Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
ISO auto w trybie M
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Podejrzewam, że w każdym systemie jest to bardzo podobne i na podobnym poziomie, zwłaszcza w puszkach z ostatniej połowy dekady. Kiedy miałem równolegle K-5 i 60D nie odczuwałem jakiejś różnicy w automatyce ISO przy manulalu lub preselekcjach, a i zwyczajny Nikon D3100 którego z niedawno korzystałem, też sobie odpowiednio radził.
Andrzej.M. napisał/a:
Ty piszesz o czym innym niż toczy się dyskusja , a aktualnie rozmawiamy o rozwiązaniach Pentaxa.
No popatrz, a ja myślałem, że porównaniu rozwiązań Pentaxa do innych systemów, np Canona.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Kiedy miałem równolegle K-5 i 60D nie odczuwałem jakiejś różnicy w automatyce ISO przy manulalu lub preselekcjach,

Rozumiem że porównywałeś wszystkie tryby w Pentaxie i w 60D były podobne? :wink:
Jak długo miałeś tę K-5 tkę ? - w sensie robienia zdjęć a nie leżakowania na półce w gablotce komisu... Dużo zdjęć nim poczyniłeś?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Ze 2-3 miesiące, z czego z poważniejszych prac zaliczył 2 mecze rugby. Łącznie poniżej 10K zdjęć nim zrobiłem.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Mecze? Fajnie! :cool:
 
 
grabskim 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

matys, w nikonie mozna ustawić czas i czułość, ale gdy dojdzie do maksymalnej ustawionej czułości, to ten ustawiony próg czasu też jest przekraczany i wydłuża sie nawet do 30s. Innymi słowy jak masz ustawione 1/50 i iso max 1600 to przy małej ilości światła aparat będzie ustawiał się do zera na drabince, czyli wydłużał czas. Mi zalezy jednak aby utrzymał czas, kosztem niedoświetlenia, nawet znacznego. Tryb TAv ma najwiekszy sens własnie teraz, gdy produkowane sa coraz lepsze matryce, o dużej dynamice i czystym wysokim ISO.[/quote]
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Podejrzewam, że w każdym systemie jest to bardzo podobne i na podobnym poziomie, zwłaszcza w puszkach z ostatniej połowy dekady.

Ja mam wręcz odwrotne zdanie. W Canonie (i Nikonie, jak opisuje matys) można zadać czas graniczny, ale nie ma przełączanych programów w tym sensie, o jakim pisze Andrzej.M.. Jak zwykle go ganię za nieuzasadnioną propagandę, tak tu muszę go poprzeć, że jest to krok dalej niż w innych systemach. Oczywiście bazuję na tym, co napisał, nie mam jak tego sprawdzić. Przydałby się Jaad75. :) Inna sprawa, że nie jest to jakaś hiper-kluczowa sprawa decydująca o wyborze systemu, ale dla niektórych osób takie detale mają znaczenie. Dla mnie mają, między innymi z tych powodów jak dotąd nigdy nie kupiłem sobie komputera z Windowsem. :)
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pią 05 Sie, 2016   

grabskim, Tu masz rację. W Nikonie w tym wypadku tylko manual + AutoISO, ewentualnie preselekcja czasu + AutoISO. W Canon chyba to samo.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Sie, 2016   

komor napisał/a:
nie mam jak tego sprawdzić

Wystarczy wejść w menu AUTO ISO. :wink:
Zresztą Pentax celuje w takich "drobiazgach" - np. poziomica w 2 płaszczyznach , samopoziomowanie obrazu, mikroregulacja kadru itp. "fantastyczne " możliwości programowe odnośnie korekty szkieł jakie z entuzjazmem ogłosił Wojmistrz a dostępne w canonie przedtem chyba tylko w modelach FF - w Pentaxie są od... no już sam nie wiem - K10D je już chyba miał... :lol: NIe wiem czy chwalenie za dobre uszczelnienia anatorskich korpusów dodatkowe pokrętła i guzikologię oraz programowalne tryby użytkowników można nazwać "propagandą" ale niech tam... :lol:
komor napisał/a:
nigdy nie kupiłem sobie komputera z Windowsem.

Masz absolutną rację, jak dla mnie po XP mocno przesadzili, a to co zrobili w 10-tce to już totalne przegięcie. Dlatego następny będzie "jabłczany"...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 07 Sie, 2016   

Wtrącam trzy grosze. Przeleciałem tekst "na szybko" i nie zauważyłem by ktoś napisał o wielkiej (moim zdaniem) wadzie Canona w auto ISO w trybie M. Brak korekcji ekspozycji. Przy braku światła dobije do maksymalnego ISO i najwyżej nie doświetli. Przy dobrym świetle można mieć tylko ekspozycję ZERO. Uprzedzam - korekcja się przydaje.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 07 Sie, 2016   

MM napisał/a:
Przeleciałem tekst "na szybko" i nie zauważyłem by ktoś napisał o wielkiej (moim zdaniem) wadzie Canona w auto ISO w trybie M. Brak korekcji ekspozycji.

Owszem, w tym wątku nie było o tym mowy, choć parokrotnie wcześniej o tym pisaliśmy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14