Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D7100 Małe ISO, duże szumy
Autor Wiadomość
jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sob 09 Sty, 2016   Nikon D7100 Małe ISO, duże szumy

Witam, właśnie zrobiłem kilka pierwszych fotek moim nowym D7100 i jestem troszkę zdegustowany. Nie wiem czy to może problem mojej konkretnej sztuki czy może tak po prostu jest a może po prostu panikuję. Dodam, że przesiadłem się siłą rzeczy z D7000 (zgubiłem sprzęt). Moje obawy wynikają z tego, że przy niskim ISO, rzędu 400, szumy są prawie takie same jak na ISO 1600. Zwłaszcza w zakresie półcieni. Natomiast bending (nie wiem czy dobrze to nazywam, chodzi o występowanie poziomych pasków) jest nawet bardziej zauważalny w zakresie półcieni. Porównuję teraz stare zdjęcia z d7000 i wydaje mi się, że problem szumów był dużo mniejszy. Czy to normalne? Postaram się zamieścić dwa przykładowe zdjęcia, ISO400 i ISO3200. Plik 0018 to iso 3200, 0020 to iso 400. Zwróćcie uwagę na obszar pomiędzy modemem a półką.
http://sendfile.es/pokaz/642769---mveo.html
http://sendfile.es/pokaz/642770---cfbu.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Sty, 2016   

No jak tam mistrzowie polecania Nikona :) odniesiecie się jakoś do tego? To kwestia kontroli jakości, czy ten typ tak ma? Bo rzeczywiście zdjęcia wyglądają jak z Canona podbitego o 2 EV.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 10 Sty, 2016   

A jak oglądasz te zdjęcia?
Bo przeglądarka formatu NEF nie wyświetla, a gdy chcę pobrać zdjęcie, to najpierw pyta mnie o numer telefonu (którego oczywiście nie mam zamiaru podać).
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Sty, 2016   

No fakt, że dość lipny jest ten serwis, ale zamiast klikać duży przycisk „DOWNLOAD” trzeba niżej wybrać mały niebieski napis „Pobierz plik”. Żadnego numeru telefonu broń boże nie podawałem.

Co ciekawe, u mnie w OS X systemowy Preview nie pokazuje mi tych zdjęć (tylko miniaturki), musiałem wrzucić do Szopa.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 10 Sty, 2016   

OK, zadziałało - z tym małym "Pobierz plik".

Moje FastStone i IrfanView otwierają.
(Systemowe Win-7 nie otwierają.)
 
 
Katana 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 65
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Zdjęcie z ISO400 jest mocno niedoświetlone. RawTherapee automatycznie podciągnął je do +4EV żeby jasność była jego zdaniem ok, na oko wystarczy 3EV ale to i tak dużo. Przy ISO3200 też trochę za ciemne.
Zrób parę zdjęć na dworze w dzień na różnych czułościach i wtedy oceń.
 
 
jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Tak, ja wiem, że ono jest niedoświetlone. Tylko nie w tym rzecz. Z reguły nie doświetlałem cieni przy dużych kontrastach, żeby nie prześwietlić highlightów, a w postprodukcji wyciągam cienie. Szczerze mówiąc myślałem, że w nowszym modelu to będzie jeszcze prostsze. Niestety nie jest. Zapoznałem się już z tematem w necie i jest to faktyczny problem D7100 i D5200. Jeżeli miałbym tą wiedzę wcześniej, to zakup tego modelu nie byłby tak oczywisty.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Biedaku, a kto jest winien niedoświetlenia?
Masz histogram jasności (luminancji)?
 
 
jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

To jest już nieistotne. Chodzi o to, że przy wyciąganiu z cieni D7100 strasznie siada przy D7000. Oczywiście szczegółowość jest większa, ale kosztem pojawiającego się bandingu.
 
 
Katana 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 65
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Cytat:
Z reguły nie doświetlałem cieni przy dużych kontrastach, żeby nie prześwietlić highlightów, a w postprodukcji wyciągam cienie.


Ja robię tak samo, ale nie aż tak bardzo. Wyciągnąć 3-4EV to już dużo.
Ale ja mam canona, to już się przyzwyczaiłem że szumi i biorę poprawkę :mrgreen:
Ewentualnie składam HDR.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

jabcok69 napisał/a:
Postaram się zamieścić dwa przykładowe zdjęcia, ISO400 i ISO3200. Plik 0018 to iso 3200, 0020 to iso 400. Zwróćcie uwagę na obszar pomiędzy modemem a półką.
http://sendfile.es/pokaz/642769---mveo.html
http://sendfile.es/pokaz/642770---cfbu.html

Na iso 400 szumi nadspodziewanie dobrze. (OMG!)
komor napisał/a:
Co ciekawe, u mnie w OS X systemowy Preview nie pokazuje mi tych zdjęć (tylko miniaturki), musiałem wrzucić do Szopa.

Instalnij se kapitana - otworzy. :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Mam Oj Kapitana i też nie otworzył, co mnie zdziwiło, bo przecież po D7100 jest już D7200. Ale te pliki jakieś podejrzanie dziwne są i tak, a dopiero teraz zauważyłem, że nazywają się TIFF, a nie NEF, choć PS otwierał je za pomocą ACR. Ale na nikonowych plikach się nie znam.

Co do meritum, to jak jakiś Andrzej lub ktoś inny znowu będzie twierdził, żeby nie kupować Canona, bo Nikon lepszy, to nie omieszkam przypomnieć tego wątku. Choć wcześniej wolałbym zobaczyć oryginalne NEF-y, na wszelki wypadek.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 13 Sty, 2016   

komor napisał/a:
Mam Oj Kapitana i też nie otworzył, co mnie zdziwiło

dziwne. U mnie otworzył bez łypnięcia ekranem.
komor napisał/a:
Choć wcześniej wolałbym zobaczyć oryginalne NEF-y, na wszelki wypadek.

Lepiej nie, bo Ci pompka siendzie :mrgreen:
 
 
jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sro 13 Sty, 2016   

hah. To dziwne co piszecie, bo ja załadowalem tam oryginalne rawy... Jak się ściągają to też są rawy: 71N_0018.NEF
 
 
Katana 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Posty: 65
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 13 Sty, 2016   

Potwierdzam, to pliki .NEF.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14