Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D7100 Małe ISO, duże szumy
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Sty, 2016   

Spróbowałem Firefoksem zamiast Safari i wszystko jasne – pliki są NEF, tylko serwer ustawia Content-Type na TIFF i stąd nieporozumienie. FF ściągnął .NEF bez zmiany rozszerzenia i teraz systemowy Podgląd pokazuje duże pliki.

Co do meritum, to cóż, lekki banding widać, informacje, że z wyciąganiem z cieni w D7100 jest gorzej niż w D7000 pojawiały się na forum, ale w większości były zagłuszane krzykami, żeby nie kupować Canona, bo to samo zuo. Pewnie Cię to nie pocieszy, jabcok69, ale Canonem na ISO 3200 nie uzyskałbyś lepszych efektów.

Co do:
jabcok69 napisał/a:
Z reguły nie doświetlałem cieni przy dużych kontrastach, żeby nie prześwietlić highlightów, a w postprodukcji wyciągam cienie.

to w Canonie robię zawsze dokładnie odwrotnie. Może i w tej matrycy lepiej lekko przepalić światła, a mniej wyciągać cienie?

Zrzut ekranu 2016-01-13 o 12.55.30.png
Plik ściągnięto 6501 raz(y) 64,81 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sro 13 Sty, 2016   

Hmm. Dobra myśl. Spróbuję.

[ Dodano: Sro 27 Sty, 2016 21:27 ]
To jest niesamowite. Im więcej testuję D7100 w lowlighcie, tym bardziej jestem skłonny go sprzedać i wrócić do D7000... gdzie tu postęp???
 
 
monangel 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 36
Wysłany: Sro 03 Lut, 2016   

to masz cos nie teges ze swoim aparatem, ja przesiadalem sie z d7000 na d7100 i szumy mniejsze zreszta kazdy nikoniarz Ci to powie i pokaze na forum nikona wejdz i sprawdz sa sample uzytkownikow.
Komor cos chyba boli Cię ze od paru lat z matrycami (szumy DR) canon dostaje w dupcie od Nikona bo takie żale wylales że sozk i to na podstawie jednego pliku. Wejdz na forum zółtych tma wstawiaja swoje sample i pokaz mi ktory canon w tej cenie ma takie szum maly...podpowiem Ci..zaden.
Nie wiem czy wiesz ale tak chwalony 70d ma wieksze szumy niz d7100 i na samplach forowych i netach w kazdym tescie to widać więc nie wiem skąd twój entuzjazm ze wreszcie jednego nikona dopadles ktory po dziwo ma wieksze szumy...jak ktos ni eumie puszki ustawic to tak jest.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 03 Lut, 2016   

monangel, żale to raczej wylewa autor wątku. Ja się śmiałem, bo na tutejszym forum cały czas musimy wysłuchiwać jaki to Canon jest kiepski i jak mocno szumi w ciemnych partiach w porównaniu do Nikona. A tymczasem tutaj taki zonk, sam się zdziwiłem. :)

Ale problemach z matrycami D7100 już tematy się pojawiały, może to kwestia egzemplarza/partii lub jakiegoś uszkodzenia (nieodfiltrowane zakłócenia gdzieś w elektronice)? Skoro sam masz D7100 to wrzuć jakiś sample, żebyśmy mogli porównać. Sam jestem ciekaw.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 03 Lut, 2016   

komor napisał/a:
bo na tutejszym forum cały czas musimy wysłuchiwać jaki to Canon jest kiepski i jak mocno szumi w ciemnych partiach w porównaniu do Nikona.

Czasem mam wrażenie, że te matryce poza Canonem to jakieś ludzkie cechy mają i należy je niemalże czcić...
 
 
monangel 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 36
Wysłany: Czw 04 Lut, 2016   

Nie mają nadludzkich cech tylko od kilku lat wiadomo ze w filmach Nikon został za canonem daleko w tyle a w zdjęciach (iso, DR) to Nikon uciekł canonowi szczegolnie w apsc i to niej est czcza gadka tylko fakt.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Lut, 2016   

monangel, wrzucisz gdzieś ze dwa RAW-y z podobnym niedoświetleniem jak jabcok69, ze swojego egzemplarza?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 04 Lut, 2016   

monangel napisał/a:
Nie mają nadludzkich cech tylko od kilku lat wiadomo ze w filmach Nikon został za canonem daleko w tyle

To było oczuywiście pół żartem, pół serio o tych "ludzkich" (nie NADludzkich) cechach, niemniej, teraz zupełnie poważnie.

Nie będąc osobnikiem profesjonalnie zajmującym się fotografią, obserwuję, jak zapewne wielu z Was, pewną prawidłowość, że w większości dysput o sprzęcie, głównie o jakości obrazu pod względem dynamiki tonalnej, (a przy tym informacji w światłach i głównie cieniach), jaką jest w stanie - już nie konkretny aparat, ale matryca oprogramowana przez konkretnego producenta, który tą matrycę w swoich aparatach wykorzystuje - oddać, dominuje swoista walka na argumenty, że MÓJ APARAT jest bardziej "teges" niż aparat adwersarza, STĄD muszę go koniecznie polecić, a "przeciwnika" zrugać, że nie powinien coś budżetowego proponować, bo to z epoki, kiedy życie wychodziło z wody i w ogóle, że tym nie da się focić...

Gdzieś po drodze, w otoczce achów i ochów nad coraz to nowszymi produktami umyka trochę to, że ktoś, kto dysponuje Canonem 10D i ma "dobre oko" potrafi z tego aparatu, czy przy pomocy TEGO aparatu wykrzesać więcej (teoretyzuję - nie bijcie) w kwestii pomysłu, kadru niż kolesiówa/koleś, która/y ma, bo jakoś tak się powiodło, czy taka była potrzeba, np. Nikona d810 czy Canona 1DXII (nie wspominając o jakimś średnioformatowym).

Nie pomyślcie przy tym, że neguję to, że ktoś - np. ja, ma za dobry aparat do tego, co fotografuje. To nie.
Zmierzam do tego, piję do tego, że jeśli budżet napięty, osobnik/czka wie co chce fotografować, to może jednak podpowiedzieć, że przy pomocy taniego używanego aparatu i pomysłu da się zrobić wiele i nie trzeba od razu kupować sprzętu za fortunę (określenie w zależności od zasobności portfela), tylko kupić minimum z czym można w DANYM rodzaju fotografii rozpocząć, a z czasem spełnić swoje marzenie i kupić coś, co być może i na wyrost i aż za dobre jest, ale sprawia przyjemność w tej pięknej pasji jaką jest fotografia.

Sorry za ot.
 
 
monangel 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 36
Wysłany: Czw 04 Lut, 2016   

komor napisał/a:
monangel, wrzucisz gdzieś ze dwa RAW-y z podobnym niedoświetleniem jak jabcok69, ze swojego egzemplarza?


Mogę, chociaż miliony rawów masz gotowych do porównania wystarczy wpisac w google ale jeśli dokładnie moje Cie interesują to postaram się przekopac dyski w poszukiwaniu niedoswietlonego w taki sposób. Staram sie już na etapie robienia zdjęcia tak doświetlac aby potem nie wyciagać pod niebiosa zdjęcia.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Lut, 2016   

monangel, jak wpisałem do Gugla „Nikon D7100 noise issues” to wyskoczyło sporo tematów, więc ktoś tam problem ma. Skupiłem się oczywiście na porównaniach do świetnego starszego brata, czyli D7000, żeby odfiltrować oczywiste błędy użytkownika i zbyt długie ekspozycje z listy potencjalnych przyczyn (bo te problemy może mieć każdy inny aparat). Tak na szybko z ciekawych postów wskoczył mi na oczy ten:

Has anyone noticed that only Nikon d7100 & d5200 has Toshiba sensor and rest of them are from Sony. I believe it is because of the sensor that the Noise issue occurs in d7100. I don't know about d5200, but have used d5100, d90 & d7000 which works great in low light situation with considerably less noise. I do wedding photography and i have been facing this low light noise problem with my d7100.
http://www.dpreview.com/f...m-post-56689340

Dlatego jestem ciekaw, czy rzeczywiście niektóre D7100 zauważalnie gorzej się sprawują w porównaniu do D7000, no i co z D7200. Mam na dysku kilkanaście RAW-ów z D7100 od kolegi i nie mają tego problemu. Tutaj przykład z ISO 800 pchniętego w LR o 2 EV do góry. Z tym że zdjęcie jest prawidłowo naświetlone, czyli po pchnięciu do góry jest prześwietlone:



Tutaj ISO 1000, skorygowane o 0,8 EV dla poprawy naświetlenia:



(wszystko cropy 1:1 z LR, odszumianie stardard jak LR sugeruje, czyli prawie nic.)

Moim zdaniem to wygląda lepiej niż to, co przydarza się koledze jabcok69, bo nie ma śladów bandingu, który widać na plikach Jabcoka. Chyba nie zapytaliśmy jeszcze o jedno. jabcok69, czy Twoje zdjęcia robione były na Live View? Może matryca po prostu za bardzo się nagrzała?
 
 
monangel 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 36
Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Prawidłowo Komor zauważyłeś że chyba z kolegi aparatem/zdjęciem jest coś nie tak bo zdecydowana większość d7100 nie robi takich baboków. Owszem banding istnieje ale kiedy podciągniesz o takie kosmiczne ev którego nie wiem czy ktoś używa. Nigdy nie miałem sytuacji w której musiałem o tyle ciągnąć.
D7200 zachowuje się lepiej, nie ma bandingu takiego jak d7100 i dodatkowo przy bardzo ale to bardzo mocnym wyciąganiu trzyma kolor. W D7100 czasami barwa ulega dziwnym mutacjom ale tak jak mówię przy wyciąganiu o tyle ile chyba nikt kto ma podstawowy skill w dziedzinie fotografii nie musi wyciągać :)
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

W Canonie 7d bending występuje tylko jeśli wyciąga się szczegóły na zdjęciu do ISO 400, powyżej bendingu brak. Może tutaj też tak jest. Na załączonych zdjęciu na ISO 400 bending przy wyciąganiu jest natomiast przy 3600 nie ma.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

novy napisał/a:
W Canonie 7d bending występuje tylko jeśli wyciąga się szczegóły na zdjęciu do ISO 400, powyżej bendingu brak.

Hm… Bo przy wyższych czułościach banding ginie w ogólnym szumie. :)

No dobra, miałem jeszcze jedną okazję pracy z D7100 i przy ISO 100, jak się prawie zupełnie ciemną klatkę wyciągnie o 5 EV, to pojawia się banding.

Oryginał:


+5 EV


cropy:


 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

Mit potwierdzony :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

Pisałem o tym wiele razy już lata temu - dopiero teraz się obudziliście? :roll:
http://forum.optyczne.pl/...ghlight=#431384
http://forum.optyczne.pl/...ng+d7100#445894
http://forum.optyczne.pl/...ghlight=#433837
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 18