Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lampa do Nikon D5300 + Sigma 18-35 f1.8
Autor Wiadomość
srasquasz 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 21 Mar, 2016   Lampa do Nikon D5300 + Sigma 18-35 f1.8

Cześć :)

Od kilku miesięcy mam zestaw Nikon D5300 + Sigma 18-35 f.1.8.

Aparat sprawuje się fajnie ale zaraz rodzi mi się potomek i chciałbym mu robić zdjęcia w domu w dzień jak i w nocy.
Zdaje sobie z tego sprawę, że potrzebuje do tego lampy i chciałbym się Was poradzić, jaką lampę wybrać do tego zestawu i na co zwracać uwagę.

Kwota?
Wiadomo im mniej tym lepiej ale no powiedzmy te 600-800zł mogę dać spokojnie (Nie wiem czy na moje potrzebu bedę potrzebował coś droższego - jeżeli tak to dajcie znać to coś wymyślimy :P )

Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Mar, 2016   

Jeśli odpowiada ci lampa manualna, w warunkach domowych wystarczy, mogę polecić Yongnuo YN-560IV za około 300zł. Do tego warto dokupić minisoftbox, np taki jak kilka wątków niżej.
 
 
srasquasz 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

Dzięki za odpowiedź :)

A nie lepiej Yongnuo YN-568EX?

Czytam, że jest dużo lepsza niż podana przez Ciebie (oczywiście przy okazji 2 razy droższa :) )

Chciałbym lampe, którą w przyszłości mogłbym też użyć do innych sytuacji (imprezy, koncerty itp) - wiadomo nie ma to być profesjonalny sprzęt ale taki, zebym był w stanie zrobić w miare dobre zdjęcie (2000zł na lampe nie wydam :P )

Może coś innego/podobnego/lepszego można znaleźć?

Pozdrawiam
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

Jest lepsza w tym sensie, że posiada automatykę TTL i moim zdaniem w taką powinieneś celować. Co nie oznacza, że YN-560 jest gorsza – jest po prostu inna, bo w pełni manualna, w zamian za to znacznie tańsza. No i w aktualnej wersji posiada wygodne sterowanie radiowe.
O TTL-owych lampach Yongnuo jest trochę wątków w tym dziale, ale głównie jakoś wokół Canona się chyba obracało. Generalnie opinie pozytywne.
 
 
srasquasz 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

Dzięki za informacje komor :)

A może coś innego zaproponujesz ze swojej strony?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

Nie zaproponuję. :) Żadnych Mecablitzów, lamp Sigmy i innych takich tradycyjnych producentów niezależnych nie używałem. Są tacy, którzy polecają te produkty. Jeśli nie chcesz wykosztować się na systemową silną lampę Nikon SB-910 czy słabszą SB-700, to oferta Yongnuo wydaje mi się w naszym kraju najrozsądniejsza. Co oczywiście nie oznacza, że nie ma innych opcji, może ktoś coś jeszcze zaproponuje.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 23 Mar, 2016   

A ja jeszcze polecę MeiKe MK910, to klon SB900.
 
 
srasquasz 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

@Wojmistrz - dzięki za podpowiedź :)

Z tego co patrze, to ludzie piszą, że Meike ma słabszą moc od Yongnuo YN-568EX.. Czy to na pewno będzie lepsza opcja?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Ja mam do Canona lampy MK600 i jestem bardzo zadowolony.
 
 
srasquasz 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

A kojarzycie coś takiego jak Shanny SN600SN?

Z tego co widziałem to jest bardzo zbliżony wydajnością do Nikona sb910
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Nie 27 Mar, 2016   

srasquasz, nie zapominaj o jednym .... do 7-8 miesiąca dziecka - NIE WOLNO BŁYSKAĆ !!!
Źrenice noworodka w pierwszych miesiącach nie pracują normalnie, są bardzo rozszerzone i nie reagują natychmiastowym zwężeniem które akomoduje nadmiar światła. Dla dziecka - to ból.... To tak jak byś nagle dostał strzał z baterii halogenów TIR-a. Dopiero po ok. pół roku u dziecka zaczyna powoli pojawiać się prawidłowa praca źrenic. Jeżeli flesz to tylko jako doświetlenie światłem odbitym i to z daleka.
Sigma art 18-35/1.8 - rewelacyjne szkło, bije na głowę niejedną , dobrą stałkę. Jedyny mankament- czasami wymaga kalibracji do body. Ale jak już jest ok ..... zajefany obiektyw
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 27 Mar, 2016   

Narado, ale nie ma problemu z lekkim błyskiem w sufit.
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Nie 27 Mar, 2016   

Wojmistrz, tylko .... Widziałem nie raz głupotę najaranych tatusiów i rodzinki.
 
 
srasquasz 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 28 Mar, 2016   

@Narado - wiem o tym, że nie można błyskać flashem w maluszka :)
Mój zamiar to lekki błysk w sufit żeby tylko trochę polepszyć światło (mimo iż Sigma super sprawuje się w ciemniejszym swietle) aby wyszło fajne zdjęcie :)

Wracając do tematu, porównywałem sobie tego Shanny SN600SN z Yongnuo YN-568EX i jest trochę lepszy według różnych testów, które widziałem - ma większą maksymalną moc błysku i może pracować jako master (Nie wiem czy kiedyś będzie mi akurat to potrzebne bo narazie chciałbym pracować w trybie Camera On i nie myślę o jakimś domowym studiu - ale za w zasadzie tą samą cenę - można pomyśleć przyszłościowo)

Ktoś, coś? :mrgreen:
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Pon 28 Mar, 2016   

Yongnuo w tej chwili to cały system który z czasem możesz rozbudować a Shanny oferuje Ci cokolwiek poza lampą ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15