Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
FF w planach - zostać z Canonem, czy zmieniać system?
Autor Wiadomość
Sobiech 
Początkujący



Posty: 45
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   FF w planach - zostać z Canonem, czy zmieniać system?

Cześć wszystkim!

Maksymalnie do marca chcę zmienić aparat i potrzebuję przegadać ten pomysł. :)


Obecny zestaw z grubsza:

- Canon 40D, Tamron 17-50 f/2.8 VC, C 50mm f/1.8, lampa Yongnuo 565EX

W 40D spust migawki coraz częściej nie łączy a na wakacyjnych fotkach naliczyłem kilkanaście bad-pixeli na matrycy.

Plan zakupowy na chwilę obecną:
- Canon 6D + spacerowy zoom, myślałem nad C 24-105 f/4 L

Główne pole pracy:
- Foto produktowa w namiocie bezcieniowym, zew lampami itd
- Foto eventowe tj. chrzty, urodziny dzieci od czasu do czasu.
- Portrety żony ;)

Rozterka:
Kupując pełną klatkę muszę pozbyć się Tamrona, z którego jestem zadowolony i wychodzi, że zostane z tanią 50mm 1.8 i lampą dla Canona.
Zastanawiam się więc czy nie warto pochylić się nad pomysłem zmiany systemu, mając w perspektywie wydanie takiej sumki.

Do 5D niestety już nie dam rady dołożyć, chętnie za to poczekam na 6D mk2, pytanie tylko jaką będzie miało cenę i kiedy wyjdzie (zapowiedzi są niby na Q1 2016)... Plusem będzie 40D jako backup w torbie, jeśli zostanę w systemie Canona.

Jak zrobilibyście na moim miejscu?
Proszę o pomocne słowo. Może jakiś zestaw alternatywny?
Z góry dzięki!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






tores 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 269
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

Robert???
 
 
Sobiech 
Początkujący



Posty: 45
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

tores napisał/a:
Robert???

Nie, ale możemy przybić piątkę!


*Już żaden post w tym wątku nie jest w stanie mnie zaskoczyć. :D
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 935
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

A ja zapytam przekornie: czego Ci w 40D brakuje, że chcesz przechodzić na większą matrycę?

Po obiektywach, które wymieniłeś wnioskuję, że nie jesteś 'wojownikiem małej GO'.

I żeby nie było: sam mam 40D, a 6D sporo bawiłem się na Festiwalu Optycznym. Szóstka jest pod prawie każdym względem lepsza - jakość obrazu, wizjer, AF (na centralnym) i rewelacyjny tryb cichy. Jedyna wada, to mniejsza prędkość zdjęć seryjnych, ale akurat mi to nie przeszkadzało.
Nie widzę żadnego powodu, żeby czekać na 6D II chyba, że w celu zmniejszenia ceny obecnego modelu.

PS: na problemy ze spustem migawki w 40D polecam to (mi pomogło):
https://www.youtube.com/watch?v=7VQ6oKFxSzA
 
 
Sobiech 
Początkujący



Posty: 45
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

ryszardo napisał/a:
A ja zapytam przekornie: czego Ci w 40D brakuje, że chcesz przechodzić na większą matrycę?


Ciężko jednoznacznie stwierdzić.
Wydawało mi się racjonalne zrobić krok w kierunku FF, jeśli finanse akurat na to pozwalają. Naturalny rozwój itd. ;) Przez chwilę się nawet nad bezlusterkowcami zastanawiałem!

Zdarza mi się często fotografować małe obiekty, które później drukuję na materiałach reklamowych nawet powyżej 3 metrów.
Rozumiem że 10MPx mojej 40stki nie umywa się do 20 MPx cropów i to by pewnie wystarczyło, ale hmm..
Sugerujesz 70D jako sensowną opcję? Pełna klatka jest przereklamowana? Bo nie ukrywam swojej podatności na tego typu marketing. ;)

PS. Sposób czyszczenia spustu wygląda bardzo ryzykownie, ale skoro działa przyjrzę się tematowi :zalamany:
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 935
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

70D na na pewno jest do rozważenia. Dual Pixel AF w połączeniu z ekranem dotykowym to świetna sprawa.

Ogólnie po pierwszym kontakcie z 6D byłem zauroczony i chciałem iść w tym kierunku, ale mi przeszło. Na kolejnym festiwalu bawiłem się już 7D II i nawet bardziej mi to odpowiadało.

Polecam pojechać na taki zlot (będzie niedługo) i sobie porównać, porobić zdjęcia i zobaczyć, co bardziej odpowiada.

Ja docelowo pewnie zmienię 40D na coś nowszego też na APS-C, ale nieprędko. Najpierw zgromadzę zestaw jasnych stałek, bo to da dużo większy zysk. Obecny korpus i tak wystarcza mi w ponad 90% przypadków :)

Co do czyszczenia spustu: weź czysty izopropanol i nie ma ryzyka. Mi pomogło, wiele osób w sieci potwierdza skuteczność metody.
 
 
tores 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 269
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

Zrobiłem ten sam krok niedawno. Mimo zachwytu i przyzwyczajenia do 40D (20D w rezerwie) przesiadlem się na 5D mkI .Wiekowy starUszek ,ale jak MB(BECZCE) 123. Z klimatem i trwaŁością sprawdzoną .Przed szkoleniem księgowych Canona , w cieciu kosztów i dochodowością serwisu.
Kilka szkieł Z cropem zostaje ,ale ich koszt już dawno się zamortyzował. Obecny 5D ma już podpietę 24-105l i pokazuje na co stać . Format FF to nie tylko wielkość kadru ale inna plastyka środka kadru.,Nie wiem czy to kwestia samego obiektywu czy zgrania całości. 40D był dobry a nawet b.db w kategorii moich potrzeb ,ale przesiadki nie załuję.Problemem jest dokupienie szkła EFs nie chodzą "w tę stronę. EF > crop-tak, choć przekłamuja ogniskową 1,6x
Napewno zmiana na FF będzie in plus. Pozostaje jedynie dobór szkła. Ja zachowałem starą 50mm/1,8 bo to klasyka Dziś mozna wybrac pomiedzy 1,8 ./1,4 , a nawet jak potrfel pozwala 1,2..Lub -i- cos z zoomów, ale to w/g mnie kompromis. Stałe to stałe.
Przejsćie na FF napewno da satysfakcję (i wydatki :( )
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

Sobiech napisał/a:
Sugerujesz 70D jako sensowną opcję? Pełna klatka jest przereklamowana? Bo nie ukrywam swojej podatności na tego typu marketing.

Nie jest przereklamowana, ale tradycyjnie w takiej sytuacji przypomnę, że żeby zobaczyć „wow” pełnej klatki trzeba mieć przede wszystkim do tego fajne szkła. Mając 40D i do tego tylko Tamrona 17-50 i plasticzaka 50/1.8 zrobiłeś ledwo jeden, pierwszy krok w stronę „magii obrazu”. Możesz oczywiście jako drugi krok kupić 6D plus 24-105, ale ja zanim w ogóle zacząłem myśleć nad FF (nadal na razie tylko myślę), wykonałem jeszcze parę innych kroków typu zakup stałek, makro, portretowych, itd. Każdy taki zakup to było kolejne „wow” i możliwość poznawania kolejnych aspektów fotografii, środków wyrazu i nabywania nowych umiejętności. Po drodze było jeszcze najpierw tanie tele 70-300 (dużo frajdy na basenie :grin: ), potem 70-200/4L, które dało mi wiele frajdy np. w fotografii dzieci, plaży itd. A już nie wspominam o świetle, bo to osobny temat.

Wybór należy do Ciebie, czy lepiej najpierw szkiełka, czy jednak 6D + spacerzoom. Wiele zależy też od rodzaju uprawianej fotografii i czy w ogóle lubisz pracę ze stałkami.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

Jeśli nie jesteś przywiązany do Canona, a patrząc na twoje szkła nie za bardzo, to możesz spróbować D600/610. Sam używam głownie 6D i zastanawiam się nad potestowaniem D600, bo mogę taki dostać już za £600, ale problemem dla mnie jest dobór szkieł.
 
 
Katana 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 65
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Jeśli chodzi o sposób z izopropanolem - albo problem zniknie, albo przycisk przestanie działać zupełnie, ale najczęściej pomaga. Elektroniki nie uszkodzisz, o ile poczekasz odpowiednio długo aż wszystko wyschnie przed włożeniem akumulatora. Jak izopropanol wniknie w switcha od przycisku to w tym momencie warto jeszcze poklikać kilkadziesiąt razy, żeby styki w przełączniku się doczyściły. W najgorszym wypadku spust migawki do wymiany, a to prosta sprawa i części tanie. Pracowałem w serwisie laptopów, wiem co mówię.

Bad pixele na matrycy to normalna rzecz, funkcja ręcznego czyszczenia matrycy przy okazji je mapuje, a przynajmniej powinna. Każdy program do obróbki zdjęć je usuwa, więc ja bym się tym nie przejmował.

Tak jak pisał komor - jeszcze nie wiesz co ten aparat potrafi z lepszymi szkłami. A mając bardzo dobre szkła, zrobisz lepsze zdjęcia niż pełną klatką z 24-105mm.
Na korzyść pełnej klatki pozostają szumy na wysokim ISO i zakres tonalny 6D, który jest lepszy niż 40D.
 
 
FuzBal 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 403
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2015   

Co do zmiany systemu, najpierw popcz na szkła u konkurencji, ceny i chociaż pomacaj potencjalną puszke przez kilkanaście minut. Sam przez zmianą cropa na 6d bawiłem się kilka godzin głownie d610 i niestety kompletnie nie przypadł mi go gustu mimo lepszych parametrów na papierze.

FF da też więcej detalu.

Ewentualnie możesz poczekać na przełomowe i rewolucyjne FF od Pentaxa które jest cały czas w drodze.... :twisted:
 
 
icterus 
Rozmowny


Posty: 375
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2015   

Jeżeli jest forsa, jak piszesz, to marzenia trzeba spełniać. Miałem podobny problem w sierpniu br., gdy wziąłem do reki D750 to o niczym innym nie umiałem myśleć, a miałem: D300, 17-55, 70-300 vr, dwupierścieniowego 80-200 Nikona, oraz Tokinę 11-66. Chodziłem zbity przez jakieś 2 tygodnie aż żona się ulitowała i dostałem do dyspozycji 10 000 zł. Zdałem do jednego z salonów D300, 17-55 i Tokinę 11-16, dostałem za to D750 z N 24-120 plus Tamrona 15-30, holdera nisi 150 do Tamiego i dopłaciłem tą dychę . Może na allegro wziąłbym parę zetów więcej, ale nie miałem na to cierpliwości. D300 wnerwiał mnie szumami,
 
 
Mithrandir 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2015   

FuzBal napisał/a:


FF da też więcej detalu.



Mitologia wiecznie żywa.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2015   

Mithrandir napisał/a:
FuzBal napisał/a:


FF da też więcej detalu.



Mitologia wiecznie żywa.
Nie mitologia tylko fizyka.
 
 
Mithrandir 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
Mithrandir napisał/a:
FuzBal napisał/a:


FF da też więcej detalu.



Mitologia wiecznie żywa.
Nie mitologia tylko fizyka.


No dobrze, może i fizyka. Tylko taka czysto teoretyczna, bez poparcia w wynikach obserwacyjnych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15