Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
D7100 kolejny problem
Autor Wiadomość
jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   D7100 kolejny problem

Witam ponownie. Uprzednio zawitałem tu zarzenowany problemem bandingu w moim Nikonie D7100. Teraz wracam z olejnym pytaniem. Co oznacza zaróżowienie penych zkrajnych krawędzi kadru? Może niejasno to tłumaczę więc zamieszczam fotkę. Zdjęcie nie jest jakieś bajeczne ale chodzi tu raczej o to zjawisko. Dzije się to w tym samym przypadku co i banding, czyli przy wyciądaniu z cieni. W tym przypadku zdjęcie wyciągnięte jest o +1,9 oraz trochę podciągnięte darki. Zwróćie uwagę na dolną krawędź fotki. To normalne czy powinienem udać się do serwisu? Oczywiście pojawia się to głównie (jeśli nie wyłącznie) na ciemnych zdjęciach.

[ Dodano: Nie 01 Maj, 2016 21:47 ]
Generalnie słabo to tu widać po zmianie rozmiaru, jakości i przetworzeniu w necia ale myślę, że jak ktoś się z tym spotkał to będzie wiedział o co chodzi.

71N_3020.png
Szczury
Plik ściągnięto 7930 raz(y) 948,82 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

jabcok69, przestań szukać problemów, idź robić zdjęcia.
 
 
jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

Nie, bo jest ciemno, a jak jest ciemno to to właśnie wychodzi.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

jabcok69, jak musisz podciągać o 2EV znaczy, że niedoświetliłeś i tyle - to nie są warunki w jakich pracować ma matryca.
 
 
jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

Ok. Czaje. Czyli znowu matryca.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

jabcok69, czy zjawisko pojawia sie zawsze czy pokazalo sie tylko na tym jednym i panikujesz? przy tak slabym oswietleniu (wyglada na wysokie iso i do tego jeszcze podbiles o 2ev) jakies zrodlo swiatla moglo tam zaswiecic/odbic sie, moglo to byc niezauwazalne dla ciebie a aparat to wychwycil (zdarzalo mi sie, ze przy fotografowaniu w bardzo slabym swietle nawet niewielka niebieska dioda okazala sie doswietlic mi obiekt fotografowany i np twarz miala niebieska poswiate)
 
 
jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

Nie, nie. To nie pierwszy przypadek. Podobnie bywało już wcześniej i na powietrzu, też wieczorem. W tym przypadku to ISO 800, więc nie za wielkie. Nie przeszkadza mi to jakoś niebywale ale może to początek jakiś problemów, dlatego zapytałem. Coś kiedyś czytałem o grzejących się matrycach więc pomyślałem, że to może to.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

Może na wyciąganie z cieni nakłada się jeszcze zjawisko kompensacji winietowania (wywołujesz przy pomocy ACR, jak widzę)? PNG zapisałeś z profilem AdobeRGB, mam nadzieję, że program, w jakim oglądasz te obrazki, prawidłowo interpretuje to?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

Już miałem pisać "Dobra przyznać się, kto widzi te zaróżowienia?", bo oglądałem ją na tablecie i dwóch komputerach i wyglądało OK. Niestety przeglądarki spłycają kolory w .png i wszystko się zmieniło po zwykłym "pokaż obrazek". Teraz widać to dobrze i sam bym się zdenerwował. Ciekawy jestem, czy jest to błąd aparatu czy dalszej obróbki. Czy możesz podlinkować oryginalny plik?
 
 
jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

Komor, faktycznie masz rację. Wybrałem korekcję obiektywu i kompensacja winietowania także zrobiła swoje, ale załączam oryginalny plik, pobawcie się i zobaczcie co tam się wyprawia. Wiem, że zdjęcie jest niedoświetlone ale czasem warunki tego wymagają (ja akurat posiałem gdzieś lampę). Tylko, że to mnie wszystko strasznie irytuje, po przejściu z D7000, bo tam takich problemów nie było (pisałem już o tym, wszystkim przy opisywaniu problemu bandingu). Jak dzwoniłem do serwisu opisując banding to powiezieli, że nie wiedzą o co chodzi :shock: Teraz to i wiecie...
Link do rawa:
http://wyslijto.pl/plik/p3n9e9jhl7
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

Wg mnie wszystko gra. To zdjęcie jest niedoświetlone o przynajmniej 4EV, więc nie oczekuj cudów.


PS. Ale wiesz, że lepiej ustawić ISO6400 i normalnie naświetlić niż ciągnąć cienie za uszy?
 
 
jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

Dobra, może się czepiam ale to wszystko dlatego, że spodziewałem się postępu względem D7000 a nie regresu. Muszę dźwigać ten krzyż...
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

Cytat:
spodziewałem się postępu

na tym postęp polega (zwłaszcza w Nikonie)- co raz bardziej agresywna obróbka na którą nie masz wpływu. Jak dla mnie to nawet prawidłowo naświetlone zdjęcie w tym systemie jest masakrą, a co dopiero to twoje i z czego tu wyciągać?. Kup sobie jakąś lampę systemową.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

Dżozef, no jak sie wrzuca zdjecie do wywolywarki i pozwala, by ta wywolywarka sama automatycznie korygowala pewne aspekty zdjecia, no to sie nie ma wplywu. ponadto jak sie nie dowietla o 3-4 dzialki i potem podbija to i na pelnej klatce wychodzi kaszana (jakis czas temu zdarzylo mi sie niechcacy ustawic kompensacje na -2.7ev i przy 3-cyfrowym ISO podbijajac ekspozycje dostalam wiecej szumu niz na ok naswietlonych zdjeciach przy ISO 8000)
 
 
jabcok69 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Wto 03 Maj, 2016   

Moronica, ja czasami specjalnie tak robiłem na D7000 żeby nie prześwietlić highlightów. Nie było tam problemu z wyciąganiem z cieni. Może ciut miej szczegółów, ale tutaj to jest kpina. Zaczynam tęsknić przeglądając stare foty z D90 i D7000...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 17