Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka do 1000 zł
Autor Wiadomość
succesown 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   Lustrzanka do 1000 zł

Witam. Chciałbym kupić swoją pierwszą lustrzankę i mój budżet wynosi tylko 1000 zł. Możecie mi coś polecić na początek? Dopiero zaczynam swoją przygodę z fotografowaniem, więc nie chce wydawać więcej. Może być używana. Jakieś propozycje? Z góry bardzo dziękuję za każdą radę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

Za ta cenę to MUSI być używana, bo o nowej nie ma co mówić. A dlaczego lustrzanka ??
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

succesown, Czy przeglądałeś Allegro? Co wypatrzyłeś?
 
 
succesown 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

Chciałbym mieć gwarancje najwyższej jakości obrazu.

[ Dodano: Sro 17 Sie, 2016 21:38 ]
Na allegro w granicy 1000 zł znalazłem Nikona D3200 z obiektywem 18-55VR.
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

succesown, co chcesz fotografować?
 
 
succesown 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

Myślałem o robieniu zdjęć na imprezach(18-stki przyjaciół), jakieś wyjazdy i po prostu go ujmowania różnych chwil z mojego życia :)

[ Dodano: Czw 18 Sie, 2016 10:15 ]
To jak? Macie jakieś propozycje?
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Moim zdaniem nawet tania lustrzanka poradzi sobie, ale jakość tych zdjęć będzie daleka od ideału. Błyskanie lampą błyskową na wprost osób fotografowanych (18-nastki) daje średnio ładne efekty, a nawet nieładne...
Natomiast wyjazdy, czyli fotografowanie w ładne [pogodne] dni moim zdaniem da dobre efekty.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

succesown, przemyśl system w jaki "wdepniesz", bo potem pod niego będziesz szukał kolejnych obiektywów, lamp błyskowych i innych gratów. Do rozważenia masz Canona, Nikona i Pentaxa. Każdy system ma swoje plusy i minusy, nie ma ideału. Dopiero kiedy zastanowisz się, który wybierzesz, wtedy warto szukać konkretnego modelu.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 19 Sie, 2016   

Do 1000 zł dostaniesz choćby Canona 40d którym jak najbardziej da się robić bdb zdjęcia.
Niewiele drożej Canon 1Ds lI. Staroć, ale staroć pełnoklatkowa.
Zonk: używalne iso w oby to 800. 1600 w porywach.
Może nikon d300, albo coś ala 30d canona NAWET... też zrobisz tym bdb zdjęcia .
Canon 450d - w jakosci obrazu porownywany do nikona d300 w tescie optycznych.
Hmm...

450/30/40D używałem i każdy, oczywiście z zastrzeżeniami mogę polecić.
Jeśli się kreatywnie podchodzi do fotografii, to i wynalazki typu canon 350d + np Helios 58 prrzez adapter będą objawieniem.
Co dopiero współczesne kombajny typu d810, 5dlll, 6d, k3ll, k1 itd.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

muzyk, czemu dajesz takie absurdalne propozycje jak Canon 1Ds II? W jakim celu początkująca osoba miałaby kupować tego grzmota, który w aktualnym stanie techniki nic jej nie da? No chyba że będzie na tych osiemnastkach tłuc gości po głowach ciężką magnezową obudową.

succesown, jeśli w tym budżecie zmieścisz Nikona D3200 z podstawowym obiektywem 18-55VR to bierz. Nie jest to ideał, ale na początek przygody będzie ok. Gdybyś miał bardziej wyspecjalizowane potrzeby, np. chciał tanio rozpocząć przygodę z fotografią krajobrazową czy przyrody, to rzeczywiście można by myśleć o starszych korpusach z wyższej półki, typu Canon 40D czy Nikon D300, ale do okazjonalnej fotografii imprezowej nie ma to sensu. Lepsza jakość Nikona D3200 na wyższych czułościach jest ważniejsza niż ergonomia, wizjer czy obudowa tych lepszych (choć starych) modeli.
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

1DsII to dobry aparat fotograficzny -tylko bardzo ciężki i nie ma wbudowanej lampy błyskowej. Natomiast proponowany wyżej Nikon ma lampę błyskową i jest stosunkowo lekki. Do zastosowań autora moim zdaniem lepszy D3200 :)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Nikon D3200 za tysiaka? Moim zdaniem nie przepłacisz. Chyba że ci się trafi Pentax k-30 albo K-50.
 
 
Kamil8102 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pią 07 Paź, 2016   1 Lustrzanka używana do 1000zl proszę o pomoc w wyborze :)

Cześć. Jestem nowym użytkownikiem i dopiero od niedawna bardziej zainteresowałem się aparatami. Nie uzywalem do tego czasu żadnego konkretnego sprzętu a zdjęcia wykonywalem aparatem telefonu. (LgG4)

Potrzebuję aparatu do robienia zdjęć na portale społecznościowe, zdjecia glownie w pomieszczeniach, na silowni, często przy słabym sztucznym oświetleniu. Czasem potrzebuję też nakręcić film.
Dodam też ze bardzo podobaja mi sie zdjecia z rozmytym tlem:)

Szukam czegoś używanego. Mam budżet do około 1000-1200 zl na cały sprzęt.

Z góry dziękuję Wam za pomoc i czekam na podpowiedzi :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Paź, 2016   

Dobra jakość przy słabym świetle, do tego filmy, do tego rozmyte tło, czyli jasna stałka? Dodaj drugiego tysiaka do budżetu to coś się znajdzie… W przeciwnym razie trzeba zapomnieć o jasnej stałce i poszukać używanego zestawu z podstawowym obiektywem. Ja uważam, że z takim budżetem nie ma co się pchać w lustrzanki. Ich podstawowa zaleta tkwi w wymiennych obiektywach, ale na to potrzeba więcej pieniędzy, szczególnie jak jakość ma być lepsza.
Sprawdź sobie ile kosztuje używany Nikon D7000, najlepiej z przedłużonym kitem 18-105 VR, do tego dołóż koszt używanego Nikkora 35mm f/1.8 (dokładne oznaczenie modelu to Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G). Ewentualnie zamiast D7000 jakiś D5100.
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Paź, 2016   

Jezeli uzywany do 1200 zł to ten Nikon D3100 z obiektywem 35 mm który zrobi zdjecie z rozmytym tłem

http://allegro.pl/nikon-d...6538231622.html

Ewentualnie nowy Canon z obiektywem KIT

http://allegro.pl/canon-e...6543467107.html

do Canona dokupisz obiektyw Canon 50mm 1,8 za 500 zł który tez da Ci pozadana glebie ostrosci z tym ze do zdjec w pomieszczeniach za waski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14