Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
alfa 350 czy warto?
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2008   

Hitem to może będzie w marketach, tam gdzie kupują ludzie nie mający pojęcia o tym co kupują. W specjalizowanych sklepach foto te soniaczki niemal się nie sprzedają.
Oczywiście nie muszę wspominać, że każdemu ten wynalazek odradzam :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

Potwierdzam. W FJ się nie sprzedają, pomimo że są ostro promowane. Może zaczną jak skończy się D80 z 18-135 :)
 
 
edip 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 86
Skąd: Herby
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
Hitem to może będzie w marketach, tam gdzie kupują ludzie nie mający pojęcia o tym co kupują. W specjalizowanych sklepach foto te soniaczki niemal się nie sprzedają.
Oczywiście nie muszę wspominać, że każdemu ten wynalazek odradzam :razz:


z logicznego punktu wiedzenia jest to uogolnienie.... :lol: ciekawi mnie czy MM aby raz powie cos pozytywnego na temat tej badziewiatej firmy :mrgreen: przeciez gdy byl test chyba najlepszeego dotychczas testowanego obiektu tej marki z logo CZ to hm... ktos posadzil testujacych oraz sklep o manipulacje.... bo wynik byl za dobry... :grin: :grin: wiec MM co do optyki nie masz sobie rownych ale co do body.... obiektywizm i prywatne uprzedzenia w takich sprawach nie wypadaja. usmiechu zycze w tak "piekny" poranek sobotni!!
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

Jak to jest z "wybieraniem" konkretnego egzemplarza to najlepiej pokazuje test K20D. Wszyscy mający Pentaxa chcieliby testować inne korpusy.

Dalej jestem przekonany, że jak sprzęt dostarcza bezpośrednio taki producent jak Sony czy Nikon to z pewnością nie jest to pierwszy przypadkowy obiektyw z dolnej półki. Przy Canonie by tak było bo mają najbardziej beznadziejnych ludzi w swoim przedstawicielstwie jakich tylko sobie można wyobrazić.
Zarówno Nikkor 14-24 czy Sony 24-70 są bardzo dobrymi szkłami, ale chciałbym mieć pewność, że wszystkie są takiej jakości i jeżeli tak jest to tylko zazdrościć tym firmom kontroli jakości. W Canonie jest różnie niestety choć ja wielkich wpadek osobiście nie trafiłem nigdy.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

edip napisał/a:
MM napisał/a:
Hitem to może będzie w marketach, tam gdzie kupują ludzie nie mający pojęcia o tym co kupują. W specjalizowanych sklepach foto te soniaczki niemal się nie sprzedają.
Oczywiście nie muszę wspominać, że każdemu ten wynalazek odradzam :razz:


z logicznego punktu wiedzenia jest to uogolnienie.... :lol: ciekawi mnie czy MM aby raz powie cos pozytywnego na temat tej badziewiatej firmy :mrgreen: przeciez gdy byl test chyba najlepszeego dotychczas testowanego obiektu tej marki z logo CZ to hm... ktos posadzil testujacych oraz sklep o manipulacje.... bo wynik byl za dobry... :grin: :grin: wiec MM co do optyki nie masz sobie rownych ale co do body.... obiektywizm i prywatne uprzedzenia w takich sprawach nie wypadaja. usmiechu zycze w tak "piekny" poranek sobotni!!

Obiektyw z logo CZ to naprawde wspaniała optyka. Może gdyby A350 była projektowana przy współpracy Leiki czy Contaxa to byłaby tak rewelacyjna jak wspomniany wcześniej obiektyw. Ale niestety prawda jest inna i ten korpus niczym się nie wyróżnia wśród innych podobnych klasą i ceną.
 
 
edip 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 86
Skąd: Herby
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

no wlasnie...niczym sie nie wyroznia wsrod innych podobnych klasa i cena...jesli wiec niczym nie wyroznia wsrod podobnych do siebie, to dlaczego tak jest tepiony??czytajac niektore wypowiedzi mozna dojsc do wniosku ze a300/350 to tylko na zlom wyrzucic bo tym sie zdjec nie da zrobic a tak chyba nie jest... :wink: :wink:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

Tu nie chodzi chyba o tępienie danego modelu, ale o całokształt. O braki w systemie. O małą dostępność zaawansowanej optyki w systemie. To się zmieni. Tylko ile na to trzeba lat. Ile jeszcze wody w Wiśle przepłynie zanim pojawią się profesjonalne obiektywy w systemie. Ile lat trzeba aby ceny optyki zeszły do normalnego poziomu(o ile ceny C i N można uznać za normalne). Dlatego ja nie polecam produktów Sony pomimo tego że byłem użytkownikiem Minolt od bardzo dawna. Niestety dorastając do możliwości kupna czegoś poważniejszego niż 70-300 musiałem zmienić system.
 
 
Konjarek 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
Tu nie chodzi chyba o tępienie danego modelu, ale o całokształt. O braki w systemie. O małą dostępność zaawansowanej optyki w systemie.

Czytając posty które z zajadłością atakują Alfę tylko dla tego że producentem jest Sony, na przykład:
MM napisał/a:
Hitem to może będzie w marketach, tam gdzie kupują ludzie nie mający pojęcia o tym co kupują. W specjalizowanych sklepach foto te soniaczki niemal się nie sprzedają.
Oczywiście nie muszę wspominać, że każdemu ten wynalazek odradzam :razz:

odnoszę wrażenie że nie chodzi tu tylko o braki w systemie. Tym bardziej że dla szarego użytkownika ilość dostępych obiektywów i akcesoriów jest całkowicie wystarczająca. Wystarczy sprawdzić ofertę Sigmy dla tego systemu - obejmuje przeważającą większość dostępnych obiektywów i jest znacznie lepsza niż dla Pentaxa (ze względu na wyposażenie obiektywów Sony w kodery odległości) i Olympusa (praktycznie brak oferty). Podobnie jest w przypadku pozostałych niezależnych producentów. Brakuje mi tylko silniczków HSM dostępnych dla Nikona i Canona, ale mam nadzieję że obiektywy systemu Alfa też je wkrótce otrzymają.
Jeśli ktoś nie używa zbyt często ISO powyżej 400, nie ma zamiaru wydawać pieniędzy na drogie stabilizowane obiektywy i nie robi szybkich zdjęć seryjnych, to Alfa 350 lub 300 powinna okazać się dobrym wyborem, na pewno lepszym niż Nikony D40X i D60 oraz porównywalnym z Canonem 400D. Zwłaszcza jeśli wyposaży się ją w lepszy, jaśniejszy obiektyw (jak Sigma 17-70) oraz lampę 42HVL lub 56HVL.
Ostatnio zmieniony przez Konjarek Wto 03 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

No i co narobiliście, teraz Pan z marketingu Sony dostanie po łapach, że nie namówił kolejnego prawie klienta .....nie macie serca
Damianns, gratuluje wyboru..............


--------------------------------------
oWłOSiony pępek team !!!
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Konjarek napisał/a:

odnoszę wrażenie że nie chodzi tu tylko o braki w systemie. Tym bardziej że dla szarego użytkownika ilość dostępych obiektywów i akcesoriów jest całkowicie wystarczająca.

Dla szarego na pewno. Ale jeśli chcesz cos bardziej specjalizowanego to znalezienie czegoś pod bagnet A potrafi byc problemem. Na przykład stałka 300/4...

Konjarek napisał/a:

Wystarczy sprawdzić ofertę Sigmy dla tego systemu - obejmuje przeważającą większość dostępnych obiektywów i jest znacznie lepsza niż dla Pentaxa (ze względu na wyposażenie obiektywów Sony w kodery odległości) i Olympusa (praktycznie brak oferty).

Yhy, kupuje 120-400 (jak już wyjdzie na bagnet A, a ma byc HSM) i martwię się czy FF czy BF...
A jakas 400 u Sony??? Grzechotki 300/4 i 400/4.5 jakoś wyszli... A 300/2.8 jest szkłem już deczko drogim...
Oczywiście jest 500/8 lusterko AF :-)

Konjarek napisał/a:

Jeśli ktoś nie używa zbyt często ISO powyżej 400, nie ma zamiaru wydawać pieniędzy na drogie stabilizowane obiektywy i nie robi szybkich zdjęć seryjnych, to Alfa 350 lub 300 powinna okazać się dobrym wyborem, na pewno lepszym niż Nikony D40X i D60 oraz porównywalnym z Canonem 400D. Zwłaszcza jeśli wyposaży się ją w lepszy, jaśniejszy obiektyw (jak Sigma 17-70) oraz lampę 42HVL lub 56HVL.

Jeśli ktos ma takie potrzeby to jeśli cokolwiek wybierze i tak dostanie w efekcie to co sam potrafi ze sprzętu wydobyć. Wyższośc jednego korpusu nad drugim jest tu realnie żadna. Tu sprzęt raczej nie ogranicza.
Alfy to naprawdę miłe aparaty (mi po Minolcie ich się miło używa), ale gdy chcesz długich szkieł to będziesz miał większe kłopoty w kompletowaniu zestawu. Szczególnie w RP :-)
Szumy mimo wszystko przezywam :-)
 
 
tomslot 
Nowy



Posty: 8
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   Re: alfa 350 czy warto?

Stabilizacja w korpusie to potężny argument za alphami, o którym szanowni forumowicze milczą. Przewaga stabilizacji optycznej jest już dzisiaj marginalna nawet dla obiektywów o dłuższej ogniskowej. Większość obiektywów w systemach C i N w ogóle nie ma stabilizowanych wersji. Wybór obiektywu to wystarczający ból głowy, żeby się jeszcze martwić o kolejny parametr - stabilizację.

Tomek

damianns napisał/a:
Witam
Zastanawiam się nad kupnem tego modelu ponieważ poprostu mi się podoba. Niemam żadnego doświadczenia z fotografią a z lustrzankami to już całkiem. Chcę się trochę pobawić noi też zagłębić w tym. Chcę jakiś łatwy w obsłudze a zarazem mający dobre osiągi aparat. Chcę żeby był uniwersalny . Może jakieś inne propozycje? Czy alfa warta jest zachodu?
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   Re: alfa 350 czy warto?

tomslot napisał/a:
Stabilizacja w korpusie to potężny argument za alphami, o którym szanowni forumowicze milczą. Przewaga stabilizacji optycznej jest już dzisiaj marginalna nawet dla obiektywów o dłuższej ogniskowej.


na poparcie tej tezy, bardzo bym poprosil o dane z porownania skutecznosci przy dlugosciach np. powyzej 300mm ;-)

poza tym, w przypadku poczatkujacego/niewymagajacego uzytkownika, jaka jest roznica, czy kupi on np. Canona ze stabilizowanym kitem czy Sony, skoro i tak nie chce wychodzic poza jeden obiektyw?
"Potezny argument" nie jest juz wowczas az taki powalajacy...
 
 
tomslot 
Nowy



Posty: 8
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   Re: alfa 350 czy warto?

Pisząc "dłuższych" nie miałem na myśli "długaśnych" ;) Myślę, że grono użytkowników, którzy jednak wyjdą poza jeden obiektyw, ale nie będą potrzebować nic ponad 250mm jest bardzo duże. Sam mam obiektywów 11 ale nic nad 210 i nie czuję potrzeby...

veenee napisał/a:
tomslot napisał/a:
Stabilizacja w korpusie to potężny argument za alphami, o którym szanowni forumowicze milczą. Przewaga stabilizacji optycznej jest już dzisiaj marginalna nawet dla obiektywów o dłuższej ogniskowej.


na poparcie tej tezy, bardzo bym poprosil o dane z porownania skutecznosci przy dlugosciach np. powyzej 300mm ;-) ...
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

najlepszą stabilizacją jest statyw lub monopod :evil:
stabilizacja jest "wynalazkiem" momentami pod publiczkę, choć profesjonalistom ogromnie ułatwia życie
kiedyś nie było stab. i stosowało sie wyższe czasy lub czułości
w chwili obecnej wiele osób bez przygotowania "z reklamy" kupuje lustrzankę i jak w chorym filmie stabilizacja jest koronnym argumentem przy wyborze.
przestaje się patrzeć na funkcjonalność, asortyment obiektywów i akcesorii dodatkowych co przy poważniejszym zainteresowaniu fotografią staje sie wbrew pozorom ogromnie ważne :twisted:
a może warto na początek, przed kupnem aparatu-lustrzanki poczytać coś o fotografii i zastanowic sie nad własnymi kryteriami wyboru, a przede wszystkim-wyboru :evil: :mrgreen:

[ Dodano: Wto 03 Cze, 2008 20:46 ]
a propos 300 i więcej - przy kropie to już ponad 480mm, a do tego stosuje się praktycznie obowiązkowo statyw-szczególnie przy fotografowaniu ptaków ( gorzej z samolotami :mrgreen: )
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

no coz, niektorzy uczestnicy tego forum potrafia nawet twierdzic, ze D300 to marny aparat, bo nie ma stabilizacji.
mozna i tak ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11