Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon Monarch HG
Autor Wiadomość
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Dodam, że Ecotone bardzo mgliście tłumaczył zasady gwarancji unikając prostej odpowiedzi na pytanie: kto jest gwarantem Kowa i jak zorganizowany jest serwis? Martwi mnie to trochę... Poza tym odpowiedzieli, że i tak jej nie mają w dostępności. Ebay? Słabe...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

A znasz opinie o serwisie Nikona?
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Spotkaliśmy się dziś z Marlutem i m-day przy 12 lornetkach i dwóch lunetach. Pogoda słoneczna. Byliśmy w Parku Ujazdowskim więc mieliśmy wodę, dużo ptaków i drzewa. W sobotę widziałem również dwie lornetki Dizby (Conquesta 10x42 i Fujinona 10x60 HB). Moje wrażenia:

Dziesiątki (Kowa Genesis 10.5x44, Monarch HG 10x42, Meade 10x42 i Conquest 10x42, Fujinon 10x60 HB)
Conquesta widziałem trzy dni wcześniej, więc nie mogę bezpośrednio porównywać. Obraz był bardzo fajny ale AC była wyraźnie widoczna. Największy problem miałem jednak z ergonomią – muszle są krótkie i chyba dosyć wąskie, więc musiałem lornetkę trzymać w powietrzu albo oprzeć o łuki brwiowe i lekko pochylić głowę żeby oczy znalazły się w osiach optycznych okularów. To jest oczywiście bardzo osobiste doświadczenie ale kolejny raz przekonuję się, że bez pomacania trudno wybrać lornetkę dla siebie. Kowa Genesis zrobiła na mnie świetne wrażenie zarówno ergonomią i obrazem. Nikon był trochę gorszy (za sprawą AC) ale bardzo dobrze pasował do mojej głowy. Mogłem go mocno docisnąć do oczu, więc obraz był stabilny. Duże pole widzenia (dla mnie różnica była widoczna). Lornetka wyraźnie lżejsza od Kowy. Mimo trochę gorszego obrazu poważnie bym się nad nią zastanowił szukając 10 (a że szukam ósemki, to też się nad MHG zastanawiam) Mieliśmy jeszcze Meade 10x42 – oczywiście gorsza mechanicznie i optycznie ale jak na cenę zaskakująco dobra. Ciekaw jestem jak by wypadło porównanie w ciemny dzień – transmisją pewnie ustępuje. Fujinon 10x60 – bardzo fajne wrażenie - świetna ergonomia, dobre pole widzenia okularów jak na tę źrenicę. Na minus wyraźna AC. Chętnie bym ją zobaczył o zmroku.

Mniejsze powiększenia (Zen-Ray 7x36, Fujinon 7x50, Nikon EII 8x30, Steiner 7x30)
Zen-Ray – bardzo fajna lornetka z bardzo dużym polem. Obraz świetny, małe zastrzeżenie do pracy pokrętła ostrości. EII – moja więc nie jestem obiektywny ale utwierdziłem się, że to był dobry zakup. Steiner – jakoś nie przypadł mi specjalnie do gustu. Obraz był jakiś taki wypukły no i miała IF, którego nie lubię. Fujinon – no rzeczywiście żyleta ale IF... Poza astro nie lubię.

Maluchy (Nikon Monarch 7 8x30, Zeiss Terra 8x25)
Obydwie bardzo fajne. Monarch ma oczywiście dużo lepszą ergonomię, choć gorszą od pełnowymiarowego MHG. Na plus duże pole, na minus mgiełka pod światło. Terra, o ile zaakceptuje się specyficzną ergonomię, przy dobrej pogodzie sprawdza się bardzo dobrze. Jest ostra, kontrastowa i dużo bardziej kieszonkowa od Monarcha. Pole wyraźnie mniejsze ale nie miałem odczucia tunelu.

To tak na szybko.

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2017 16:41 ]
fot. Marlut

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2017 16:41 ]
Hmm, zdjęcie się nie dodaje...
Ostatnio zmieniony przez leniwiec Wto 04 Kwi, 2017, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Meade to była 8x42 :)
konkretnie Meade Rainforest Pro 8x42.
Ona wcale w chmurny dzień taka zła dla mnie nie jest, ma powłoki fazowe, srebro itp. Ja może dużego doświadczenia nie mam, ale nie odbieram jej jako ciemnej :)
Ostatnio zmieniony przez m-day Wto 04 Kwi, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Przepraszam za błąd. Tyle było tych lornetek, że się pogubiłem. ;)
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Fot. Marlut
:D

spotkanie lornetkowe parkU 3 (Copy).jpg
Plik ściągnięto 5377 raz(y) 183,96 KB

spotkanie lornetkowe parkU (Copy).jpg
Plik ściągnięto 5377 raz(y) 73,18 KB

digi DOT i Olek XZ-10 (Copy).jpg
Plik ściągnięto 5377 raz(y) 134,73 KB

 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Arek, naczytałem się o serwisie Nikona...nieciekawych wieści. Tyle, że o Kowa nie dowiedziałem się nic konkretnego, typu- tak, my jesteśmy autoryzowanym serwisantem, a tylko: "wie pan...pomożemy w załatwieniu gdyby się coś stało, a przecież w zasadzie jak jest coś poważnego, to wymiana na nowe". OK, ale ja fantastą, czy dzieckiem nie jestem....Nie jest to oferta Vortexa w końcu. Serwis Swarovskiego także nie, a ten błyszczy wprost!
Muszę polukać przez MHG 8x42, skoro Kowa jest niedostępna. Arek, jak rozumiem, Swarek SLC 8x42 nie będzie przełomem?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Volver napisał/a:
Arek, jak rozumiem, Swarek SLC 8x42 nie będzie przełomem?


Patrzyłem przez niego raz, dawno i w sklepie. Nie wiem więc jak wypada na tle MHG czy Kowy.
No ale serwis będziesz miał wzorowy :) Jest jeszcze Leica Trinovid HD, Zeiss Conquest HD...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

https://www.youtube.com/watch?v=y42S4nhHbt0
 
 
andrzejek 
Uczestnik


Posty: 98
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

[
Dziesiątki (Kowa Genesis 10.5x44, Monarch HG 10x42, Meade 10x42 i Conquest 10x42, Fujinon 10x60 HB)
Conquesta widziałem trzy dni wcześniej, więc nie mogę bezpośrednio porównywać. Obraz był bardzo fajny ale AC była wyraźnie widoczna. Największy problem miałem jednak z ergonomią – muszle są krótkie i chyba dosyć wąskie, więc musiałem lornetkę trzymać w powietrzu albo oprzeć o łuki brwiowe i lekko pochylić głowę żeby oczy znalazły się w osiach optycznych okularów. To jest oczywiście bardzo osobiste doświadczenie ale kolejny raz przekonuję się, że bez pomacania trudno wybrać lornetkę dla siebie. Kowa Genesis zrobiła na mnie świetne wrażenie zarówno ergonomią i obrazem. Nikon był trochę gorszy (za sprawą AC) ale bardzo dobrze pasował do mojej głowy. Mogłem go mocno docisnąć do oczu, więc obraz był stabilny. Duże pole widzenia (dla mnie różnica była widoczna). Lornetka wyraźnie lżejsza od Kowy. Mimo trochę gorszego obrazu poważnie bym się nad nią zastanowił szukając 10 (a że szukam ósemki, to też się nad MHG zastanawiam) Mieliśmy jeszcze Meade 10x42 – oczywiście gorsza mechanicznie i optycznie ale jak na cenę zaskakująco dobra. Ciekaw jestem jak by wypadło porównanie w ciemny dzień – transmisją pewnie ustępuje. Fujinon 10x60 – bardzo fajne wrażenie - świetna ergonomia, dobre pole widzenia okularów jak na tę źrenicę. Na minus wyraźna AC. Chętnie bym ją zobaczył o zmroku.

Mniejsze powiększenia (Zen-Ray 7x36, Fujinon 7x50, Nikon EII 8x30, Steiner 7x30)
Zen-Ray – bardzo fajna lornetka z bardzo dużym polem. Obraz świetny, małe zastrzeżenie do pracy pokrętła ostrości. EII – moja więc nie jestem obiektywny ale utwierdziłem się, że to był dobry zakup. Steiner – jakoś nie przypadł mi specjalnie do gustu. Obraz był jakiś taki wypukły no i miała IF, którego nie lubię. Fujinon – no rzeczywiście żyleta ale IF... Poza astro nie lubię.

Maluchy (Nikon Monarch 7 8x30, Zeiss Terra 8x25)
Obydwie bardzo fajne. Monarch ma oczywiście dużo lepszą ergonomię, choć gorszą od pełnowymiarowego MHG. Na plus duże pole, na minus mgiełka pod światło. Terra, o ile zaakceptuje się specyficzną ergonomię, przy dobrej pogodzie sprawdza się bardzo dobrze. Jest ostra, kontrastowa i dużo bardziej kieszonkowa od Monarcha. Pole wyraźnie mniejsze ale nie miałem odczucia tunelu.

Czy moglibyscie uszeregowac opisywane lornetki w bezwzglednej skali punktowanej od 0 do 10 bez wzgledu na klase, powiekszenie by unaocznic jak wiele lub jak mało dzieli te lornetki, taki uproszczony ranking?Czy nikon monarch 7 8x30 w porównaniu do zeissa terra 8x25 okazał sie lepszy czy gorszy w ukazaniu szczegółów (rozdzielczosc,kontrast) na tzw. oko i z ręki?
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

andrzejek napisał/a:

Czy moglibyscie uszeregowac opisywane lornetki w bezwzglednej skali punktowanej od 0 do 10 bez wzgledu na klase, powiekszenie by unaocznic jak wiele lub jak mało dzieli te lornetki, taki uproszczony ranking?Czy nikon monarch 7 8x30 w porównaniu do zeissa terra 8x25 okazał sie lepszy czy gorszy w ukazaniu szczegółów (rozdzielczosc,kontrast) na tzw. oko i z ręki?


Chyba nikt się tego nie podejmie, bo to niemożliwe na oko, bez wyników bezwzględnych z instrumentów pomiarowych.
Jeśli chodzi o M7 vs. Terra - to M7 jest lepszy, ponieważ ma większy obiektyw i musiałby być skopany, żeby był gorszy od 25 mm. Natomiast różnica jest "nienachalna" (jak Marlut określił ostrość MHG ;) )
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Ja się nie podejmę robienia punktacji.

Jeśli chodzi o porównanie Monarcha 7 z Terrą: Terra ma bardzo czysty i kontrastowy obraz i lepiej wypada pod światło w porównianiu z Nikonem. Mnie najbardziej przeszkadzało to, że musiałem "nałożyć" muszle oczne na gałki zamiast oprzeć je wygodnie o oczodoły a do tego bardzo kontrolować czy oczy są w osiach okularów. Przez Nikona patrzyło mi się dużo przyjemniej. Nikon na pewno wypada gorzej pod światło ale w większości sytuacji obraz jest (jak dla mnie) bardzo dobry. Czy obraz jest mniej szczegółowy niż Zeissie? W tej chwili nie umiem Ci powiedzieć. Wydaje mi mi się, że jeżeli tak, to różnica nie jest duża. Na pewno lepiej to oceni m-day, bo to jego lornetki. Mnie przyjemniej patrzyło się przez Nikona.
 
 
andrzejek 
Uczestnik


Posty: 98
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

I to sa bardzo konkretne i praktyczne wrazenia z użytkowania, których różne testy nie zawierają bo są raczej "odhumanizowane" i odnosza sie do techgnicznych parametrów obok, albo pomimo człowieka.Dziękii za takie spotkania i wrazenia.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Niestety takie wrażenia każdy może mieć jednak inne, bo to sprawa w dużej mierze osobnicza i opieranie się na nich może być zwodnicze. Trzeba to mieć z tyłu głowy.
Edit: dla mnie M7 ma lepszą rozdzielczość, ale czy na pewno? Czy to obiektywne?, a może jeśli ktoś ma inną charakterystykę wzroku, to może dla niego będzie odwrotnie?
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Takie spotkania i subiektywne wrażenia zapewne sa pomocne, użytkownicy zwracają uwagę na aspekty użytkowe i dzielą się swoją opinią na forum ,
Ważne żeby czytając taki ranking wyciągać właściwe wnioski ...

Np
Marlutowi monarch 7 nieszczególnie przypadł do gustu, 10x30 słabiutko a 8x30 lepiej ale znacznie gorzej niż np kowa prominar

Ja uważam ze to w miarę porównywalne lornetki , nikon ma duże pole ale słabo radzi sobie pod światło , kowa ma mniej odblasków ale mniejsze pole

m-day w sumie jest zadowolony z M7

Chwalony na forum zen 7x36 dla mnie "nie bardzo" ze względu na nieostrość brzegową


Itp itd ....

Z takich opinii tak naprawę wynika jedno , przed zakupem warto popatrzyć samemu i zwrócić uwagę na "wady" wskazywane przez użytkowników, może okazać się ze te "wady" wcale nie są dokuczliwe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 19