Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
¤ Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2016)
Autor Wiadomość
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 27 Paź, 2016   

WojciechW napisał/a:
Do częstszego zakładania 25/1.8 wciąż jest mi trochę trudno się przyzwyczaić

A ja inaczej:
- 25/1.8 mam założony stale i czasem go zmieniam na 14-42 z konwerterem dla szerokiego kąta, albo na tele.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






unana 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016   

Podpowiedzcie mi jeszcze jedną kwestię: bo przez ostatni tydzień robiłam zdjęcia tym co mam i w tym canonie jest standardowy obiektyw 18-55 i kurde, często mi jednak brakuje większego zoomu, takiego 18-135. Ale w domu ten pierwszy w większości wypadków wystarcza, dopiero na spacerze robi się za "krótki". No i mam zgryza: czy brać 18-135 czy lepiej 18-55 i 55-250 (znalazłam dwie oferty kitów różniące się tylko stówką gdzie ten tańszy ma tylko obiektyw 18-135 a drugi 18-55 i 55-250). Niestety nie mam od kogo pożyczyć większego obiektywu żeby się pobawić przed zakupem.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016   

18-135 jest na pewno wygodniejszy do codziennego noszenia niż 18-55, który mocno ogranicza jako jedyny obiektyw. Z kolei ciągłe żonglowanie między 18-55 a 55-250 może być dla początkującej osoby uciążliwe. Na teleobiektyw do 200-300 mm można poczekać, aż fotografia wciągnie. Brałbym więc w miarę możliwości finansowej 18-135.
 
 
IwonaK 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 20 Lis, 2016   

Powiedzcie mi proszę która opcja byłaby lepsza
Nikon D3330 z AF-P 18-55 VR + Tamron AF 70-300 mmm czy z 18-105 VR?

Nie wiem czy za te pieniądze jest coś lepszego/
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

IwonaK napisał/a:
Powiedzcie mi proszę która opcja byłaby lepsza
Nikon D3330 z AF-P 18-55 VR + Tamron AF 70-300 mmm czy z 18-105 VR?

Nie wiem czy za te pieniądze jest coś lepszego/


Jak zwykle, "to zależy". Od budżetu i tematu fotografii.

Pierwsza opcja - masz większy zakres ogniskowych, z małą "dziurą" w zakresie 55-70. Tamron 70-300VC to całkiem niezłe, amatorskie "tele". 70-300VR, ale Nikona, mam niemal zawsze w plecaku, niezależnie od pozostałych szkieł. Przydaje się do detalu lub uchwycenia dzikiej przyrody, choć oczywiście niezbyt odległej.
Nie baw się w Tamrony 70-300 bez stabilizacji, bo ich jakość jest tragiczna.

18-105 - masz węższy zakres, ale wszystko w jednym szkle, więc nie musisz się bawić w przepinanie obiektywów. I cena pewnie jest znacznie atrakcyjniejsza.

Osobiście, optowałbym za pierwszą opcją, ale koniecznie szkło ze stabilizacją. Jeśli jednak nie potrzebujesz tak długich ogniskowych, 18-105 powinno Ciebie w zupełności zadowolić.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

Popieram kolegę DarkRaptor w tym:
DarkRaptor napisał/a:
Nie baw się w Tamrony 70-300 bez stabilizacji

Lepiej kupić z Nikkorm 18-105 VR, a za jakiś czas dokupić porządniejsze tele. Nawet jeśli nie Tamrona 70-300 w wersji VC (ze stabilizacją), to chociaż któryś z plastikowych Nikkorów z serii 55-250 czy podobne. Delikatne, ale optycznie lepsze niż stary Tamron 70-300 (bez VC).
 
 
FastMan 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 26 Lis, 2016   Pierwsza lustrzanka i obiektyw do 2000-2500zł

Witam, rozglądam się za jakąś lustrzanką razem z obiektywem do około 2000zł, max 2500zł jeżeli faktycznie warto dołożyć te kilka stówek.
Chciałbym, żeby aparat był dość uniwersalny, głównie zdjęcia robię ludziom na tle krajobrazów, czyli np. jakieś zdjęcia z wakacji. Chciałbym też mieć możliwość kręcenia filmów FHD w dobrej jakości, aby móc zmontować z takiego materiału jakiś fajny filmik. Fajnie jakby można było też nagrywać w jakiejś większej ilości FPS, aby później zrobić z tego slow-motion.
Fotograf ze mnie żaden, lustrzanką nigdy nie robiłem zdjęć, tylko zwykłymi kompaktami.

[ Dodano: Sob 26 Lis, 2016 20:19 ]
Oglądając sample strasznie spodobał mi się zestaw nikon d5300 + 18-105mm,tylko przeraża mnie trochę cena, a z kolei czytałem, że nikon d3300 jest podobnym modelem tylko bez zbędnych mi bajerów (gps, wifi). D3300 z obiektywem 18-105 widzę już nawet po 2200zł. Czy te body mocno się różnią? Trochę też nie wiem co robić bo zacząłem czytać o bezlusterkowcach i nie wiem, czy to nie będzie dla mnie lepszy wybór?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 27 Lis, 2016   

FastMan, scaliłem Twoje pytanie do istniejącego już wątku zbiorczego na ten temat.

FastMan napisał/a:
spodobał mi się zestaw nikon d5300 + 18-105mm,tylko przeraża mnie trochę cena

Większość amatorskich lustrzanek wyposażonych w coś ciut więcej niż kompletne minimum oscyluje w granicach 3000 zł. Nikon D5300 z tym obiektywem to fajny uniwersalny zestaw na początek. D3300 jest jednak jeszcze bardziej okrojony. Nie patrz tylko na listę „zabawek” typu GPS czy Wifi, ale popatrz też w wizjer, weź do ręki, oceń wygodę „guzikologii”. Seria D3xxx jest mniejsza i prostsza od D5xxx.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

Witam. Wiele razu poruszałem już tematy aparatów na tym forum i zdobyłem przyzwoitą wiedzę na temat zakupu sprzętu :grin: Po wielu pytaniach i rozmowach doszedłem do wniosku, że potrzebuję zakupić Canona :mrgreen: Może być używany, choć wolałbym nowy.
Zastanawiam się nad 600d/700d/750d/760d. Do zdjęć i nauki filmowania :) Wiem że jest jeszcze Lumix G7 ale przerabiałem już ten temat wiele razy i wiem że aktualnie G7 odpada, może w przyszłości się zdecyduję przejść na system micro 4/3.
Cena: im taniej tym lepiej, ale nie mogę przekroczyć 3000zł. Myślałem jeszcze nad używanym 70d, ale trochę mi to drogo wyjdzie... wolałbym cenowo coś tańszego, chyba że są aż takie różnice, że warto dołożyć. Słyszałem dużo dobrego o 600d ale może warto dołożyć?
Interesuje mnie oczywiście Magic Lantern :mrgreen: Nie musi być wraz z kitowym obiektywem.

[ Dodano: Nie 01 Sty, 2017 14:18 ]
I mam jeszcze kilka pytań. Czy używa się w filmach/jest potrzebna funkcja HDR, czy raczej jest to tylko bezużyteczny gadżet? I do czego potrzebny jest/przydaje się dodatkowy ekran w 760d?

[ Dodano: Sro 04 Sty, 2017 22:26 ]
No, z tego co widzę to canon 70d mocno wyprzedza 700d. Ale czy dla amatora różnice będą aż tak widoczne?
70d jest dla mnie drogi, troszkę za drogi. Bardzo mi się spodobał 700d, dużo dobrego słyszałem. Może troszkę o moich filmowych zamiarach

1. Ruch kamery -panoramowanie, bieganie (niekoniecznie z szybkością Usaina Bolta ale chodzenie czy wolny bieg, tak) z RIG, czasem nagrywanie ze statywu.

2. Jakość - obowiązkowo Full HD

Zdjęcia również amatorka, w pomieszczeniach, w plenerze. Dużo przedmiotów i przyrody, czasem jakiś portrecik.
750d - jak dla mnie fajny aparacik, podobnie jak 760d, ale nie wiem czy warto dokładać, wolę zaoszczędzić. Słyszałem, (dowiedziałem sie na forum :) ) że z STM nawet amatorska linia Canona radzi sobie nieźle. Potrzebuję tylko wiedzieć więcej o różnicach :)

[ Dodano: Sob 07 Sty, 2017 21:07 ]
Chmm... widzę że 600d odpada na rzecz 650d. A może nie 70d tylko 60d? 700d raczej nie jest dla mnie atrakcyjny(jeszcze niedawno był) , także na rzecz 650d.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

Matpol7 napisał/a:
Zastanawiam się nad 600d/700d/750d/760d. Do zdjęć i nauki filmowania

650/700D wystarczy.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

Wcześniej pisałem, że mam budżet do maks. 3000 zł ale aktualnie mogę wydać do 2000 zł. Przepraszam za nieodpowiednie wybranie działu dla mojego tematu.

Muzyk, nie ma dużej różnicy między 60d? Dużo przeczytałem opinii o tym, że ta różnica jest spora.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

60D to inna półka w zakresie ergonomii i ficzerów.
Zobacz sam.
Zwróć uwagę np. na pomiar światła punktowy ile % kadru (im mniej, tym lepiej), jak zbudowany jest AF, jaki wizjer.
Ewentualnie najkrótszy czas otwarcia migawki 60D ma 1/8000.
Synchronizacja lampy błyskowej (60D ma 1/250 sek.)
Wydajność akumulatora.

Jeśli któreś z tych rzeczy bardzo są potrzebne, to 60D.
Nie wiem jak jest z bitrate w nagrywaniu Video.

Wojmistrz, może coś byś podpowiedział? :wink:
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

Hmmm... ten wizjer będzie podczas robienia fotek dużo lepszy? Różnica w pomiarze światła mnie nie jakoś bardzo nie przekonuje. Tylko, że cenowo te aparaty są tak podobne, że aż kusi kupić 60d. Ale dzięki za przedstawienie różnic :grin:

[ Dodano: Wto 10 Sty, 2017 22:33 ]
A zakładając, że odpuszczę sobie filmowanie to jakie różnice znajdę między 450d (którego posiadam) a 650d? Czy ta rozdzielczość i ta ilość Mpx jest aż tak znacząca w fotografii?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

Zobacz.
650D jest przede wszystkim dużo nowszy, ma więcej pikseli i przy tym też ma wyższe iso niż najwyższe w 450D czyli 1600.
Większa ilość pikseli powinna z 650D dać lepszą jakość, ostrzejszy obraz, jak z 450D.
Także AF jest sprawniejszy i w 650D wspomaga STM.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pią 13 Sty, 2017   

No teraz mam już konkurencję 700d vs 60d. Za 60d przemawia tylko wizjer pentapryzmatyczny. Doczytałem się już takich opinii "jeśli zajrzysz przez wizjer pentapryzmatyczny to do lustrzanego już nie wrócisz" . W 60d brakuje mi natomiast wsparcia dla STM, nowszego procesora obrazu (to się może na szumach odbić, nie?) i wieku... trochę on stary. No i w sumie to bym wolał nowy jeśli jest taka możliwość. Rozumiem że ten lustrzany wizjer jest sporo gorszy od pentapryzmatu ale czy w takim razie nie lepiej korzystać z Live View w 700d, czy nawet dokupić wizjer zewnętrzny?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15