Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
mini softbox na lampę reporterską
Autor Wiadomość
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   mini softbox na lampę reporterską

Szanowni,
czy poniższe softboxy sprawdzą się przy amatorskiej fotografii domowej? Chcę coś kupić do zdjęć niepozowanych, zależy mi na ukierunkowaniu światła. Mam lampę YN-560

https://mitoya.pl/softboxy-prostokatne/1749-softbox-mitoya-40-40-cm.html
lub
https://mitoya.pl/dyfuzory-lamp-zewntrznych/2145-dyfuzor-softbox-do-lamp-blyskowych-30cm.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

Chcesz tego używać z lampą założoną na aparacie czy gdzieś osobno w ręku? Na statywie? Mnie się to pierwsze bardziej podoba, ale wszystko zależy od sposobu użycia.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

Z lampą na aparacie - przy fotografowaniu dziecka sprzęt stacjonarny się nie sprawdził ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

No to mimo wszystko zaryzykowałbym to pierwsze. To drugie grozi katastrofą. :)
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

Katastrofą w sensie technicznym czy artystycznym?
Może masz jakiś inny pomysł?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

W sensie takim, że walniesz tym w lampę/sufit czy inny mebel pochylając się w dół. Za duże, a założone będzie jeszcze na lampę, która wystaje wysoko ponad aparat. Pierwszy, czyli dość klasyczny softboks zawsze w razie czego możesz odchylić do góry.

Tak ogólnie to mam pewne wątpliwości co do tego, jak w praktyce będą się trzymały na lampie takie relatywnie duże „cusie”.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

Dzięki.
Może faktycznie łatwiej będzie przytrzymać młodego za nogę na kanapie i oświetlić tradycyjną metodą.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 10 Lut, 2016   

Pierwszy mam (znaczy taki 23x23cm) i wolę jednak trzymać lampę w ręce, a na korpusie tylko w ostateczności. Drugiego bym nie tykał.
Poza tym nie ma to jak tania chińszczyzna z narzutem i wprowadzającym w błąd opisem.
Gdzie ten profesjonalizm i gdzie te 40x40cm?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Lut, 2016   

Wojmistrz, możesz polecić produkt innej firmy jeśli będzie lepszy.
 
 
nowam 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 11 Lut, 2016   

Pierwszy zerżnięty z Lastolite, a rozmiary to raczej 22x22 cm niż 40x40. Drugi zerżnięty z Fstoppers albo Aurora Speedbounce.

Pierwszy daje ukierunkowane światło, drugi sieje naokoło jak parasolka przepuszczająca. Na własny użytek dorobiłem do niego, zrobione z dużego spinacza biurowego takie rozpórki, jak na zdjęciu. Zakładam trzy sztuki.

Na aparacie mocno się to giba, ale jest na tyle daleko od osi obiektywu, że nawet przy ogniskowej 17 mm (na cropie) nie ma cienia od obiektywu.

Nie masz od czegoś po prostu odbić światła lampy na aparacie?

dodatek.jpg
Plik ściągnięto 10207 raz(y) 113,75 KB

 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Lut, 2016   

Chodzi mi o ukierunkowe i zmiękczone światło, myślałem, że taki minisoftbox będzie dobry.
Mam parasolki i softbox oktagonalny ale trudno z tym latać za dzieckiem po całym domu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 11 Lut, 2016   

Do latania za dzieckiem to ja preferowałem jednak odbijanie od sufitu, jeśli lampa na aparacie, ale ten pierwszy produkt bym zaryzykował. Majątku nie kosztuje.
 
 
nowam 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 91
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 11 Lut, 2016   

komor napisał/a:
Do latania za dzieckiem to ja preferowałem jednak odbijanie od sufitu
[CIACH]

Ano właśnie :wink: Ewentualnie z dodatkowym odbłyśnikiem/gobo na lampie, żeby ukierunkować (albo wzmocnić -- zależy od koloru odbłyśnika) to odbicie.

Zerknij może jeszcze na to:

https://www.photography-f...parison.119206/

Może to Ci pomoże?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Lut, 2016   

Dzięki. Odbijanie od sufitu jest OK, ale oświetla cały pokój. Ja chcę światło z jednej strony, jak na fotce.
Trzeba będzie chyba sprawdzić wszystkie te rozwiązania, może w sklepie dadzą się trochę pobawić.

lepszesięjadało-m.jpg
Plik ściągnięto 10164 raz(y) 34,04 KB

 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Czw 11 Lut, 2016   

Marlut napisał/a:
Ja chcę światło z jednej strony, jak na fotce.

Więc potrzebujesz softboxs z girdem, czarne tło i jak najmniej odbitego światła. Inaczej mówiąc potrzebna jest całkowita kontrola nad światłem, nawet stół powinien być wyczerniony. Widoczne krótkie wygaszanie to efekt niewielkiej odległości modela od źródła światła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 18