Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec do 3000 zł
Autor Wiadomość
grizzly83 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   Bezlusterkowiec do 3000 zł

Witam jestem amatorem i poszukuję bezlusterkowca nowego lub używanego do kwoty 3000zł
Nie zależy mi na kręceniu filmów tylko na ostrych zdjęciach portretowych ,aktach ,czasem plener ,zdjęcia do serwisów aukcyjnych w segmencie motoryzacyjnym by ukazać detale aut i motocykli Ale przeważnie zależy mi na ostrych aktach w pomieszczeniach, pokoje hotelowe gdzie nie zawsze jest dobre naświetlenie i jest ciasno
Nie wiem jaki aparat i obiektyw wybrać by jakość zdjęć (raw)i jpg była dobra i porównywalna z lustrzanką Zależy mi też na gabarytach aparat najlepiej by nie był za duży Wcześniej przymierzałem się do lustra PENTAX K-50 lub K-S2 ale okazał się ciężki Więc skierowałem się w stronę aparatu bez lustra , jest nie duży lekki , zawsze pod ręką :) Ale czytając forum mam za duży mętlik w głowie i nie wiem jaki aparat wybrać i jaki obiektyw dobrać do tego typu zdjęć
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 11 Maj, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 11 Maj, 2016   

Ostre akty - powiadasz. Do tego ciasno, ciemno, czyli przypadkowo. I ma być lekko.
Zajrzyj tutaj:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=28667
Czy któryś z tych aparatów by Ci nie wystarczył? Poważnie mówię.
 
 
grizzly83 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 11 Maj, 2016   

:( myślałem że tu uzyskam odpowiedz
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 11 Maj, 2016   

Proponuję jeszcze dostępnego Panasonika GX7 ze szkłami Panasonic 20 1.7 I lub II + Olympus 45 1.8, albo jeśli budżet nie pozwoli Sigma 60 2.8 DN (owszem, f2.8 - jeszcze jasne szkło... ale piekielnie ostre od 2.8).
 
 
grizzly83 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 11 Maj, 2016   

gx7 macałem ostatnio w sklepie dobrze w dłoni leży ,może jeszcze jakieś propozycje ?
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

Olympus M10 .... i do tego najlepiej dobrać 45 1.8 ... Będzie bardzo ostro :)

Ewentualnie Olympus E-PL6 - jest tańszy a jakość podobna - nie ma wizjera.

Liczą się szkła. Do 3ech tysięcy z dobrym szkłem do portretów to jest ciężko ...

Może być też Sony A5000 plus 50 1.8 ....
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

siosio napisał/a:
Do 3ech tysięcy z dobrym szkłem do portretów to jest ciężko ...

Pisałem wyżej o Gx7 i nawet dwóch szkłach jakby dobrze poszukać.
 
 
grizzly83 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

Nie koniecznie musi być to nowy aparat może być używany i szkło używane Przeznaczone na ten cel mam 3000zł ale miło będzie jak bym się zmieścił w mniejszej kwocie :)
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

siosio napisał/a:
Liczą się szkła. Do 3ech tysięcy z dobrym szkłem do portretów to jest ciężko ...

Na luzie da się http://www.ceneo.pl/Apara...5000;0112-0.htm
plus http://www.ceneo.pl/40684...6jVHjFwXKKkiHg2
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

Skoro pytający zaznacza w warunkach wstępnych ciasne pomieszczenia, to te 45 mm, 60 mm dla 4/3, albo 50 mm dla APS-C - to nie są dobre rady.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

Tja, oczywiście z m4/3 w "ciasnych pomieszczeniach" dla całej postaci może być za wąsko, ale do konkretnych pomysłów,kto wie?
Idąc tą drogą to może i FF z jasnym szerokim kątem się nadać, np.stary 5D (najtańsza, prehistoryczna lustrzanka z pełną matrycą- nie licząc starszych...) plus Samyang 14 2.8? Brzmi szalenie... ale cóż, skoro ciasne pomieszczenia...

Poza tym, chodzi też o zdjęcia w nie ciasnych pomieszczeniach.
 
 
slimakfoto 
Bywalec


Posty: 119
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Canon 5d jest naprawdę spoko :) Można brać w ciemno.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Skoro tak mówicie, to na pewno tak jest z tym Canonem 5D - tylko że to jest nie na temat.
Gdyby pytający miał mieć jeden obiektyw - w każdym razie na początek - to powinien wybierać wśród obiektywów 35-40 mm, góra 50 mm w przeliczeniu na pełną klatkę, czyli dla 4/3 byłoby to 17 mm, albo 20 mm, góra 25 mm. Będą dobre w ciasnych pomieszczeniach, a w plenerze jeszcze lepsze i detal też się zrobi. W drugą stronę, czyli np. zrobić coś sensownego obiektywem 120 mm dla FF w ciasnym pokoju hotelowym, się nie da. No chyba, że detal.
 
 
grizzly83 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

GX7 20MM 1.7 chyba będzie najodpowiedniejszy A może coś z używek polecicie by sprostało moim wymaganiom Szkło jest tu podstawą 20,25 mm dla systemów 4/3 A może jeszcze jakiś inny systemy każda propozycja mile widziana i nie musi to być koniecznie do 3000 może i być coś taniego i sprawdzonego piszę o używanym sprzęcie :)
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

http://allegro.pl/aparaty...-110618&order=p
http://olx.pl/oferta/sony...html#95813665bc

[ Dodano: Nie 15 Maj, 2016 12:21 ]
http://olx.pl/oferta/sony...html#21d174d089
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16