Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
obiektywy m42 i przejściówka pod sony a6000
Autor Wiadomość
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Maj, 2016   obiektywy m42 i przejściówka pod sony a6000

Cześć,

Tym razem to ja mam pytanko.

Chciałem zakupić sobie manualne stare w miare tanie manualne szkiełka do a6000 w celu pobawienia się troszkę fotografią ;) na początek postanowiłem kupić coś typu 50-60mm jakieś jasne 1.8 np Helios 44M 58mm 2.0 kwestia ceny i stanu.

Ale mam pytanie czy każdy obiektyw m42 dzięki przejściówce będzie pasował ?
Jaką przejściówkę wybrać bo na tym się nie znam i czym się kierować ? czytałem że przejściówka powinna mieć coś co steruje jakimś bolcem ???

patrzyłem na coś takiego
http://allegro.pl/adapter...5805956959.html
http://allegro.pl/adapter...5172067233.html
http://allegro.pl/adapter...6191766426.html

może jakaś inna dobra powiedzmy do 100zł

Proszę o wszystkie rady bo jestem troszkę zielony a chciałbym spróbować swoich sił z manualami
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






rafisko 
Rozmowny
ignorant


Pomógł: 5 razy
Posty: 304
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: Sro 18 Maj, 2016   

Niczym się nie różnią te adaptery co podałeś.
Mam fotge i spisuje się dobrze jak na kawałek metelu. Blokada bolca przydaje się do szkieł z regulowaną przesłaną z body. Np. Pentacon 50/1.8
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Maj, 2016   

Ok czyli bez znaczenie praktyczni. Jeśli chodzi o te z bolcem to jak można sterować z poziomu aparatu ? przecież nie ma elektroniki chyba że to jakaś przejściówka z elektroniką jest ?

Widziałem też takie fajne rozwiązania aby zrobić pełną klatkę
http://allegro.pl/pixco-f...18.html#thumb/3
Na co zwrócić uwagę poza stanem wizualnym i technicznym czy wszystko chodzi płynnie kupując obiektyw ?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 18 Maj, 2016   

rafalik napisał/a:
Jeśli chodzi o te z bolcem to jak można sterować z poziomu aparatu ?

Nie można, wszystko ustawiasz ręcznie.
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

Ok wiec co zrobić jak obiektyw ma bolec ? inna przejściówka ? czym się to je ?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 20 Maj, 2016   

Napiszę tak: obiektywy m42 czy z bolcem, czy bez na Canonie - nie ma żadnego znaczenia.
Czyż w Sony nie jest podobnie?
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Pią 20 Maj, 2016   

rafalik napisał/a:
Ok wiec co zrobić jak obiektyw ma bolec ? inna przejściówka ? czym się to je ?

Bolec powinien być wciśnięty, przejściówka powinna go docisnąć a jeśli nie to trzeba go czymś podeprzeć. Umożliwi toto wtedy przymykanie przysłony za pomocą pierścienia na obiektywie :cool:
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sob 21 Maj, 2016   

Święte słowa Dżozef.
Obiektywy tzw. analogowe miały pierścień regulacji przysłony odłączony od jej listków na czas ostrzenia, kadrowania itp. (aby obraz był możliwie jasny dla oka). Listki przysłony zamykały się tylko wtedy, gdy nasiskało się spust migawki i włąśnie odpowiednia dźwignia naciskała walcowaty taki bolec wystający z oniektywu w okolicach jego gwintu. Średnica tego bolca to ok. 1 mm a długość ok. 4 mm. Niektóre obiektywy miały też przełącznik w obiektywie A/M. Te z przełącznikiem nie wymagają blokady bolca bo nimi włąśnie można go zablokować. Niektóre jednak nie miały tego przełącznika i w tych trzeba go wąśnie jakoś blokować. Można to zrobić przy pomocy takiego adaptera z blokadą lub w inny sposób np. położenie na nim kropli lakieru do paznokci i wciśnięciu go aż do wyschnięcia. Wtedy każdy obiektyw może być użyty do cyfry (Canon, Sony, Pentax.... w Nikonie jest trochę gorzej bo jeszcze potrzebny jest adapter z soczewką).Niektóre modele "Heliosa" (n.p.) muszą być w ten sposób blokowane.Jeśli zakupiny obiektyw będzie miał ten bolec schowany (wciśnięty) to nic nie potrzeba już robić. Przysłona wtedu powinna się zmieniać przy obracaniu pierścieniem. A tak to wygląda:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16