Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
450d - problem z ostrością
Autor Wiadomość
Bert 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 28 Cze, 2008   

Nosz kurde, beteryjki to mi zrobi ostro, ale jak chce normalnie fotki robic juz na powaznie to mi ostrzy jak chce... Kaprysny obiektyw...

[ Dodano: Sob 28 Cze, 2008 10:21 ]
.

mons napisał/a:
.....to masz idealny AF ..... :mrgreen:
......fotografując bardzo dobrą lustrzanką cyfrową , nie zmienimy praw optyki..... :mrgreen:
....dalej potrzeba odpowiednio krótkiego czasu , żeby fotki nie poruszyć ...... :lol:


Na poprzednich testowych fotkach mialem czas rzedu 1/320, 1/250 itp, to chyba dosc dobry czas zeby nie poruszyc statycznego zdjecia, po za tym przy manualnym ostrzeniu i podobnym czasie bylo idealnie a przy AF lekko nieostre (to w co mierzylem).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Amadeus 
Początkujący
Początki nałogu



Pomógł: 1 raz
Posty: 38
Skąd: Krosno
Wysłany: Sob 28 Cze, 2008   

Z testu wychodzi że AF trafia idealnie. Nic tylko pozazdrościć a co do tego że nie zawsze takie ostre wychodzą to niewiem co może być przyczyną. Może to wina satabilizacji bo jak pisałeś na początku testu robiłeś go bez. Jeśli czas będziesz miał dłuższy niżeli odwrotność ogniskowej to dopiero wtedy ją włączaj. Z własnego doświadczenia wiem że IS jest fajny ale też fajnie psuje fotki.
 
 
zadys 
Nowy
think different



Posty: 6
Wysłany: Sob 28 Cze, 2008   

mszczyrek - to pomogles - polecam nikona - a co Nikon to tak zawsze ostrzy i wogole dziala 24 na dobe ?...to troche tak jak byś napisał - polecam hasselblad :) )))))). I wszyscy pach 40tys zl na aparat :) ))). Cos jest z tymi korpusami canona i chole..ra wie jak to obejsc...
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008   

Nie tylko Canona nie tylko. W Nikonach to samo, trzeba szukać dobrego egzemplarza szkiełka.
 
 
MarcelLee 
Nowy


Posty: 1
Skąd: Sopot / Nowe
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Już nie mogę czytać jak narzekajcie na mój aparat, robi piękne ostre zdjęcia, jak np to:
http://picasaweb.google.p...575190496586002

Żeby nie było, rozumiem że ktoś może mieć problem ze sprzętem, w końcu takie rzeczy się zdarzają, ale zadowoleni użytkowanie też są, np ja ;)
 
 
vespero 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

No to się nasłuchałem że aż mi się niemiło zrobiło ale jaki jest wniosek tego tematu to kwestia kitowego obiektywu czy af w c450d czy tego i tego. I czy c40d ma lepszy af czy też będzie miał takie problemy?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

Z testów i opisów Canona 450D wynika, że AF ma niezły, podobnie jak model 40D. Problemy bywają z autofokusem w obiektywach, no i oczywiście przede wszystkim, z fotografem. :)
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

No 450 D ma nie zły ale 40 D w moim przekonaniu ma dużo lepszy :wink: W 450d była jakaś seria wpuszczona na rynek w których występował problem z FF i BF . Mówię o zestawie z kitem. Zazwyczaj jednak tak jak napisał komor, problem tkwi nie w sprzęcie ale w fotografie.
 
 
vespero 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008   

Tylko w takim razie jakie szkiełko do 40d oczywiście nie za 3 tys
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

MarcelLee napisał/a:
Już nie mogę czytać jak narzekajcie na mój aparat, robi piękne ostre zdjęcia, jak np to:
http://picasaweb.google.p...575190496586002

Świetny test... jeśli można wykorzystam pomysł autorski ... ide po browarki, ale żeby test był dokładny to co najmniej 5 butelek musi być... :wink:
 
 
answis 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 25 Sie, 2008   

Za pol godzinki ide po 450d z kitem, sprzedawca powiedzial ze z kitowym obiektywem problem FF/BF nie wystepuje.

doczytalem tu jednak ze problem ten wystepuje, dlatego wydrukowalem sobie tescik z linijkami, niestety nie wiem jak powinienem ustawic aparat aby test byl wiarygodny.

Tzn wiem ze pod katem 45 stopni, wiem gdzie mam celowac fokusem, jednak nie wiem na jakich ustawieniach aparatu.

Jesli ktos by mial czas i napisal mi jak nalezy ustawic aparat bylbym wdzieczny, prosze o lopatologiczne wyjasnienie poniewaz jestem totalnym amatorem, a nie wiem na jaka pomoc osoby sprzedajacej moge liczyc.
 
 
pepto 
Uczestnik



Posty: 50
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Pon 25 Sie, 2008   

Gratyluje wyboru, a nie lepiej zatsanowić się nad 40d ? Prawie w tych samych cenach już są ...
 
 
Blackside 
Uczestnik


Posty: 58
Wysłany: Pon 25 Sie, 2008   

Zalinkuj. Jeżeli kupisz D40 z kitem poniżej 2k to czapke z głowy.
A prawie to rzecz wzglęna
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Pon 25 Sie, 2008   

Proszę uprzejmie - D40 z kitem i nie tylko
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=417562900
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 25 Sie, 2008   

No kupic D40 za mniej niz 2k to zaden problem.
Ale tu chodzilo raczej o 40D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14