Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wsadowe zmniejszanie zdjęć w PF
Autor Wiadomość
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   Wsadowe zmniejszanie zdjęć w PF

Miałem zjazd rodzinny i na nim zrobiłem kilka setek zdjęć. Teraz muszę je rozesłać i przedtem zmniejszyć rozmiary (rozdzielczość). Mam programy: PF, GIMP, Paint i DPP. Przejrzałem internet i tam piszą, że w PF można to zrobić ale nie piszą jak. Mam wersję angielską i nie znając języka nie potrafię samodzielnie dojść do tego. Nie chcę niczego ściągać bo boję się wirusów. Proszę tylko potwierdzić lub wykluczyć taką możliwość z użyciem PF i jeśli by ktoś był tak miły, w możliwie prosty sposób (jak dla laika komputerowego) wytłumaczył w jaki sposób to zrobić?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






paul80 
Maniak
Optyczny


Pomógł: 9 razy
Posty: 971
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Pobierz ten program fastone image viewer http://www.faststonesoft....ewerSetup55.exe tam łatwo się to robi :wink:
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Do takich rzeczy szczerze polecam, używany przeze mnie od lat, XnView (jest wersja portable, więc nie trzeba nic instalować), ale w PhotoFiltre też się da, choć efekty nie będą pewnie tak dobre (nie pamiętam jakie PF stosuje algorytmy skalowania).

Z menu Tools wybieramy Automate/Batch. W pierwszej zakładce (File) otwartego okienka mamy możliwość wyboru katalogu lub pojedynczych plików do obróbki, katalogu docelowego i typu plików wyjściowych. W drugiej zakładce (Image) jest możliwość przeskalowania obrazów(Image size), dodania ramki i/lub zmiany rozmiaru obrazu (bez przeskalowywania). Następnie w ostatniej zakładce (Action) pokaże się podsumowanie wszystkich operacji w kolejce do wykonania i m.in. przycisk OK, którym odpalamy całą procedurę.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 16 Maj, 2016   

Miałem zjazd rodzinny i na nim zrobiłem kilka setek zdjęć. Teraz muszę je rozesłać i przedtem zmniejszyć rozmiary (rozdzielczość). Mam programy: PF, GIMP, Paint i DPP. Przejrzałem internet i tam piszą, że w PF można to zrobić ale nie piszą jak. Mam wersję angielską i nie znając języka nie potrafię samodzielnie dojść do tego. Nie chcę niczego ściągać bo boję się wirusów. Proszę tylko potwierdzić lub wykluczyć taką możliwość z użyciem PF i jeśli by ktoś był tak miły, w możliwie prosty sposób (jak dla laika komputerowego) wytłumaczył w jaki sposób to zrobić?

Proszę czytać co napisałem.
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 16 Maj, 2016   

Pomijając już kwestię wirusofobii :razz: , to mój opis chyba kwalifikuje się jako potwierdzenie możliwości przeprowadzenia skalowania w PhotoFiltre. Czy mam to jeszcze jakoś dobitniej potwierdzić? :grin:
 
 
paul80 
Maniak
Optyczny


Pomógł: 9 razy
Posty: 971
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Maj, 2016   

Preskaler, przestań się bać wirusów :roll: , w Photo Filtre znajdź:

1.TOOLS >AUTOMATE /BATCH

2.następnie wybierasz Source folder, czyli wybierasz folder ze zdjęciami

3. wybierasz Source format, wybierz jpg

4. Output folder, wybierz np. pulpit i stwórz tam nowy folder o nazwie np. "Fotki dla rodziny_zmniejszone"

5. pod Output format, ustaw jakość jpg np. 92

6. przejdź do zakładki Image, zaznacz Image Resize i wybierz rozmiar 1600 X 1067

7. wejdź w zakładkę Filter i zaznacz sharpen edges

9. wybierz zakładkę Action i kliknij ok., zmniejszone zdjęcia znajdą się we wskazanym folderze np. na pulpicie o ile tam wskazałeś.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 16 Maj, 2016   

Wielkie Dzięki za szczegółowe wyjaśnienia!
Sorry "Kerebron"! Napisałem odpowiedź na post "Paul'a80" i zadzwonił telefon no i trochę to potrwało aż posta wysłłałem a wtedy jeszcze nie było Twojej wypowiedzi. Potem kliknąłem "Wyślij" i nie zwróciłem uwagi na to, że nowy post już był w międzyczasie napisany.
Jeszcze raz Serdeczne Dzięki dla obu kolegów!
Będę próbował walczyć z tymi fotkami.
P.S.
Wirusów się nie boję ale nie chcę się narażać na utratę zdjęć. Tak właśnie straciłem kilka miesięcy temu ponnad 30 000 zdjęć "dzięki" takiemu (*****) "Malware". o łącznej wadze ponad 105 Gb.Wcześniej beztrosko ściągałem wszystko co mi się zachciało.Teraz - koniec! Nie ściągam już nic.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 17 Maj, 2016   

Preskaler napisał/a:
Teraz - koniec! Nie ściągam już nic.

To jak Ty żyjesz :?: :???:

(Strony forum optyczne.pl ściągasz.)
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Wto 17 Maj, 2016   

Jako - tako. :wink:
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 17 Maj, 2016   

Ani ściąganie "beztrosko wszystkiego", ani całkiem niczego, nie jest zbyt rozsądne. :)

Nie zmuszam, nie namawiam, ale XnView to nie jest jakiś program-krzak. Używam od kilkunastu lat - to porządny freeware (do użytku niekomercyjnego), bez żadnych reklam, szpiegów, wątpliwych dodatków, etc. Tak jak pisałem - nie trzeba (choć można) nawet instalować, więc nie zostawia po sobie śmieci w systemie, można go skojarzyć ręcznie z takimi typami plików, jak chcesz (równie dobrze z żadnymi), no i jest też po polsku, jeśli to dla Ciebie ważne, jak widzę.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Wto 17 Maj, 2016   

Ja jestem, z racji wieku, człowiekiem słabo znającym się na problemach informatycznych a ściąganie programów jest nieraz połączone ze ściąganiem czegoś dodatkowego (powinno to być prawnie zabronione) i czasem trzeba gdzieś tam coś kliknąć aby tego uniknąć. Wolę nie chcę ryzykować bo już mam smutną nauczkę. Trochę trudniej mi będzie ale jakoś się nauczę tego PF.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14