Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 03 Sie, 2008
Wybór lampy do Canona
Autor Wiadomość
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2008   Wybór lampy do Canona

Hej
Okazało się, że w połowie maja będe znów pstrykał tańce towarzyskie. Ponieważ wstępnie umówiłem się już na kasę za to chcę żeby tym razem zdjęcia były lepiej doswietlone i na mniejszych iso. Jakieś odbijanie światła od sufitów, ze stofenem i bez. W związku z czym potrzebuję lampy. Byłem zdecydowany na 430 EX ale teraz znów myślę że siła błysku 580 EX II przydałaby się. Dodatkowo fajnie że lampa ta w trybie master może sterować innymi lampami. Nie bardzo mam kasę na 580 EX II ale na Allegro znalazłem dwie używane 580 EX - model pierwszy za cenę najtańszej oferty nowej 430 EX. Czy warto bawić się w używaną lampę czy lepiej brać 430 - tkę? A może wypruć kieszenie na nową 580 EX II?
Pozdrawiam

PS Znalazłem świetny poradnik o foceniu z lampą - pewnie niektórzy znają

http://foto.jasiu.pl/index.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2008   Re: Wybór lampy do Canona

Paweł_G napisał/a:
Hej
Okazało się, że w połowie maja będe znów pstrykał tańce towarzyskie. Ponieważ wstępnie umówiłem się już na kasę za to chcę żeby tym razem zdjęcia były lepiej doswietlone i na mniejszych iso. Jakieś odbijanie światła od sufitów, ze stofenem i bez. W związku z czym potrzebuję lampy. Byłem zdecydowany na 430 EX ale teraz znów myślę że siła błysku 580 EX II przydałaby się. Dodatkowo fajnie że lampa ta w trybie master może sterować innymi lampami. Nie bardzo mam kasę na 580 EX II ale na Allegro znalazłem dwie używane 580 EX - model pierwszy za cenę najtańszej oferty nowej 430 EX. Czy warto bawić się w używaną lampę czy lepiej brać 430 - tkę? A może wypruć kieszenie na nową 580 EX II?
Pozdrawiam

PS Znalazłem świetny poradnik o foceniu z lampą - pewnie niektórzy znają


http://foto.jasiu.pl/index.html


Paweł nie odkryję ameryki :wink: jeżeli napiszę ,że lampa 580EXII jest dużo lepsza pod każdym względem w odniesieniu do 430EX ( miałem 430EX i zamieniłem na 580EXII) - wystarczy tylko porównać parametry techniczne lamp i ich szczelność.
Tym bardziej ,że możesz potrzebować mocniejszej lampy :grin: , jeżeli użyjesz jeszcze jakiegoś softboxa ( np.Lumiquest ) do niej to powinieneś być w pełni zadowolony :mrgreen: .
Bardzo dobrze sprawuje się na 5d. Polecam.
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

Paweł_G, ja nie lubię kompromisów (chyba podobnie jak koraf ;) ) dlatego zdecydowanie polecam Ci model 580 EX II. Oszczędności na sprzęcie na ogół nie popłacają i na ogół prędzej czy później i tak wymienia się go na ten lepszy czy wręcz najlepszy model ;) .

Jeżeli jednak rzeczywiście masz ograniczony budżet i przede wszystkim "zastosowanie" ma być jednorazowe czy sporadyczne to rozumiem Twoje dylematy... Wtedy możesz pomyśleć nad nową 430 EX (to dobra lampa i raczej powinna Ci wystarczyć), albo używaną 580 EX (będzie jeszcze lepsza pod warunkiem, że w pełni sprawna)...

A na pewno lepsza jakakolwiek lapma niż żadna :mrgreen:
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

Dzięki za odpowiedzi. Takie to życie jest że kompromisy zawsze są. Używane 580 - tki są tu:

http://allegro.pl/item346...ite_580_ex.html

http://allegro.pl/item346...ite_580_ex.html

Trochę martwi że koleś ma dwie do sprzedania bo to oznacza że mogły być dość mocno tyrane w tandemie. Najtańsza 430 jest tu:

http://allegro.pl/item347...nowa_tanio.html

Różnica widać niewielka a sprzęt nowy. Z drugiej strony cena najtańszej nowej 580 jest tu:

http://allegro.pl/item349...w_1199_pln.html

Co przy zwrocie 180 zł już wygląda obiecująco. Ehhh chyba trzeba będzie się wypruć z kasy :P

PS A może poszukać coś z Sigmy lub Metza?
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

Paweł_G napisał/a:
Dzięki za odpowiedzi. Takie to życie jest że kompromisy zawsze są. Używane 580 - tki są tu:

http://allegro.pl/item346...ite_580_ex.html

http://allegro.pl/item346...ite_580_ex.html

Trochę martwi że koleś ma dwie do sprzedania bo to oznacza że mogły być dość mocno tyrane w tandemie. Najtańsza 430 jest tu:

http://allegro.pl/item347...nowa_tanio.html

Różnica widać niewielka a sprzęt nowy. Z drugiej strony cena najtańszej nowej 580 jest tu:

http://allegro.pl/item349...w_1199_pln.html

Co przy zwrocie 180 zł już wygląda obiecująco. Ehhh chyba trzeba będzie się wypruć z kasy :P

PS A może poszukać coś z Sigmy lub Metza?


Kiedyś miałem sigmę w ręku i na sam widok to mnie odrzuciło :evil: ( kawałek cegły :wink: ) nie miałem ani jeden ani drugiej , jeżeli nie chcesz/ nie możesz lampy canon to na pewno lepszy będzie metz .
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

Też zastanawiałem się nad lampą, bo za 3 tygodnie mam komunię. Podobnie jak Paweł coś trzeba wybrać
koraf napisał/a:
jeżeli napiszę ,że lampa 580EXII jest dużo lepsza pod każdym względem

Ale Koraf bądź tak miły i napisz w kilku słowach o co chodzi bo ja nigdy lampy w rękach nie miałem.
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

Paweł_G napisał/a:
(...) Trochę martwi że koleś ma dwie do sprzedania bo to oznacza że mogły być dość mocno tyrane w tandemie.

Też mam Pawle takie podejrzenia... :( W historii zakupów widać wyraźnie, że właściciel tych lamp raczej nie używa sprzętu fotograficznego amatorsko, ale profesjonalnie.

Paweł_G napisał/a:
Najtańsza 430 jest tu:

http://allegro.pl/item347...nowa_tanio.html

Różnica widać niewielka a sprzęt nowy. Z drugiej strony cena najtańszej nowej 580 jest tu:

http://allegro.pl/item349...w_1199_pln.html

Co przy zwrocie 180 zł już wygląda obiecująco. Ehhh chyba trzeba będzie się wypruć z kasy :P

Właśnie, zapomniałem o cashbacku - czyli różnica pomiędzy nową 430EX a 580EX II jeszcze bardziej maleje :) . A przewaga tej drugiej jak dla mnie jest duża - to przede wszystkim liczba przewodnia, uszczelnienia, praca w trybie Master - brakowało mi wcześniej łącznie tych wszystkich cech w 550EX i 420EX... Nie chcę Cię "nakręcać", ale praca z 580 EX II to czysta przyjemność :) .

Paweł_G napisał/a:
PS A może poszukać coś z Sigmy lub Metza?

Raczej nie warto. Ani Metz, ani Sigma nie wyglądają zbyt atrakcyjnie w zestawieniu z parametrami i obecnymi cenami lamp Canona.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

sławek_38 napisał/a:
Też zastanawiałem się nad lampą, bo za 3 tygodnie mam komunię. Podobnie jak Paweł coś trzeba wybrać
koraf napisał/a:
jeżeli napiszę ,że lampa 580EXII jest dużo lepsza pod każdym względem

Ale Koraf bądź tak miły i napisz w kilku słowach o co chodzi bo ja nigdy lampy w rękach nie miałem.


Sławek_38 biorę pod uwagę podstawowe parametry lampy błyskowej (reszta w instrukcji) :

1. Automatyka błysku mierzonego przez obiektyw: E-TTL II, E-TTL, TTL
2. Automatyka błysku mierzonego czujnikiem zewnętrznym: tak, czułość i przysłona nastawiane na lampie lub przenoszone z aparatu
3. Tryb ręczny: podział energii błysku od 1:1 do 1/128, z krokiem 1/3 EV
4. Stroboskop: częstotliwość 1-199 Hz
5. Zoom: 24-105 mm (14 mm z dyfuzorem), automatyczny lub ręczny
6. Liczba przewodnia [m, przy ISO 100]: 58 (105 mm)
7. Tryby pracy: normalny błysk, szybki błysk, synchronizacja z krótkimi czasami naświetlania, błysk stroboskopowy, błysk modelujący, błysk testowy, sterowanie i wyzwalanie bezprzewodowe
8. Korekcja siły błysku: +/-3 EV, z krokiem 1/3 lub 1/2 EV
9. Dodatkowe funkcje: 14 funkcji indywidualnych, zoom dostosowujący kąt rozsyłu światła do wielkości matrycy, pamięć pomiaru, bracketing błysku, synchronizacja błysku z pierwszą lub drugą kurtyną migawki, wspomaganie AF, przekazywanie temperatury barwowej błysku
10. Bracketing: +/-3 EV, z krokiem 1/3 lub 1/2 EV
11. Czas synchronizacji: zależny od aparatu
12. Głowica ruchoma w dwóch płaszczyznach
13.Uszczelniona

krótko mówiąc, jedna z najlepszych obecnie lamp na rynku :mrgreen: + to co napisał Dingo .
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

A ja wrzucę jeszcze coś od siebie - oprócz tych wszystkich parametrów ustawieniowych itp. 430 i 580 różnią się jeszcze jedną, niebagatelną rzeczą - wagą. 430 to prawie kilo, a 580 mk II jest pół kilo lżejsza. To chyba też dobry argument na rzecz 580, nie? Aparat waży prawie kilo, dobry obiektyw 500-700g, jeśli lampa miałąby ważyć kolejne kilo to ja dziękuję, postoję. :-)

dopisano - po interwencji MM sprawdziłem dane techniczne. Lampka 430 waży tylko 330g bez baterii. W tym świetle moje powyższe stwierdzenie jest nieaktualne.
Ostatnio zmieniony przez MichalP Pon 21 Kwi, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

Dzięki chłopaki! Krótka sprawa - 580 na topie. :wink:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

MichalP napisał/a:
... oprócz tych wszystkich parametrów ustawieniowych itp. 430 i 580 różnią się jeszcze jedną, niebagatelną rzeczą - wagą. 430 to prawie kilo, a 580 mk II jest pół kilo lżejsza.


Ja wiem, że na forum można pisać różne bzdury (gaciowy daje tego przykłady), ale to już chyba przerasta wszystko. Jeżeli nie masz pojęcia o tym co piszesz to zwyczajnie nie pisz. Są inne formy zaistnienia w necie - niekoniecznie wciskanie ludziom mega-głupot.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
MichalP napisał/a:
... oprócz tych wszystkich parametrów ustawieniowych itp. 430 i 580 różnią się jeszcze jedną, niebagatelną rzeczą - wagą. 430 to prawie kilo, a 580 mk II jest pół kilo lżejsza.


Ja wiem, że na forum można pisać różne bzdury (gaciowy daje tego przykłady), ale to już chyba przerasta wszystko. Jeżeli nie masz pojęcia o tym co piszesz to zwyczajnie nie pisz. Są inne formy zaistnienia w necie - niekoniecznie wciskanie ludziom mega-głupot.


Przepraszam bardzo za moją mega-głupotę. Moja wina, nie sprawdziłem informacji osobiście opierając się tylko i wyłącznie na nieprawidłowym zapisie ze skąpca.

A oto dowód

http://www.skapiec.pl/cat/53-lampy-blyskowe.html

EX 430 w rzeczywistości waży 330g bez baterii (informacja z instrukcji obsługi)

Niemniej 580 mk II jest konstrukcją nowszą i zapewne (niepotwierdzone przeze mnie) lepszą z mocniejszym błyskiem.

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Na przyszłość sprawdzę 50 razy informację zanim umieszczę ją szerszemu szanownemu gronu czytającemu to forum.

P.S. Dzięki MM za wyprowadzenie mnie z błędu. Mając błędne informacje nie zamierzałem kupić tej lampy. Teraz całkiem poważnie rozważam jej zakup bo w zupełności mi wystarczy a i cena jest atrakcyjna (ok 700 zł)
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 30 Maj, 2008   

Odkopię mój stary temat by pochwalić się, że zamówiłem właśnie 580 EX. Cena niewiele wyższa od 430 EX więc jestem happy. Teraz szukam jakiegoś sensownego dyfuzora na Allegro.
 
 
marekf
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008   

witam jak znajdziesz i sprawdzisz to daj znać :D :D:D ja w sumie też się zastanawiam nad 580 a 430... ale chyba zostane przy tej drugiej no chyba ża na wakacje złapię naprawdę dobrą robotę :)
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 05 Cze, 2008   

Lampka do mnie przyszła wczoraj więc nie bardzo jeszcze ją ogarniam bo ma taką masę funkcji :mrgreen: . Powiem szczerze, że jestem zadowolony z wyboru. Robi bardzo solidne wrażenie, jakość wykonania konkretna. Tylko aparat zrobił się dziwnie malutki jak jest podpięta - trzeba będzie gripa dokupić :razz: Szczególnie fajne jest szybkie zapinanie lampy na stopkę - pamiętam jak to wyglądało u kolegi w Minolcie - trzebabyło dokręcać lampę a tu pstryk i już pewnie siedzi.
Ponieważ moje doświadczenie z zewnętrznymi lampami ogranicza się jedynie do pewnej ruskiej lampy do zenita, którą ładowało się na kablu pod 220V, mam pytanie do doświadczonych kolegów aby opisali trochę jakich nastaw używają sami i w jakich sytuacjach zdjęciowych? Dzięki i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15