Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Yongnuo YN660 - krótka recenzja
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   Yongnuo YN660 - krótka recenzja

Parę dni temu kupiłem nowego, większego braciszka do moich lamp YN560, czyli model YN660 o liczbie przewodniej 66. Newsa na jego temat znajdziecie tu:
http://www.optyczne.pl/89...gnuo_YN660.html
a informacje od dystrybutora tutaj:
http://yongnuo.com.pl/?p=868
Ogólnie, jest to manualna lampa o sporym kopie, wyposażona w radiowe sterowanie i wyzwalanie (2.4 GHz), co pozwala wygodnie bawić się w strobistowanie lampami schowanymi w modyfikatorach, bez konieczności biegania do lampy w celu zmiany jej nastaw. Zgodna z istniejącym już systemem sterowania przeznaczonym do lamp serii 560 oraz nadajnikami 602, 603, 605.



Etui tym razem bez napisu Yongnuo, choć na 560IV był…


Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi czytając zapowiedzi, ale po wzięciu do ręki już rozmiar pudełka w porównaniu do YN560 IV sygnalizuje, że zmiana dotyczy nie tylko numerka na obudowie.



Po wyjęciu z pudełka okazało się, że to niezła kobyłka, zarówno główna część obudowy jak i palnik są zauważalnie większe. Tutaj porównanie do Canona 580EX II i identycznej niemal obudowy YN560 IV:



Palniki: od lewej C580EX II, YN560 IV, YN660. Jak widać, niestety palnik w Canonie mam już zauważalnie pożółkły, 560 IV też już coś tam przeżyła, a 660 nówka.



Główna część obudowy też jest grubsza i nieco wyższa. Planując rozmieszczenie lamp w torbie/plecaku trzeba wziąć pod uwagę, że jest większa niż starsze konstrukcje.



Dalsze różnice w stosunku do YN560 IV to kilka rozwiązań obecnych już w najnowszych lampach TTL tego producenta. Pierwsza rzecz: bezpieczniejsza klapka do akumulatorów, bo trzeba przesunąć najpierw w bok, potem drzwiczki w dół. Czyli podobnie jak wyższych Canonach. W starszej YN560 (albo tańszych Canonach, np. EX430) wystarczy przesunąć drzwiczki w dół, co rzadko, ale udawało zrobić się przypadkiem podczas manewrowania lampą. Drugie zdjęcie pokazuje porównanie z YN560 IV.





Stopka lampki także zyskała znany od dawna z produktów Canona (a także nowszych lamp TTL od Yongnuo) szybkozamykacz zamiast tradycyjnego i niezbyt pewnego kręciołka. Drugie zdjęcie pokazuje porównanie z YN560 IV.





Boczna ścianka z gniazdami jest identyczna jak w YN685. Nadal dostępne jest gniazdo synchro PC oraz złącze do battery packa, ale w porównaniu do YN560 pojawiło się też gniazdo do mocowania battery-packa bezpośrednio do lampy.



Na zdjęciach z początku postu widać też, że lepszy jest włącznik zasilania. Zamiast przyciskalnego przycisku, który posiadał co prawda zabezpieczenie (aby włączyć lampę trzeba przytrzymać przycisk przez parę sekund), jest teraz kółko z pozycjami Off/Lock/On. Pozycja Lock włącza lampę jednocześnie blokując działanie wszelkich pozostałych przycisków z wyjątkiem Test.

Przetestowałem działanie nowej lampy z moimi transceiverami RF605 oraz sterownikiem YN560-TX, wszystko działa poprawnie, synchronizują się razem ze starszymi YN560 a także Canonem 580EX II podłączonym do RF605. Jedyny problem jest taki, że nowa YN660 ma zoom palnika od 20 mm do 200 mm, podczas gdy sterownik 560-TX ma regulację tylko 24 mm do 105 mm, czyli tyle, ile potrafiły lampy serii 560. Być może nowsze wersje sterownika będą już potrafiły, moja pochodzi z 04/2015.

W następnym odcinku :) przetestuję jak realnie wygląda różnica siły błysku w porównaniu do posiadanych przeze mnie C 580EX II i YN560 IV.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Było by miło gdybyś zmierzył siłę błysku dla ogniskowej 105mm i ISO 100 dla wszystkich lamp na pełnej mocy. HSS nie ma?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

HSS nie ma, bo brak TTL jakiegokolwiek systemu – ta lampa jest „system-agnostic”, a HSS zawsze wymaga konkretnych ustaleń dla danego systemu. Siły błysku nie zmierzę z powodu braku światłomierza, ale zrobię jakieś zdjęcia (na wysokich przysłonach), żeby sobie wartości RGB (nieprzepalone) pomierzyć z RAW-a.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

Trzy lampy, trzy foty, maksymalna moc lampy, stałe parametry reszty i będzie widać czy jest jaśniej czy nie.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

komor napisał/a:
HSS nie ma, bo brak TTL jakiegokolwiek systemu.


A juz myslalem ze wymienie stara :(
Tak jak mowi Wojmistrz, blysnij na kiku mocach manualnie YN660 i C580 to bedzie mozna porownac moc. I zobaczyc czy trzyma parametry.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

To wypada kupić Cactus 6 - to pseudo HSS będzie... :wink: w każdym systemie... :cool:
 
 
fotoparanoja 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 142
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

komor, dobra robota, czekamy na resztę :smile:
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Wto 14 Cze, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
To wypada kupić Cactus 6 - to pseudo HSS będzie... :wink: w każdym systemie... :cool:

W kazdym systemie mi nie potrzebne :razz:
Ja uzywam YN422 i lamp YN568 (z ttl), ale klapka od baterii mi sie urywa i pewnie niedlugo trzeba bedzie wymienic. :grin:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

komor, czy udało ci się zrobić jakieś testy porównawcze? Troszkę mi zależy na czasie, bo muszę jednak kupić tani komplecik z sterowaniem. Zrobię jak pisałeś TX do kieszeni a na aparat zwykły wyzwalacz i albo kupię YN560IV albo YN660.

PS. Czy 560TX steruje także ustawieniami YN560III?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

Jeszcze nie miałem czasu, może jutro, bo dziś na pewno nie. Ewentualnie na szybko dla Ciebie zrobię, a potem na porządnie.

Wojmistrz napisał/a:
Czy 560TX steruje także ustawieniami YN560III?

Tak, powstał zanim pojawiła się wersja IV, jak wynika z bełkotu marketingowego:
http://yongnuo.com.pl/?p=471
http://www.optyczne.pl/73...o_YN560-TX.html

Wręcz można by na podstawie tego opisu zapytać, czy aby na pewno steruje lampami 560 IV i 660. :) Ale steruje, z wyjątkiem mało istotnego glitcha dotyczącego zoomowania 660, o którym pisałem na samym końcu pierwszego postu.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 13 Paź, 2016   

komor, porównałeś siłę błysku YN560 z YN660?

[ Dodano: Pią 14 Paź, 2016 09:55 ]
YN560: liczba przewodnia 58
YN660: liczba przewodnia 66, ISO 100 przy 200mm Zoom
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 15 Paź, 2016   

W sumie to ciągle porównuję ;) ale nie w kontrolowanych testowych warunkach. Ech, ciągle brak czasu…
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 15 Paź, 2016   

Można przyjąć, że różnica mocy nie jest oczywista przy codziennym użytkowaniu?
Zastanawiam się czy warto dopłacić 80zł w stosunku do dostępnych jeszcze YN560 III, funkcja sterowania innymi lampami nie jest mi specjalnie potrzebna.

[ Dodano: Pon 17 Paź, 2016 10:13 ]
Znalazłem instrukcję od YN-560 III - liczba przewodnia 58 dla 105mm
 
 
michal22222 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 02 Lis, 2016   

podłączam się pod temat.
Jestem bardzo ciekawy czy jest duża różnica w błysku modelu YN660 do modelu YN560.
Jak jest z jakością wykonania lamp? Jest różnica między modelami ?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 04 Lis, 2016   

michal22222, lampy YN są bardzo przyzwoite - używam YN-560 III ponad dwa lata i wszystko OK, 660-tkę widziałem tylko w sklepie - faktycznie jest wielka.

komor napisał/a:
W sumie to ciągle porównuję ;) ale nie w kontrolowanych testowych warunkach. Ech, ciągle brak czasu…
Dla mnie wystarczające będzie podejście matematyczne - pi razy oko ;)
Przy okazji, jak oceniasz moc YN560 w porównaniu do lampy Quantuum Move 300?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15