Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nocna klasyka-Volvera rozterek ciąg dalszy...
Autor Wiadomość
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   Nocna klasyka-Volvera rozterek ciąg dalszy...

Witajcie,
Żeby nie było łatwo, wracam myślami do czegoś jasnego. Moje nieudane eksperymenty z Deltą ED 8x56 i Swarkiem SLC 10x56 spowodowały decyzję o zakupie Nikona Se12x50. Korci mnie nocna klasyka, a ponieważ pomiar metodami łazienkowymi źrenicy dał ponad 7 mm - ma to pewnien sens...dla mania z nadzieją na używanie, bo nieba brak.
Celuję w poziom 2 do 3 tys zł. Więcej nie widzę sensu, preferowane porro. Moje typy to Fuji 7x50 FMT (bez gjmy) lub Steiner Ranger 8x56 (porro, nie roof). Ten model Steinera ma w testach Arka osiągi bliskie wersji Nighthunter, a czasami, jak w przypadku komy- lepsze. Do niego przekonuje mnie waga, pancerność i system porro, cens w sam raz. Wiem, że 7x ma fajną głębię ostrości, ale jest ciężka. Czy ktoś ma tego Steinera, bo choć moje fatalne doświadczenia z NH 8x30 podważyły zaufanie do marki, ciągle mam niewielki wybór...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Panie, zamiast Fujinona to bierz Pan Nikona 7x50 SP, ma znacznie lepiej skorygowane brzegi na gwiazdach i wygodniejsze bo mniejsze okulary. No i jest wg mnie ładniejsza i bardziej dostojna, niepowtarzalna, elitarna :mrgreen: Będzie Pan zadowolony :wink:

P.S. No i ten futerał.....
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Święta prawda Panie, tylko nie mam przekonania do przepłacania za trzecią lornetkę. Poza tym przez 7x trochę dziwnie wąsko się ogląda...mam szansę w Teleskopach obejrzeć obie na jedno posiedzenie, no i mają fajne ceny.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Volver obydwa Steinery są w Militariach ul. Dietla 51;

https://www.militaria.pl/...022.xml?cat=560
https://www.militaria.pl/...018.xml?cat=560

Jakieś półtorej miesiąca temu oglądałem je późnym popołudniem gdy ciemno na polu i światła uliczne włączone. Mnie bardziej podobał się ten tańszy i według mnie nie warto przepłacać za droższego. Co ciekawe to sprzedawca w rozmowie stwierdził to samo dodając że już paru klientów przede mną również miało takie same opinie.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Dzięki, to potwierdza test Arka. Jak zachowywał się przy latarniach ulicznych?
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Volver, jest jeszcze opcja, że jeśli jedziesz do Łochowa do tam będziesz mógł sobie popatrzeć Nikonem 7x50 SP na niebo, Fujinonów chyba nie będzie ale może ktoś ze zlotowiczów ma i przywiezie.
No i Steinery też tam będą.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Volver dzisiaj była Ultima 8x56 ZCF nowa przywieziona z Włoch na olx za śmieszne pieniądze ale kupił ją kolega z forum. Twoje rozterki zostałyby rozwiązane.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Santre...nie dobijaj leżącego...ojoj...
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Ultima bodaj 10 lat leżała w sklepach i prawie nikt się nią nie interesował, a teraz płacz ;)
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Marlut napisał/a:
Ultima bodaj 10 lat leżała w sklepach i prawie nikt się nią nie interesował, a teraz płacz ;)


Nie ma o co płakać skoro można ją bez problemu kupić;

http://www.astroshop.pl/v...ab_bar_1_select

zwłaszcza że to pewny sklep!

Ps.Volver jeśli w grę może wchodzić ''używka'' to tu jest coś ciekawego;
http://www.ebay.co.uk/itm...MoAAOSwa-dWk-hG
zwłaszcza że mieści się w założonym budżecie.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Niedawno kosztowała połowę tego, akcja jak z EII.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Volver żeby wybór był "łatwiejszy" proponuję zestaw drugi;

nówka;
http://www.astroshop.pl/e...ab_bar_1_select

i używka;
http://www.ebay.de/itm/TO...JAAAOSwnLdWsMza
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Kocie, dzięki, ale wolę nowy sprzęt. Za Ultimę 2200 to rozbój... Tak ogólnie, to kto z Was, nie będąc łowcą, używa takich nocnych klasyków? Muszę podjechać i pogapić przez 7x50 i 8x56....
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Volver napisał/a:
Za Ultimę 2200 to rozbój... Tak ogólnie, to kto z Was, nie będąc łowcą, używa takich nocnych klasyków? Muszę podjechać i pogapić przez 7x50 i 8x56....


No nie 2200 tylko 1950 plus wysyłka cyrka 2000.
Jak Masz podjechać pogapić się np. do Militariów to teraz jest niezły moment. Mam na myśli styk dzień-noc, bo Militaria do 19:00 a zachód słońca dla Krakowa dziś to 17:32 a więc w ciągu najbliższych dni podobnie.

Pytanie które postawiłeś odnośnie nocnych klasyków chyba warte głębszego namysłu. Źrenica 7 mm to wielkość ekstremalna i warto sobie wyobrazić jaka musi być sytuacja oświetleniowa aby ona miała sens i ją w pełni wykorzystać. Toż to zahacza o słynne "ciemności egipskie" których tak mało w naszym otoczeniu. Oczywiście dla nocnego myśliwego to pewnie rzecz bezdyskusyjna ale poza nocnym polowaniem to gdzie? W nocnym mieście lub na jego obrzeżach to źrenica 4 daje radę. Gwiazdy na niebie są tak jasne że w wielu sytuacjach źrenice typowo dzienne jak 3 i 2,5 wystarczają o księżycu nie wspominając a zwłaszcza jak jest w pełni.

Soczewki 56 mm to spora wielkość (większa krzywizna) a co za tym idzie większe problemy w korygowaniu wad optycznych. Ze względu na to moim zdaniem optymalne są rozmiary 32 do 42 mm, no może jeszcze niektóre 50-tki też.

Volver fajnie że twoje źrenice są w stanie otworzyć się do 7 mm ale Zastanów się czy naprawdę potrzebujesz lornetki z taką źrenicą bo zakres powiększeń z nią jest jednak ograniczony.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Kocie, dzięki za udział w dyskusji, przeczytałem z uwagą większość publikacji myśliwskich, forów i artykuły Arka. Myślę o nocnym sprzęcie w uzupełnieniu 10x35 E2 i SE 12x50. Czytałem także, że źrenice wbrew pozorom, otwierają się w miarę szybko. Natomiast purpura wzrokowa generuje się stopniowo, co jest osobnicze i zależne od wieku i diety  większość 7x ma indywidualne ogniskowanie, za czym nie przepadam, ale nadrabia głębią ostrości, z 8x jest przy IF gorzej, z moimi oczami o gorszej już akomodacji. Podoba mi się porro Vixen New Foresta 7x50, z CF, no i tradycyjnie Tropical, klasyk, cena ok. Co do zastosowania, to niebo, zmierzch i krajobrazy, może gościnnie polowanie? Byłem kilka razy na zaproszenie koła. Choć do zwierząt nie strzelam. Wiem, że 8x43 byłoby ok, ale dla mania i klasyki wpadło mi do łba coś takiego... to choroba...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13