Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Szybki AF
Autor Wiadomość
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   Szybki AF

Co jest dla Was wyznacznikiem czegoś, co określacie szybki AF? Jest to dla mnie trochę niejasne, bo nie wiem wg czego dokonujecie takiej klasyfikacji szkieł. Czy uchwycenie ptaka w locie (oczywiście ostrego) albo fotografowanie sportu może dać taką odpowiedź?
Albo "strzelanie "szalejącego bobasa? Kiedy jest szybko a kiedy nie bardzo? Będę wdzięczny za spostrzeżenia a najlepiej popatre jakąś fotką :wink:
I jakieś dobre szkła w tym zakresie, znaczy tylko C lub N :wink:
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

Szybki AF to taki, że po naciśnięciu spustu MOMENTALNIE masz ostry kadr. Nie dość że szybko, to powtarzalnie i to w każdych warunkach. Najlepiej jest o tym przekonac się osobiście mając w ręku aparat z dobrym AF-em i obiektywem z szybkim napędem. Oczywiście zdjęcia reporterskie, sportowe, spotterka, ptaki itd., itp. ...
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

Mam Tamrona,który wydawał mi się na początku szybkim obiektywem :lol: .
Potem kupiłem L-kę i dopiero wtedy zrozumiałem co to znaczy szybki! :mrgreen: Myślę, że innego sposobu na uświadomienie sobie jaki jest szybki, a jaki wolny, nie ma jak tylko wziąć w rękę i samemu się przekonać. Chodzi tu jeszcze o ciche działanie (choć Tamron brzmi bardzo groźnie na AF) i natychmiastową korektę w przypadku chybienia.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

Jednym z aspektów AF jest też skuteczne śledzenie ruchu. Np. mam 70-200L z szybkim AF, ale moja puszka 400D nie daje sobie rady z utrzymaniem ostrości obiektu, który porusza się w moją stronę. Może powinienem jeszcze wypróbować, który z trybów pracy lepiej się sprawdza? AI-Servo czy AI-Focus?
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

Właśnie pomyślałem o tym samym... dopóki nie trafi mi w łapy jakieś szybkie szkło, to nigdy nie pojmę co to znaczy szybki AF.... :wink: i jak dużo szybsze i niezawodne może być w porównaniu choćby do dobrego szkła...
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

komor napisał/a:
Jednym z aspektów AF jest też skuteczne śledzenie ruchu. Np. mam 70-200L z szybkim AF, ale moja puszka 400D nie daje sobie rady z utrzymaniem ostrości obiektu, który porusza się w moją stronę. Może powinienem jeszcze wypróbować, który z trybów pracy lepiej się sprawdza? AI-Servo czy AI-Focus?


Komor. Też mam 400D i przy szybkim ruchu obiektów najlepiej sprawdza mi się Servo! Są momenty utraty ostrości jak obiekt się wymyka, ale L-ka jest diabelnie szybka i ostrzy błyskawicznie jak znowu złapie sie obiekt. Lepiej to wypada w połączeniu z 2stopniem stabilizacji i z włączonym ogranicznikiem (szybciej się odnajduje). U mnie body daje jakoś radę! To bardziej mi brakuje czasem umiejętności, żeby utrzymać obiekt w celowniku, a jak się wymknie, to później ciężko go znowu namierzyć! :mrgreen:
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Pon 12 Maj, 2008   

Czy szybkość AF poszczególnych firm jest porównywalne a jeśli nie to kto w tym przoduje ( chodzi mi o szybkość obiektywów porównywalnej klasy, a nie kitowego i np L-ki)
Czy problem z łapaniem ostrości na jasnym tle niewielkiego obiektu lub podobnego na ciemnym to cecha każdego szkła, czy te z lepszą światłosiłą radzą sobie z tym bez problemu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14