Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw Tamron 90 mm f/2.8 SP Di Macro / Pentax -Porada
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 22 Mar, 2016   

Marlut napisał/a:
W tej chwili mam obiektyw Samyang 85 1.4, pytanie czy warto go sprzedać i kupić Tamrona bo trzymanie obu raczej mija się z celem.

Masz na myśli Tamrona 70-200? Dlaczego trzymanie obu mija się wtedy z celem? To zupełnie inny charakter obiektywu. O ile jesteś zadowolony z manualnej pracy (jesteś?) to reporterski 70-200 może być tylko fajnym uzupełnieniem, a nie zastępstwem portretówki 85/1.4.

Chyba że masz na myśli Tamrona 90/2.8 Macro. Choć to też jednak zupełnie inne szkła, to już prędzej bym chciałe jedno zastępować drugim.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Mar, 2016   

Miałem na myśli sens zastępowania Samyanga 85/1.4 Tamronem 90/2.8
Manual 1.4 do portretu jest fajny ale przy fotografowaniu dziecka w ruchu nie sprawdza się zbyt dobrze.
70-200/2.8 kusi dużym zakresem ogniskowych, nie wiem jak z jakością zdjęć w porównaniu do powyższych i sprawnością autofocusa z K5II

Pentax FA 100/2.8 macro jest droższy od Tamrona 90/2.8 o około 600zł, warto dopłacić?
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Wto 22 Mar, 2016   

Jakość obrazka bardzo fajna, autofocus w porównaniu z Sigmą 70-200 to muł. Ostatnio dużo dobrych opinii zbiera najnowsza wersja Sigmy 28-200. Sam skusiłem się na HD 16-85 i HD 55-300 zestaw wycieczkowy ;)

[ Dodano: Wto 22 Mar, 2016 07:27 ]
Marlut, miałem 72B tamiego, kupiłem Pentax-a 100/2.8 macro.... po pół roku tami ani razu nie wylądował na korpusie więc wylądował u nowego własciciela ;)
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Mar, 2016   

Muszę jeszcze poczytać o tej parce Pentax-Tamron

Nardo, napisz coś więcej o HD 55-300. Miałem niedawno w rękach najtańszą wersję Pentaxa 55-300 (z szarym paskiem) i o ile obraz był przyzwoity jak na taniego zooma, AF działał bardzo wolno i miewał problemy z trafieniem. Widziałem, że jest jeszcze wersja z zielonym paskiem, z zielonym uszczelniana i HD o której piszesz.
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

Wersja AL którą miałeś jest najgorsza z tej trójki (i to nie tylko ze względu na brak uszczelnień). Wersja WR jest znacznie lepsza zarówno jeżeli chodzi o AF jak i ostrość. W wersji HD poprawiono kontrast (nowe powłoki). W swoim K3 nie mam problemu z AF. Ja z tego szkiełka jestem na tyle zadowolony że stało się ono jedynym w tym zakresie (pozostałe, w tym Sonnar 300/4.0 Zeissa - poszły do ludzi). Tu masz sample z tego szkiełka.


 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   hej

Dziękuje za rady, właśnie jeszcze nie kupiłem, chyba się zdecyduje na Tamrona, powiedzcie mi bo wyczytałem z testów ze Pentax 100 na 2.8 jest ostrzejszy od Tamrona 90 na tym samym F, czy ja juz zle patrzę, testy oczywiście są na optyczn., Ten Pentax tez za mną chodzi, ale to więcej kasy, i coś ludzie się skarżą na Af, ze nie trafia
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

Narado, dałeś mi teraz do myślenia ;)
Twoje zdjęcia wyglądają bardzo dobrze i jeśli faktycznie nie będzie większych problemów z AF obiektyw wraca na listę. W tym wypadku zostawię sobie Samyanga 85/1.4

Samyang 85.jpg
Plik ściągnięto 5426 raz(y) 278,28 KB

Pentax 50-300.jpg
Plik ściągnięto 5426 raz(y) 299,39 KB

 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

dexdorma310878, u mnie w normalnej fotografii autofokus FA 100 jest bardzo dobry, w makro przy dużych skalach i słabszym oświetleniu czasami szuka ale moim zdaniem jest i tak lepszy niż AF tamiego. To przypadłość większości obiektywów z AF. Dlatego przy większych skalach (np. 2:1) nawet mając AF ostrzy się manualnie. Po kupnie FA 100/2.8 macro - sprzedałem swoje Tamrony.
Marlut, wszystkie trzy fotki to 300mm f 5.8 czyli pełna dziura na tej ogniskowej. Optymalna ostrość dla tego obiektywu jest w przedziale 8.0-11.0. Jakość na pełnej dziurze jest zupełnie akceptowalna jak na skrajną ogniskową. Trudno znaleźć coś lepszego w podobnej cenie. Ja z niego jestem bardzo zadowolony.

[ Dodano: Sro 23 Mar, 2016 03:44 ]
dexdorma310878, http://www.pbase.com/piotreks/fa100
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   hej

Dzięki.
A może na to jeszcze ktoś zerknąć

powiedzcie mi bo wyczytałem z testów ze Pentax 100 na 2.8 jest ostrzejszy od Tamrona 90 na tym samym F, czy ja juz zle patrzę, testy oczywiście są na optyczn.

http://www.optyczne.pl/39...%87_obrazu.html

http://www.optyczne.pl/22...%87_obrazu.html
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

dexdorma310878, dobrze widzisz, Pentax górą ;)

Narado, wiesz może, czy Pentax DA 50-200 mm f/4-5,6 ED WR jest na porównywalnym poziomie co 50-300 HD? Nie jestem przekonany czy potrzebuję koniecznie tak długiej ogniskowej. Może lepiej zaoszczędzony 1000zł przeznaczyć na stałkę.
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   hej

No to mam dylemat, :) , ponieważ , obecnie używam 50 1.4 Fa Pentax,
Głównie interesuje się portretami, może i makro mi się spodoba:)
Chciałem dokupić 90 tamrona f2.8, bo na 85mm z AF mnie nie stać, patrzyłem na tego Tamrona90 f2.8 makro, on też ma gorsze wyniki od mojej 50- tki, popatrzcie

http://www.optyczne.pl/90...ość_obrazu.html

pentax 50 f1.4 Fa przy F2.8, dochodzi do 40, gdzie tamron dochodzi do 30, z tego wynika, i poprawdźcie mnie jeśli się myle, że nie mam sesnu , kupować tego tamrona lepiej dołożyć i kupić Pentaxa 100 f2.8, tam przynajmniej są różnice

Poniżej są dwa zdjęcia i :)
Pantaxa50, 1.4, Tamrona90 2.8

Doradzicie, sorki, ze tak was męcze

Tamron90.jpg
Plik ściągnięto 5361 raz(y) 53,46 KB

Pentax50.jpg
Plik ściągnięto 5361 raz(y) 53,9 KB

 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

dexdorma310878, jeżeli makro w większych skalach Cię nie interesuje kup Tamrona adaptal 90/2.5 mackro(52B). Makro co prawda masz jedynie do skali 1:2 (chyba że w komplecie będzie specjalnie dedykowany pierścień podnoszący skalę do 1:1) ale do kwiatków i motylków wystarczy. Co w zamian? Przepiękna kolorystyka (optyka to nie tylko ostrość ale i odwzorowanie barw), Przepiękny bokeh, bardzo dobra ostrość i budowa. Ten model to najlepiej zbudowany Tamron 90 jaki miałem w rękach. Metal i szkło, żadnych luzów, nic nie klekocze ..... czołg nie do zajechania. No i cena !!!!
Tamron adaptal 90/2.5 macro (52B) ISO 200 , 1/125, f 2.5
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

Ale zależy mi na Af, wiec proszę odpowiedz na pytanie post odemnie
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

dexdorma310878, dołożyć do Pentax-a. Szukaj go nie w Polsce bo ceny macie brane z sufitu. Ja najczęściej kupuję w Japonii (cła nie płacisz). Japończycy to taki dziwny naród ze jak piszą że sprzęt jest ok. to jest on ok. Swój też tam kupiłem za 260 $. W tym czasie w Polsce krzyczeli za ten obiektyw 1.600 zł (dolar był po 3 z groszem). Ale widzę że teraz jest jeden w dobrej cenie na aledrogo. To jest dobra cena :http://allegro.pl/smc-pentax-fa-100-2-8-macro-i6068400975.html
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

komor, po Twoim pytaniu o zadowolenie z manualnej pracy wyciągnąłem z szuflady Samyanga 85/1.4 i odkrywam go na nowo. Pomysł zastępowania go Tamronem 90/2,8 był jednak chybiony. Dzięki.

Narado, jak sprawdza się w portretach HD 50-300? Daj jakąś fotkę na zachętę.
Proces decyzyjny jest u mnie dość skomplikowany ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 21