Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Nie 26 Cze, 2016
a6000/GX7/Olek M10 v2
Autor Wiadomość
smokehead 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   a6000/GX7/Olek M10 v2

Witam wszystkich,

Na wstępie dodam że jestem totalnym amatorem i chciałem zakupić pierwszy aparat, nie licząc tego w telefonie.
Zdecydowałem się na bezlusterkowca z racji gabarytów samego body, do obiektywów nie mam uprzedzeń czasem trzeba coś większego by uchwycić to co się chce.

W każdym razie przeczytałem pół internetu i zgłębiłem wiekszość yt w tym temacie. Byłem równiez w sklepie i dotykałem wszystkie z wymienionych. Moje amatorskie uwagi:

GX7 - ciekawy aparacik o dobrej budowie, wizjer ruchomy jak komuś to potrzebne, ogólnie mi się podobał bo wiem że chyba w panasonicu lepszy wybór obiektywów w rozsądnej cenie niż np sony, w kazdym razie nie podeszło mi menu w aparacie jakieś takie mało czytelne dla mnie. Jeśli chodzi o wizjer to jak dla mnie jest dosyć dziwny nie wyrraźny że aż oczy bolą, nie wiem czemu takie odniosłem wrażenie.

A6000 - na tego byłem od początku ukierunkowany, niestety brak stabilizacji matrycy - nie wiem jakto sie ma w praktyce no ale technicznie brak, obudowa plastik troche lipa jak za te pieniądze, LCD w jakimś gorszym standardzie niż m10 i gx7 takie ziarniste, wizjer to samo - w każdym razie z samsunga korzystało mi się bardziej intuicyjnie i przeleciałem po całym menu nawet.

m10- ciekawy design, ale wolałbym jakby mu nie wystawały te pokrętła tyle ponad korpus i lampa również, wizjer na środku bardzo fajnie ale przes to też odstaje do góry i w głąb, slyszałem że może być nie wygodny przy noszeniu na boku. W każdym razie uważam że jakościowo najbardziej mi odpowiadał. Wiem niestety ze m10 kręci słabe filmy a na tym też mi zależy, więc uplasowałem go na ostatnim miejscu.

Ogólnie zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:

a6000 body i do tego za waszą poradą jakiś obiektyw co wyjdzie mi lepiej na starcie niż z kitowymi, różne opinie słyszałem o 16-50mm kit ale zazwyczaj większość osób marudziła na ten obiektyw. Myślałem nawet nad starym 18-55mm jest bardzo tani 300-400 zł.

Aparaty oglądałem kilka razy i powiem szczerze że nie jestem przekonany w 100% do żadnego i w tym jest problem, najchętniej to pewnie wziałbym a6300 niestety wychodzi 2x drożej.

Będe wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 791
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Skoro GX7 Ci odpowiada, to bierz. Zwłaszcza, ze w grę wchodzą filmy. Zwróć uwagę, że do Panasa pasują te same obiektywy, co do Olka (ten sam standard m4/3). Wybór jest większy niż w przypadku Sony.
GX7 (i jego następca) wyróżniają się tym wśród reszty Panasoniców, że mają tak jak Olki stabilizację wbudowaną w aparat. Obiektywy do Panasa maja na ogół własną stabilizację, ale nie dotyczy to jasnych stałek, co ma znaczenie przy robieniu zdjęć/filmowaniu w naprawdę ciemnych miejscach. Wydajność tej GX-owej stabilizacji nie jest ponoć za rewelacyjna w stosunku do tej Olkowej, jak i tej wbudowanej w obiektywy ze stajni Panasonica. Ale jest. W kontekście j.w. dość istotne. Nieco przestarzałym już Olkiem E-PL1 robiłem od biedy z ręki zdjęcia w jaskiniach (podświetlonych) i kopalniach :razz:
Do filmowania Panasem być może nadadzą się niektóre obiektywy od kamer TV i filmowych na C-mount. Ale klatkę 4/3 kryją dobrze tylko te z ogniskową >25mm. 25-tki zwykle dają winietę w rogach, choć niektóre stare obiektywy filmowe (na film 16mm) dają rade bez tego. Niektórzy podpinają te szkiełka do Sony, ale tu matryca jest większa, więc i problem z kryciem klatki jest zdecydowanie większy i ta zabawa nie ma już wg. mnie sensu.
Pozdrawiam
-J.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Jar napisał/a:
Obiektywy do Panasa maja na ogół własną stabilizację, ale nie dotyczy to jasnych stałek,


Panasonic 42.5/1.7 jest stabilizowany i to całkiem nieźle.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 791
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Racja, RB. Miałem na myśli te krótkoogniskowe, tak od 20-25mm w dół. Sam mam 14/2.5.
-J.
 
 
smokehead 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Może ze swojej strony dodam jeszcze, że na pewno będe robić timelapse, wiec zależy mi na dobrej jakości zdjęć ogólnie, teraz je robie na action camie i nie marudze wiec wierze że bedzie tylko lepiej:)
Napisałem że filmy też na pewno będe chciał krecić skoro będe miał taką możliwość.
W gx7 wizjer mnie wkurzał bardzo, oczy mnie bolały nie mogłem tak dostosować dioptri żeby obraz był idealnie wyraźny... w sony dla przykładu nic takiego nie odczułem po mimo gorszej technologi wyświetlacza. Chciałem też zapytać czy jakość zdjęć przykładowo w timelapse nie będzie wlasnie wyższa przy matrycy sony?

Tak wiem że GX7 ma stabilizacje i olek również. Wiem ze w sony trzeba poprostu brac z obiektywem no albo statyw - jeżeli wybór padnie np na sony to jestem za wasza pomocą w stanie kupić samo body i zewnętrznie obiektyw nie kitowy. WIem też że sony sie grzeje co jest z lekka kpiną.

Orientujecie się czy GX7 ma takie ciekawe tryby AF jak sony? AFC i śledzenie obiektów coś w tym stylu:
https://www.youtube.com/watch?v=fSobrm9J0AM

Przeglądałem efekty pracy na gx7 jak równiez na sony i powiedzmy że obydwa aparaty były zadowalające, jeśli chodzi o sony było tego dużo więcej w sieci.

Nie wiem czy ewentualnie dałoby się zmienić układ w menu gx7? Bo jak go brałem w sklepie to wkurzały mnie przesuwające się nagłówki róznych funkcji.

Pozdrawiam
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

W Gx7 nie ma wyjścia na mikrofon, a i wizjer zwłaszcza wieczorem, ma za jaskrawy obraz, mimo możliwości regulacji.

Ogólnie, fajna zabawka.
smokehead napisał/a:
Nie wiem czy ewentualnie dałoby się zmienić układ w menu gx7? Bo jak go brałem w sklepie to wkurzały mnie przesuwające się nagłówki róznych funkcji.

Menu w Gx7 jest coś tam konfigurowalne, jak i przyciski funkcyjne.
Można sporo namieszać :razz:
 
 
smokehead 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

DObra nie wiem czemu ale a6000 bardziej mi leży, informacje na ekranie mniejsza czcionką i inne rzeczy też, mogłby miec tylko stabilizację w body, jak siedziałem na gx7 i klikałem af manualnie to ten ekran był jakis nieresponsywny, trzymałem palucha i dopiero za którymś razem focusował - wiec nie wiem o co tu chodzi. Jestem w stanie wziąć samo body a6000 i dokupić obiektyw najlepiej nie drogi bo w koncu będe się uczyć no ale lepszą alternatywę do kitu 16-50mm, może stary kit 18-55? albo jakąś stałke, nie mam serio pojęcia wiec bede wdzieczny za sugestie. Odpowiada mi tez af hybrydowy 11kl/s śledzenie obiektów, niewiem czy gx7 ma takie funkcje. Przegrzewanie jakoś przeboleje.
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

smokehead, http://www.optyczne.pl/po...=1318&add4=1073
 
 
smokehead 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

W sumie jeszcze cos wpadlo mi do glowy gx 80 wczesniej go jakos nie zauwazylem, tylko boje sie ze ten af tracking w video nie bedzie idealny, co myslicie?
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

smokehead napisał/a:
tylko boje sie ze ten af tracking w video nie bedzie idealn

DFD Panasonic jest lepsze od śledzenia w Olympusach.
https://www.google.pl/sea...racking&tbm=vid

[ Dodano: Wto 28 Cze, 2016 21:42 ]
https://www.google.pl/sea...vid&q=gx80+af-c
 
 
smokehead 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Sro 29 Cze, 2016   

Gx80 przekonuje mnie coraz bardziej co prawda burstem i sledzeniem jest troche za a6000 no ale sony tez pozostawia wiele do zyczenia. Dzieki za linki!
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Lip, 2016   

Kolego napisz proszę jakich rodzaj zdjęć planujesz robić czy takie normalne czy może np coś szybkiego w ruchu bo tu już różnie bywa z szybkością AF w tych aparatach.

Poza tym popatrz też na ten co dobrze leży w dłoni.

Od siebie dodam że obiektyw 16-50 nie jest gorszy od 14-42 olka (sony jest szerszy)
 
 
Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Czw 07 Lip, 2016   

Sony:
-> http://www.photozone.de/s...3556oss?start=2
-> https://www.flickr.com/groups/2122756@N21/pool/
Olympus:
-> http://www.photozone.de/m...3556iir?start=2
-> https://www.flickr.com/groups/mzuiko14-42mm/pool/
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016   

Zalinkowaną opinie co do Olka 14-42 II r na krótszym końcu mogę tylko potwierdzić, ale może kol. rafalik chodziło o EZ, który akurat jest lepszy na dłuższych ogniskowych, a nieco gorszych na krótsztch?

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
smokehead 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Pią 08 Lip, 2016   

Jednak padło na gx80, wydał mi się dobrą opcją jeśli chodzi jakość/cena. CO prawda grip ma właśnie nie wielki i wydaje mi sie że mógły pewnie być większy, ale ja też mam raczej małe dłonie wiec nie jest to problemem. No a6000 trzyma się pewniej z racji gripa i wagi. Ale przekonałem się bardziej do 4/3. W zestawie z 12-32mm. Narazie się ucze fotogrfii i zobaczymy jak mi to wyjdzie w praktyce.
ALe dziekuję wszystkim za udzielenie się w temacie.

Teraz zastanawiam się nad obiektywem w przyszłości, interesuje mnie jednak jakiś tele obiektyw, nie wiem co będzie dobre zeby czasem ustrzelić jakiegoś ptaszka etc. czy od razu 300mm czy moze 200mm albo 150mm. W każdym razie zawsze mnie ciągnęło w strone lekkiego zumowania, stąd ten wybór.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16