Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 06 Sty, 2016
Obiektyw do robienia zdjęć dziecku - Sony A
Autor Wiadomość
patrycja57 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 06 Sty, 2016   Obiektyw do robienia zdjęć dziecku - Sony A

Witam. Bardzo proszę o pomoc.Jestem laikiem fotograficznym i posiadam aparat sony alfa 37 z podstawowym obiektywem.Od miesiąca jestem szczęśliwą mamą i bardzo zależy mi na robieniu pięknych zdjęć mojemu maluszkowi. Wiadomo że teraz będą to głównie robione zdjęcia w domu jak zrobi się cieplej na podwórku.Oczywiście chodzi o zdjęcia bez flesza. I tu moje prośba o radę w wyborze obiektywu pasującego do mego aparatu oglądałam dwa może któryś jest dobry OBIEKTYW SONY SAL-50F14 50mm F1,4 BARDZO JASNY oraz OBIEKTYW SONY SAL-50F18 50mm F1,8 JASNY PORTRETOWY.Bardzo proszę o poradę Dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 06 Sty, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 06 Sty, 2016   

Jaśniejszy, trochę lepszy i trochę solidniej zbudowany jest Sony 50 mm f/1.4.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 06 Sty, 2016   

Obydwa te obiektywy (50mm i przysłona f/1.4 lub f/1.8) znakomicie nadają się do portretów dziecięcych. Możesz się jeszcze zainteresować ewentualnie czymś nieco szerszym, np. Sony DT 35 mm f/1.8 SAM. To trochę kwestia estetyki i gustu, czy woli się zdjęcia portretowe z nieco szerszego czy węższego obiektywu. 50mm bardziej nadaje się do twarzy, 35mm za to pozwoli robić szersze portrety z bliższej odległości.

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że wszystkie te obiektywy są stałoogniskowe, czyli nie mają „zooma”. To nie wada, to cecha, bo dzięki temu mogą być bardzo jasne a nadal kosztować relatywnie niewiele.

I ostatnia rzecz, mimo jasnego obiektywu i tak warto zadbać o fajnie i niezbyt słabe światło. Zdjęcia zawsze na tym zyskują. Nie mówię o lampie błyskowej, szczególnie prosto w malucha, ale o zadbaniu o odpowiednie oświetlenie w pokoju, czasem wystarczy włączyć jakąś dodatkową lampkę lub zdjęcia robić gdy jest nieco jaśniej za oknem.
 
 
patrycja57 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 06 Sty, 2016   

A jaka jest różnica między tym szerszym i węższym obiektywem?w domu pewnie bez różnicy ale na podwórzu na pewno jest Jakbyś był uprzejmy jeszcze szerzej mi to opisać po widzę że bardzo dobrze znasz temat. A może wogle za jakimś innym obiektywem się rozejrzeć? Nie koniecznie sony na przykład .Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 06 Sty, 2016   

patrycja57 napisał/a:
jaka jest różnica między tym szerszym i węższym obiektywem?


Najistotniejsza to taka, że DT 35 mm f/1.8 SAM ma szersze pole widzenia - pozwala objąć szerszy kadr niż obiektywy 50 mm, ale przy zbytnim zbliżeniu niesie ze sobą większe ryzyko powstania przerysowań, co pozwala na uzyskanie zabawnych efektów, ale nie zawsze pożądanych przez fotografującego.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 06 Sty, 2016   

patrycja57, wpisz w Google hasło „ogniskowe obiektywu”. Mi się pokazało np. takie:
http://www.fotografia.kopernet.org/obiektywy.html (obrazek pośrodku tekstu)
https://www.szerokikadr.p...owych-obiektywu (parę fajnych obrazków)
http://www.fotografuj.pl/...u_aparatu/id/69 (animacja)

Aby ogarnąć to w praktyce na konkretnych ogniskowych możesz skorzystać np. z tego:
http://imaging.nikon.com/...lator/index.htm
czyli symulatora obiektywów Nikon. Wybierz sobie tam format matrycy DX (Body -> DX), a potem suwakiem ustaw raz 50 a raz 35mm.

Trochę moich zdjęć dzieci i nie tylko z 50mm na małej matrycy (takiej jak w Twoim aparacie):
https://www.flickr.com/photos/komor/tags/50mm/

I zdjęcia z 30mm (czyli trochę szerzej niż 35mm, które możesz tanio kupić do swojego Sony):
https://www.flickr.com/photos/komor/tags/30mm/
 
 
mirka1978 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   obiektyw Sony 85 mm f/2.8 SAM

Witam mam aparat sony alfa 350 chciałabym kupić obiektyw do robienia zdjęć portretowych głównie dzieci czy ktoś może mi doradzić czy obiektyw Sony 85 mm f/2.8 SAM jest dobrym do tego celu obiektywem a jeśli nie to proszę o polecenie innego z mocowaniem do sony alfa
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   

Obiektyw jest optycznie niezły, ale niezbyt solidnie wykonany:

https://www.flickr.com/gr...@N20/pool/page2
:smile:

Z jakiej odległości zamierzasz robić te portrety?
 
 
mirka1978 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   

z jak najbliższej chodzi mi o fotografowanie dzieci

[ Dodano: Sob 09 Sty, 2016 13:57 ]
Sony SAL-35F18 DT 35 mm F1,8 SAM a przykładowe zdjęcia z tego obiektywu
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   

No to chyba musisz wybrać obiektyw z krótszą ogniskową. Ty obiektywem portrety musiałabyś robić z odległości ok.1,5 do 2m. IMO lepiej wybierz ogniskową 50mm np. Sony 50 mm f/1.4 lub Minoltę AF 50 mm f/1.7.

[ Dodano: Sob 09 Sty, 2016 14:15 ]
mirka1978 napisał/a:
Sony SAL-35F18 DT 35 mm F1,8 SAM a przykładowe zdjęcia z tego obiektywu


https://www.flickr.com/se...20f%2F1.8%20SAM
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   

Poszukaj 50mm. MAF50f/1.7 kosztuje teraz fistaszki.
Jeżeli masz ciut więcej - SAL50F/1.4 lub to samo szkło w barwach Minolty - MAF50f/1.4 RS.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Sty, 2016   

mirka1978, scaliłem Twoje pytanie do istniejącego już wątku, bo właśnie dopiero co omawialiśmy taki sam problem.
 
 
maciek l 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 23 Lut, 2017   Obiektyw stałoogniskowy portretowy do Sony Alfa 360

Witam
Poproszę o podpowiedź, kilka lat temu kupiłem Sony Alpha 360, podpowiedziano mi że powinienem wymienić obiektyw na stałoogniskowy ( chodzi o lepsze zdjęcia portretowe), czy moglibyście podpowiedzieć mi jaki obiektyw powinienem zakupić? zupełnie się na tym nie znam, w aparacie nic nie wymieniałem, a zdjęcia teraz wychodzą zamazane, poruszone mimo że próbuję na różnych ustawieniach.
Będę wdzięczny za pomoc ( czas leci a chciałbym jak najmniej tracić z dorastania mojej mieśęcznej córeczki)
Ostatnio zmieniony przez komor Pią 24 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 23 Lut, 2017   

Najpierw trzeba nauczyć się fotografować (lub oddać aparat do naprawy jeżeli jest zepsuty). Przyczyną zdjęć poruszonych, zamazanych nie jest obiektyw (jeżeli nie jest zepsuty).
Do portretów na APS-C proponuję coś z zakresu od 50mm do 100mm. Najtaniej wyjdzie Sony DT 50mm f/1.8 SAM.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Scaliłem do podobnego tematu. maciek l, masz jeszcze kilka innych propozycji wyżej do przeczytania.

Co do komentarza kolegi Negatyw, to rzeczywiście żaden sprzęt nie zagwarantuje sukcesu, jeśli mu się trochę nie pomoże. Zadbaj o lepsze światło, zarówno o jego ilość jak i jakość (żyrandol pod sufitem to najbrzydszy możliwy rodzaj oświetlenia). Portretowy obiektyw pomoże, bo wpuści więcej światła, co pozwoli skrócić czas naświetlania, ale musisz zastosować albo odpowiedni tematyczny tryb pracy aparatu, albo zaprzyjaźnić się z trybem priorytetu przysłony lub manualnym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17