Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw Tamron 90 mm f/2.8 SP Di Macro / Pentax -Porada
Autor Wiadomość
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Marlut, mówisz i masz ;)
97.5 mm f 8.0 1/125

150 mm f 8.0 1/180

300 mm f 8.0 1/250
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   hej

Narado napisał/a:
dexdorma310878, dołożyć do Pentax-a. Szukaj go nie w Polsce bo ceny macie brane z sufitu. Ja najczęściej kupuję w Japonii (cła nie płacisz). Japończycy to taki dziwny naród ze jak piszą że sprzęt jest ok. to jest on ok. Swój też tam kupiłem za 260 $. W tym czasie w Polsce krzyczeli za ten obiektyw 1.600 zł (dolar był po 3 z groszem). Ale widzę że teraz jest jeden w dobrej cenie na aledrogo. To jest dobra cena :http://allegro.pl/smc-pentax-fa-100-2-8-macro-i6068400975.html



Dziękuje.
Ale chyba wolę dozbierać do nowego, znaczy kupiłbym Używanego ,ale z naprawdę dobrego źródła
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

dexdorma310878, wybieraj tak żebyś był zadowolony. Ja ze swego wyboru jestem zadowolony.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Dzięki Narado, chyba trzeba iść do sklepu ;)
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Marlut, ciężko w tej cenie znaleźć coś lepszego ....
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Na to wygląda. Długo go masz?
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Pół roku...
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 25 Mar, 2016   Re: hej

dexdorma310878 napisał/a:
No to mam dylemat, :) , ponieważ , obecnie używam 50 1.4 Fa Pentax,
Głównie interesuje się portretami, może i makro mi się spodoba:)
Chciałem dokupić 90 tamrona f2.8, bo na 85mm z AF mnie nie stać, patrzyłem na tego Tamrona90 f2.8 makro, on też ma gorsze wyniki od mojej 50- tki, popatrzcie

http://www.optyczne.pl/90...ość_obrazu.html

pentax 50 f1.4 Fa przy F2.8, dochodzi do 40, gdzie tamron dochodzi do 30, z tego wynika, i poprawdźcie mnie jeśli się myle, że nie mam sesnu , kupować tego tamrona lepiej dołożyć i kupić Pentaxa 100 f2.8, tam przynajmniej są różnice

Poniżej są dwa zdjęcia i :)
Pantaxa50, 1.4, Tamrona90 2.8

Doradzicie, sorki, ze tak was męcze


Przeczytałem jeszcze raz spokojnie test Tamrona 90 f2,8 i faktycznie do f4 jest cieniutko. W tym zakresie dużo lepiej wypada Samyang 85 1,4. Rano zrobiłem na szybko kilka fotek. f1,4 można awaryjnie używać (i tak jest tu lepiej niż w Tamronie na 2,8), przymknięcie do zaledwie f1,6 daje wyraźną poprawę a f2,8 wypada naprawdę OK.
http://www.optyczne.pl/15...erical_IF_.html

Samyang85 ISO100 f1,4.jpg
Plik ściągnięto 4470 raz(y) 346,29 KB

Samyang85 ISO100 f1,6.jpg
Plik ściągnięto 4470 raz(y) 351,66 KB

Samyang85 ISO100 f2,2.jpg
Plik ściągnięto 4470 raz(y) 364,38 KB

Samyang85 ISO100 f2,8.jpg
Plik ściągnięto 4470 raz(y) 372,69 KB

 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 25 Mar, 2016   

Marlut napisał/a:
Przeczytałem jeszcze raz spokojnie test Tamrona 90 f2,8 i faktycznie do f4 jest cieniutko. W tym zakresie dużo lepiej wypada Samyang 85 1,4.

Trudno porównywać w ten sposób takie szkła. Zupełnie inne zastosowanie, inna charakterystyka pracy.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 25 Mar, 2016   

Ja to jednak zrobiłem ;)
Najpierw napaliłem się na Tamrona 90 (nowa zabawka itd.) ale potem zacząłem się zastanawiać. Wyszło na to, że do moich potrzeb lepiej pasuje Samyang 85. Trzeba tylko przezwyciężyć lenistwo i ostrzyć ręcznie. Jako sprzęt uniwersalny dokupię chyba HD 55-300.
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Pią 25 Mar, 2016   

Lubię manuale i stanowią one 80% moich szkieł.
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Sob 26 Mar, 2016   hej

Też się napaliłem, ale jak jest sens kupować szkło, które głównie używam do portretów, gorsze niż mam, poczekam na pentaxa 100 F2.8,wiem ze moje szkło nie nadaje się do Makro, ale makro jak juz napisałem jest to coś. Co może a nie musi mi się spodobać
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Mar, 2016   

Jak już jestem zdecydowany na zakup HD 55-300 okazuje się, że w sklepach ich nie mają i trzeba poczekać około 3 tygodni. W weekend znalazłem używany, roczny. Rano pojechałem go zobaczyć a tu niespodzianka – tona paprochów czy może pleśń? na jednej z wewnętrznych soczewek. Ciekawe jak to coś dostało się do środka / wyrosło w uszczelnianym szkle. Sam obiektyw bardzo mały, lekki ale i dość plastikowy.
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Wto 29 Mar, 2016   

Musiał być noszony zasyfionej torbie albo .... rozkręcany. Mój nieźle dostaje w tyłek a nie ma śladu pyłków (a nie używam filtrów "ochronnych" )
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Sro 30 Mar, 2016   

Narado napisał/a:
Musiał być noszony zasyfionej torbie albo .... rozkręcany. Mój nieźle dostaje w tyłek a nie ma śladu pyłków (a nie używam filtrów "ochronnych" )


To dobrze , ze kolega nie kupił w ciemno.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 20