Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
KANDAR 10-50x60
Autor Wiadomość
kr755 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   KANDAR 10-50x60

Witam. Co możecie powiedzieć o tej lornetce? Czy jest warta zakupu?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

Zdecydowanie nie jest. Zdecydowanie należy ją omijać szerokim łukiem. Napisz do czego potrzeba Ci lornetka, a poradzimy Ci prawdziwą lornetkę, a nie atrapę lornetki.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

Arek
może napisać krótki poradnik dla początkujących i podpiąć gdzieś na widoku?
 
 
kr755 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

Lornetka głównie służyłaby do obserwacji przyrody.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

ptaki, panoramy, stacjonarnie, na wycieczkach, raczej w dzień czy wieczorami.....?
Uściślij trochę.
 
 
kr755 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

Ptaki, panoramy myślę, że też. Czasami może i na wycieczce będę z niej korzystał. Zdecydowanie będzie to dzień. Głównie chodzi mi o obserwację z ręki.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

zerknij jeszcze na ten wątek
http://forum.optyczne.pl/...663f1efa#497979

moje typy to powiększenie 7-10 i obiektywy 35-42, koniecznie konstrukcja porro
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

kr755, a jaki masz budżet?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

Z całą pewnością nie wychodziłym poza parametry 10x42.
W pratyce: obiektywy 30 / 32 / 35 / 42 mm
Powiększenie: 7x, 8x, 8,5x 10x.

Czy wodoszczelność ma znaczenie? przydaje się zimą, podczas duzej wilgotności i latem na piaszczysej plaży

Przy okazji: Arek: temat zoomowatych lornetek to doskonały wątek do Twojego cyklu "nieobiektywny przegląd rynku"
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

Moim zdaniem trzeba to umieścić w ważnych tematach
Miłośnicy zoomów za 200zł raczej nie przeglądają dokładnie forum.
 
 
aveks 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

Najważniejsze jest powiekszenie, szeroki (i dobry) obraz to ja se moge oglądać gołym okiem. Do tej pory zgromadziłem 3 lornetki: Russie 25x60, Kandar 32x42 i Bresser 10x25. Russia - nie ja to kupowałem... to faktyczne powiększenie 8x i szerokie jasne pole widzenia - no cóż, 8x to dla mnie dużo za mało, Kandar to moja najnowsza lornetka, faktyczne powiekszenie ok. 11,5razu i powiem, że to już coś, zarazem spore pole widzenia, ale oczywiście niedosyt jest, no i ostatnia lornetka to zadziwiająco mały Bresser z powiekszeniem 10razy - faktyczne, mierzone. Moje wnioski są takie, że jak ktoś chce duże powiekszenie, to nie ma sensu taką osobe wyśmiewać, ponieważ takiej osoby nie będzie jarało to że mu lornetka powieksza 10x.
Aktualnie myśle - a o czym bym mógł myśleć... o sprzęcie typu 10-30x60, 10-50x60 i chciałem sie troche rozeznać, może ktoś ma jakieś porównania? Np jeśli mnie ogólnie zadowala Kandar 32x42, to czy Kandar 10-50x60 będzie ok jako kolejny model? - głównie chodzi mi o powiększenie, jakość, na końcu rozmiar pola widzenia. Cena do 150zł.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

Jeśli Kandar 32x42 zadowala, to faktyczne 10-50x60 będzie jeszcze lepsze.
 
 
jacek struski 
Bywalec


Posty: 120
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

Kolega z mojej miejscowości posiada lornetkę Kandar 10-50x60 patrzyłem przez nią ale ona może mieć powiększenie od 7 do 13 razy. Przy największym przybliżeniu to trudno coś wyrażnie zobaczyć Jadę sprawdzić.
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

KR775 - wszyscy próbują ci mniej lub bardziej delikatnie wytłumaczyć że lornetka z takimi parametrami wypisanym na obudowie to imitacja, zabawka ...

Jeśli luneta o podobnych parametrach kosztuje tyle:

https://deltaoptical.pl/luneta-celestron-upclose-20-60x60-zoom,d2035.html

to lornetka a więc DWIE połączone lunety powinna kosztować ile ... ?

A tymczasem ta zabawka Kandar na Allegro kosztuje 105 zł, co chyba wystarczająco określa z czym mamy do czynienia.
 
 
jacek struski 
Bywalec


Posty: 120
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

Byłem obejrzałem na najmniejszym powiększeniu ok 8 krotne powiększenie da się coś zobaczyć w miarę zwiększania powiększenia ok 16 krotne max mierzyłem zrenice trudno powiedzieć co widać Obserwowałem las z odległości 200m. LORNETKA KANDAR 10-50X50 CENA 120 ZŁ .Szkoda kasy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14