Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Filtry do foto krajobrazowej Mikro 4/3
Autor Wiadomość
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Sro 10 Sie, 2016   Filtry do foto krajobrazowej Mikro 4/3

Temat wydzielony z innej dyskusji.

fatman napisał/a:
No i filtry musisz kupić 100x150,

Na jakiej Polskiej stronie internetowej można to kupić :)
Czy można zastąpić filtry obróbką w programie? Nie stosujesz takiej obróbki ?
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 13 Sie, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Jak mogę podpowiedzieć i nikogo nie reklamować.
Filtry
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Są filtry LEE nawet na C11-24 . A jaki jest na Olympusa 7-14?
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   

Masz jeszcze tutaj http://www.raysfoto.pl/produkty
Sam tu kupowałem.

Szarej połowki nie zawsze sie da zastąpić obróbką.
Jeżeli scena jest bardzo "rozpieta dynamicznie" a chcesz to zrobić jednym strzałem to szare połówki są jedynym wyjściem. W scenach statycznych możesz naświetlić dwa razy (na światła i na cienie) i potem złożyć to w PS ale spróbuj to zdobić jak liście się ruszają albo chmury płyną z wiatrem. Nie da rady :-)
Nawet HDR Ci tu nie pomoże.
A polara to już wogóle żadna obróbką ńie zastąpisz.
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   

fatman, Masz rację! Czasem często trzeba zrobić tylko jedno zdjęcie :)

Jeszcze zauważyłem, ze Hitech robi filtry Reverse (najciemniej jest na środku) -czy takie filtry są warte uwagi? http://allegro.pl/filtr-h...5920605185.html

Na co patrzeć wybierając filtry? Który zestaw jest do 7-14 Zuiko?
Co lepsze 14-24 D3 czy E-M5II 7-14? Który zestaw jest lepszy do rozbudowy itp?
Który element, do którego pasuje i co się jak montuje? :D
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   

Może załóżcie osobny temat o filtrach do mikro-4/3, żeby potem było łatwiej to znaleźć? W dziale odpowiednim… Przeniosę posty dotyczące filtrów do tego nowego tematu.
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   Filtry mikro 4/3

Interesuje mnie jakie filtry pasują do obiektywu
M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14 mm f/2.8 PRO

M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑40mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 40‑150mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO

Jaki rodzaj przejścia (hard/soft) powinien mieć taki filtr?
Jak to wszystko zamocować. Co składa się na taki system na obiektywie?
Czy drogie filtry warto kupić?
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   

jest temat http://forum.optyczne.pl/...p=520235#520235
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   

Gotowe, scalone, wydzielone.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   Re: Filtry mikro 4/3

janqseven napisał/a:
Interesuje mnie jakie filtry pasują do obiektywu
M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14 mm f/2.8 PRO

M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑40mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 40‑150mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO

Jaki rodzaj przejścia (hard/soft) powinien mieć taki filtr?
Jak to wszystko zamocować. Co składa się na taki system na obiektywie?
Czy drogie filtry warto kupić?


Jedynie do 7-14 musisz kupić holder Lee lub Hitecha 100mm i filtry 100x150 (nie polecam 100x125 bo są zwyczajnie za krótkie ja przesuwasz je w górę i w dół nie zakrywają obiektywu w swoich maksymalnych wychyleniach.
Na forach pisze się, że powinno się używać z tym obiektywem filtrów pełnych 150x150 bo 100x100 winietują przy przekrecańiu holdera. Racja jest. Ale cena kompletu takich filtrów jest masakryczna i dorównyje prawie cenie samego obiektywu.

Z pozostałymi obiektywami możesz spokojnie używać filtrów 85mm (system Cokin P). Nie winietują. Sam używam.

Przejscie hard czy soft? - zależy od tego co fotografujesz. Przypuśćmy, że masz morze lub płaski horyzont- bierzesz hard. Jakieś pagórki, nierówny horyzont albo wystające elementy pejzarzu - bierzesz soft.
Hard bierzesz również jak masz np równomiernie nachylone zbodze w kadrze i jasne niebo za nim.
Reverse używasz wtedy jak masz słońce nisko nad horyzontem w kadrze.
Jakbyś zrobił bez filtra - pierwszy plan miałbyś czarny a słońce prześwietlone.
Jakbyś zrobił ze zwykłą szarą połówką - niebi i pierwszy plan miałbyś czarne a słońce dalj na ostro by świeciło.
Zobacz jeden przykład użycia reverse z mojej galerii:
http://forum.optyczne.pl/...hp?pic_id=11052

Wracając do uchwytu i jego mocowania na 7-14 Olka PRO. - ta stronka wyjaśni Ci wszystko
Włącznie z tym jaki system szyn kupić i o ile stopni możesz przekrecać holder aby nie winietował:
http://7-14filter.com
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 13 Sie, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   Re: Filtry mikro 4/3

fatman napisał/a:

Jedynie do 7-14 musisz kupić holder Lee lub Hitecha 100mm i filtry 100x150

Konkretnie to jakie holdery i jakie systemy są kompatybilne z tym obiektywem?
Hitech 100/Hitech 150 ?
a z tych okręgów
http://leefilters.pl/prod...-adaptery-sw150
http://www.photo4b.pl/ind...rk-ii-akcesoria
to który pasuje...te okręgi zakładamy na osłonę przeciwsłoneczną 7-14 Zuiko a na to holder?
Czy system LEE SW150 II (150x170mm) przyda się do każdego obiektywu mikro 4/3 i do C11-24/16-35/N14-24.. i jest najlepszy?

7-14filter.com/ dzięki
Chodzi mi o zakup w Polsce. Ile filtrów naraz można założyć w tych systemach żeby nie winietowało
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   

Na oslonę przeciwsłoneczna zakładamy pierścień zacieśniający
Na to zakładamy taki pierścień, który ma gwint.
Do tego przykręcamy holder.
Na obiektywy mające gwint (np. 12-40/f2.8) pierścień pośredni nakręcamy na obiektyw i do niego mocujemy holder.
Pokazana jest to w filmikach na stronie Lee w dziale 100mm.

Lee SW 150markII wykorzystałbyś tylko na olkowy 7-14. Jak masz za dużo pieniędzy... :twisted:
Juz na 12-40 czy 9-18 wystarcza system 85mm.

Aby nie winietowało można założyć nawet 3 filtry jeżeli holder 100mm założysz np. na 7-14 i nie będziesz przekręcał o wiecej niż 5 stopni.
Jak miałem Canona 17-40 to zestawem 100mm z 2 filtrami kręciłem wokoło na 17mm i ńie winietował.
Z reguły zakładasz jednak 1 połówkowy albo dwa połówkowe (jeżeli chcesz coś przyciemnić na dole). Np. masz jasne niebo przy słonecznej pogodzie i białe skały wapienne na pierwszym planie. Wtedy zwykle daje 0.9 na górę i 0.3 na dół (róg), wszystko zależy od kompozycji.
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   

Jak to wygląda przy fotografowaniu morza, a jak w górach?
Czy filtry w obu przypadkach spełniają swoje zadanie bez potrzeby obróbki w programach?
Jak rozumiem 7-14 PRO ma inne wymagania jeśli chodzi o szerokość filtra niż C11-24/N14-24?
Olympus 7-14mm ma szerszy kąt widzenia, ale odpowiada na szerszym końcu 14mm na FF (pełnej klatce), ale w obu przypadkach trzeba inne filtry?
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

janqseven napisał/a:
Jak to wygląda przy fotografowaniu morza, a jak w górach?


Błagam...

[ Dodano: Sro 17 Sie, 2016 02:05 ]
janqseven napisał/a:
Jak rozumiem 7-14 PRO ma inne wymagania jeśli chodzi o szerokość filtra niż C11-24/N14-24?
Olympus 7-14mm ma szerszy kąt widzenia, ale odpowiada na szerszym końcu 14mm na FF (pełnej klatce), ale w obu przypadkach trzeba inne filtry?


Nigdy nie miałem Nikona ani C11-24. Nie doradzę.
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

fatman, zapomniałem o ważnej rzeczy....
te filtry na obiektywach (w tym 7-14) mają mi służyć nie tylko w pozycji kadru krajobrazowego, ale także zgodnie z moim gustem w kadrze portretowym [lubię takie krajobrazy]...więc to chyba sporo zmienia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16