Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon G7X -kolory.
Autor Wiadomość
hamsik 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   Canon G7X -kolory.

W końcu zrealizowałem zakup aparatu no i oczywiście pierwsze próby i porównania z Canonem A610.
Pierwsze próby w pozycji AUTO. A610 pokazuje kolory prawidłowe takie jakie są. Natomiast G7X nie , jakoś mi wpada w żółte barwy. Różowe kolory pokazuje mi raczej jako zażółcone.
Czy coś robię źle , ustawienia? Ale chyba nie .
Proszę powiedzcie co robię nie tak?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

A nie jest to czasem kwestia przyzwyczajenia do określonego sposobu odwzorowywania kolorów przez poprzedni aparat, do którego się przyzwyczaiłeś? Gdzie te wpadające w żółte barwy obserwujesz? Na ekranie aparatu czy na monitorze robisz sobie porównanie tych samych kadrów zrobionych dwoma aparatami?
 
 
hamsik 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Przyzwyczajenia raczej nie. Ściana jest różowa. Ustawiam dwa aparaty koło siebie.
W pierwszym momencie jak skieruje G7X na różową ścianę na ekranie aparatu widzę prawidłowy różowy kolor, po czym ten kolor ulega zmianie może nie na żółty ale raczej na pomarańczowy. Jak się okazuje zjawisko to występuje we wszystkich trybach.
W A610 kolory są zawsze prawidłowe. O czym to może świadczyć ?
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sro 29 Cze, 2016   

A spróbuj na ręcznym "B&B" w różnych ustawieniach! Ja już od dawna nie zwracam uwagi na to bo nie ufam automatom. Robię w formacie RAW i potem ręcznie ustawiam sobie balans bieli i kolorki takie jak mi się podobają.
 
 
hamsik 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sro 29 Cze, 2016   

Patrzyłem na różnych trybach , ustawieniach. Ale to ciekawe ,że różnica w kolorach między A610 - G7X / na niekorzyść G7X występuje tylko jak robię zdjęcie różowej ściany. A610 pokazuje mi ten róż , a G7X wpada w pomarańcz.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 29 Cze, 2016   

hamsik, wklej zdjęcie tej samej sceny z obu aparatów, najlepiej bez obróbki i modyfikacji exif.
 
 
hamsik 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sro 29 Cze, 2016   

Muszę przeprosić za nie potrzebny alarm. Do tej pory przeglądałem i porównywałem zdjęcia
na ekranach aparatów kolory się różniły . Teraz na ekranie monitora PC- kolory są identyczne wpadające w pomarańcz czyli takie jak pokazuje ekran G7X. Ekran A610 przypuszczam,że to przez przypadek na skutek trochę innej /gorszej/ jakości ekraniku LCD pokazuje różową ścianę czyli prawie taka jak jest. I to też w zależności od kąta patrzenia.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 30 Cze, 2016   

Jak widać na załączonym przykładzie wyświetlacz aparatu służy jedynie do bardzo wstępnej oceny wykonanego zdjęcia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15