Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Filtr Hoya UV 67 mm HMC (C) - czy warto dla ochrony szkła?
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Jeśli nie boimy się strat światła i jakości z tym związanych, to może i tak.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Następny z genialnymi pomysłami... Może w ogóle nakręcić UV, polar i filtr gwiazdkowy? Będziecie super bezpieczni :twisted:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Ja jestem w ogólności przeciwnikiem stosowania filtrów ochronnych. Jak mamy tani obiektyw, to nie ma po co go chronić. A chronienie go tanim (słabym) filtrem jest zupełnie bez sensu. Jak mamy drogi obiektyw, to nawet jak kupimy drogi filtr, to i tak zawsze wpłynie on na optykę. Nie po to wyrzucamy duże pieniądze na drogi obiektyw, żeby go potem ograniczać. Tak więc ja filtrów ochronnych nie używam.
 
 
stalowypępek 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Z Łodzi w Czikago
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Arek, jesteś w stanie mi zademonstrować na podstawie waszych własnych testów tę mityczną utratę jakości w wyniku nałożenia nawet filtra polaryzacyjnego?

mozer, bardzo śmieszne :P
 
 
radek_z 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 113
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

komor napisał/a:
radek_z, kwestie blikowania filtrów były sprawdzane przy okazji zbiorczego testu filtrów UV i polarowych:

http://www.optyczne.pl/23...jnych_2015.html
http://www.optyczne.pl/9....upełnienie.html
http://www.optyczne.pl/7....yzacyjnych.html
http://www.optyczne.pl/5....filtrów_UV.html


Chodziło mi o pełny test obiektywu, tj. rozdzielczość, winietowanie, AF, bliki, itd.

A bardzo niekorzystnychy warunkach, wiadomo ze każda kolejna granica powietrze-szkło jest niekorzystna i lepiej żeby jej nie było. Ale w 99% sytuacji z moich obserwacji wynika że dobry i czysty filtr UV nie powoduje żadnych zmian w obrazie.

Co do ochrony, mi się jeszcze nie zdarzyło, ale dotarły do mnie relacje gdzie właśnie filtr UV uratował przednią soczewkę. Dla mnie ich stosowanie jest super wygodne, bo nie używam dekielków.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

siosio napisał/a:
Generalnie szkoda sobie zafajdać przednią soczewkę, bo jej czyszczenie wcale nie jest takie bezproblemowe... Samo czyszczenie filtrów bywa dla mnie uciążliwe.... Mam polar Marumi DHG, Hoye UV (c), Hoye UV HD - i jakoś niespecjalnie fajnie się to czyści.

Jakich płynów do czyszczenie przedniej soczewki używacie?


siosio, mi się łatwiej czyści przednie soczewki niż filtry, np. ten Marumi co piszesz to jest męka z zaciekami. Najpierw jadę pędzelkiem z jakichś drobin, potem na mokro szmatką i płynem do okularów Chemax 3, na koniec suchą ściereczką usuwam zacieki. Ale nie czyszczę przy każdym zabrudzeniu, szkoda powłok.
 
 
stalowypępek 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Z Łodzi w Czikago
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Ha, czyli jak zwykle rzucone w powietrze 'psuje jakość', ale pokazać to już raczej trudniej, co?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   

stalowypępek, Bardzo prosto - jest kilka stron testów filtrów na których widać utratę jakośći przy gorszych filtrach i jej niewielki wpływ przy filtrach dobrych. Tyle że te dobre do tanich nie należą, a z optyką jest jak ze wszystkim - działa tak jak jej najsłabszy element.
Przyznam że jako niemal emeryt fotograficzny , wychowany na analogu, początkowo chroniłem szkła filtrami ale się ich więcej naczyściłem niż to było warte i w końcu z nich zrezygnowałem Obiektywów prawie nie dotykam. Więcej się naczyściłem przez pierwsze kilka miesięcy filtrów niż przez kilka lat wszystkich obiektywów, a mam tego trochę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15