "diabeł jest pogrzebany w szczegółach". Sam korzystałem z kilku Olympusów i nie tylko i do zdroworozsądkowego podejścia przy ocenie stosowanych rozwiązań zachęcam, bez naznaczenia emocjonalnym przywiązaniem do określonej marki czy producenta.
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Wto 20 Paź, 2015   

Niekompatybilne akcesoria to stary numer producentów. Od kabelków, akumulatorków, poprzez gripy i inne akcesoria, aż po bagnet.
Czasem dotyczy to produktów jednego producenta, czasem nawet jednej serii. Powód jest zawsze ten sam: $$$

Niestandardowy kabelek na szczęście nie ma żadnego wpływu na robienie i jakość zdjęć, producenci potrafią czasem bardziej skutecznie uprzykrzyć życie użytkownikom: np wycinanie obsługi nieoryginalnych akumulatorków, psucie obsługi obiektywów niezależnych producentów itp.

Dokładnie tak samo było z kabelkami od telefonów, ale tam producenci zostali zmuszeni do standaryzacji i obecnie muszą być microUSB.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15