Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsze kroki z Lampą Reporterską
Autor Wiadomość
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2015   Pierwsze kroki z Lampą Reporterską

Witam.

Proszę o wyrozumiałość i wielkie dzięki za wasza pomoc
Zakupiłem lampę METZ 52 AF-1 do mojego Pentaxa K S-2, faktycznie z lampą, to inne zdjęcia, gdy można po odpijać sobie światło od ścian.
Z tego co wiem można tą lampę odpalić za pomocą fotoceli.
Moje pytanie jest następujące:
1. Jak to zrobić, bo za chiny ludowe mi to nie wychodzi i wiem, że troszkę ludu ma z tym problemy(co gdzie i jak w lampie ustawić)
2. Jak ustawić w Menu aparat, by ta fotocela zadziałała, nie mogę znaleźć tego w aparacie, bo przecież aparat tez muszę włączyć na odpowiedni kanał – jestem w tym zielony.
3. Czy musi być odpowiedni kąt palnika, prędkość migawki, jak tryb korpusu mam ustawić
4. Czy możliwe ze Pentax KS2, nie ma ustawień w body dla połączenia z lampą


Instrukcja do lampy jest takim niezrozumiałym językiem napisana, że chyba to ktoś na kolanach pisał:)

[ Dodano: Sro 02 Wrz, 2015 09:37 ]
Bardzo proszę o pomoc.
Co mam ustawić w lampie : by Fotocela zadziałała z BODY, a co mam ustawić w body

:
PTTL
PTTL hSS
M
SPOTBEAM
REMOTE -MASTER
REMOTE CONTROL
REMOTE SLAVE
M-SERVO







Oczywiście lampę chciałbym wyzwolić za pomocą Fotoceli, nie radiowo, bo to inna bajka, wiem ze dostępne są (nadajniki+odbiornik), ale patrzyłem tez na filmik w necie i ustawia się body na ten sam kanał co lampa, nawet przy fotoceli , ja tego nie mam w tym Pentax Ks2





Proszę o wszelkie informacje.
Dziękuje.

[ Dodano: 2015-09-02, 09:33 ]
To jeszcze znalazłem w Instrukcji Pentax KS2, ale gdzie to ustawić za chiny nie wiem

3.JPG
Plik ściągnięto 2538 raz(y) 23,38 KB

2.JPG
Plik ściągnięto 2538 raz(y) 41 KB

1.JPG
Plik ściągnięto 2538 raz(y) 41,41 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2015   

Fotocela wykrywa po prostu błysk, nie jest to jakiś tryb dedykowany konkretnemu systemowi Pentax czy Canon itd. Nie ma ustawiania kanałów w aparacie czy innych takich zaawansowanych funkcji. Chyba że jednak masz na myśli system P-TTL i jego optyczny system wyzwalania. Ale tutaj nie pomogę.

Jeśli jednak mowa o prostej fotoceli, to jak w aparacie ustawisz manualny tryb wbudowanej lampy błyskowej (w Pentaksie pewnie da się) to ustaw najniższą możliwą moc błysku lampy wbudowanej, żeby tylko wyzwalała fotocelę Metza, bez mocnego wpływania na ekspozycję. Jak w Metzu włączyć tryb fotoceli – w tym nie pomogę, bo nie miałem nigdy żadnego Metza.
W taką fotografię najlepiej bawić się w trybie manualnym, ustawić czas migawki nie krótszy niż czas X (czas najkrótszej synchronizacji z lampą błyskową), który w Twoim aparacie wynosi pewnie 1/180 s, dobrać jakąś przysłonę, czułość i ręcznie ustawić energię błysku na lampie Metz. Eksperymentować.

Alternatywnie pobawić się automatyką P-TTL, czyli lampa założona na aparat, tryb M lub A, parametry podobnie, tylko automatyka sama będzie dobierać błysk lampy.
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2015   

komor napisał/a:
Fotocela wykrywa po prostu błysk, nie jest to jakiś tryb dedykowany konkretnemu systemowi Pentax czy Canon itd. Nie ma ustawiania kanałów w aparacie czy innych takich zaawansowanych funkcji. Chyba że jednak masz na myśli system P-TTL i jego optyczny system wyzwalania. Ale tutaj nie pomogę.

Jeśli jednak mowa o prostej fotoceli, to jak w aparacie ustawisz manualny tryb wbudowanej lampy błyskowej (w Pentaksie pewnie da się) to ustaw najniższą możliwą moc błysku lampy wbudowanej, żeby tylko wyzwalała fotocelę Metza, bez mocnego wpływania na ekspozycję. Jak w Metzu włączyć tryb fotoceli – w tym nie pomogę, bo nie miałem nigdy żadnego Metza.
W taką fotografię najlepiej bawić się w trybie manualnym, ustawić czas migawki nie krótszy niż czas X (czas najkrótszej synchronizacji z lampą błyskową), który w Twoim aparacie wynosi pewnie 1/180 s, dobrać jakąś przysłonę, czułość i ręcznie ustawić energię błysku na lampie Metz. Eksperymentować.

Alternatywnie pobawić się automatyką P-TTL, czyli lampa założona na aparat, tryb M lub A, parametry podobnie, tylko automatyka sama będzie dobierać błysk lampy.






Ale w każdej lampie są podobne funkcje, któraś z funkcji musi to obsługiwać, dodam tylko że na body mam założoną Pentax 50.Fa 1.4
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2015   

dexdorma310878, w trakcie jak pisałem, to dodałeś do swojego postu dodatkowe informacje. Czyli teraz rozumiem, że chcesz włączyć bezprzewodowe wyzwalanie lampy błyskowej w systemie P-TTL, tak? Czy Twój aparat obsługuje tryb Master? W lampie powinieneś ustawić Remote Slave, czyli wtedy lampa jest „niewolnikiem” aparatu, który zdalnie przekazuje jej jakie parametry błysku ustawić.
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2015   

Czy Twój aparat obsługuje tryb Master?

No własnie nie wiem !, gdzie to sprawdzić

[ Dodano: Pon 07 Wrz, 2015 14:16 ]
Moje pytanie dotyczy : trybu HSS, w instrukcji jest napisane ze:

"Niektóre aparaty wspierają automatyczną szybką synchronizacje "
Czy mój aparat PENTAX KS2 , posiada taką opcje.



Z opisu na forum wynika, ze lampa sama przełączy się w ten tryb, jak tylko będzie czas krótszy niż, np:1/180, tyczy sie pentax ks2.


Moje pytanie jest następujące, czy jest opcja że moja lustrzanka nie będzie pracowała na tym trybie lampy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 20