Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie do uzytkownikow Canon 80D
Autor Wiadomość
hifibloke 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   Pytanie do uzytkownikow Canon 80D

Wiatam

Wlasnie zakupilem model 80D i mam takie pytanie poniewaz nie mam teraz mozliwosci podjechac gdzies do salonu i to sprawdzic.
Czy jak poruszacie energicznie samym body to slychac u was takie lekkie nazwijmy to grzechotanie ??
Myslalem, ze cos jest nie tak, ale wychodzi na to, ze to sa te palastikowe zawiasy od lapmy blyskowej. Jak jest otwarta to juz tak tego nie slychac. Czy tak to jest ?

Dzieki.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

Pamiętam ten efekt ze swojego 50D. Myślę, że nie ma się czym martwić, o ile jesteś pewien, że to grzechotanie dochodzi właśnie z tego miejsca.
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2269
Skąd: Zamość
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

A nie jest to jakiś czujnik położenia? W 60D też mi coś "latało", ale jakoś nic nie rozleciało się w trakcie eksploatacji, ani nie powodowało problemów przy robieniu zdjęć.
 
 
hifibloke 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

Jak lampa jest otwarta i ruszy sie ten plastikowy zawias to wlasnie jest taki sam dzwiek jak przy zamknietej lampie takze jestem pewien, ze to jest to. Chcialbym tylko wiedziec czy wszystkie sztuki tak maja.... Aparat jest oczywiscie w pelni sprawny. Rok temu sprzedalem nikona d7100 i nie pamietam zeby tam bylo cos takiego tez sie troche zdziwilem. Zreszta Nikon tez ma swoje bolaczki ;)
Ogolnie mimo tej zdrady campu Nikona gdzie bylem fanem od modelu d40x jak na razie jestem bardzo zadowolony z Canona.
Kupilem go z kitem 18-55mm bo cena byla nieznacznie wieksza jak samo body a dodatkowo dokupilem 50mm 1.8. Zastanawiam sie jakie jeszcze obiektywy kupic ?? 10-18mm ten jest zachwalany koszt okolo1k jakis 35mm tez by mi sie przydal bardziej jak ta 50 i moze wymienie ten 18-55 na 18-135 moze cos doradzicie ? Docelowo mysle, ze 4 max 5 obiektywow mi starczy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

hifibloke, a czemu Nikona D7100 zamieniłeś na Canona 80D? Co do obiektywów, to plasticzak 10-18 jest fajny, pod warunkiem, że będzie dobrze traktowany. Jako budżetowe UWA na wycieczki na pewno się sprawdzi. Co okolic 35mm to ja tradycyjnie uważam, że warto szarpnąć się na Sigmę 30/1.4, z różnych przyczyn. Jedną z nich jest fakt, że 30mm jest nieco dalej od 50mm niż zwyczajowe 35mm. Z tanich stałek (a chyba lubisz stałki?) jest jeszcze Canon 24 mm f/2.8 EF-S STM, za podobne drobne co 50/1.8 STM. 18-135 STM – jak chcesz iść w wycieczkowe zoomy, to może być, jest też (tańsza) Sigma 17-70 o mniejszym zakresie, ale na szerokim końcu ma światło f/2,8 i ma też niezłe zbliżenie makro.
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

hifibloke, Jak oceniasz 80D? Czy to dobry aparat? Lepszy od Nikona D7100?
 
 
hifibloke 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

komor Nikona D7100 sprzedalem w sumie calkiem przypadkowo... potrzebowalem sfinansowac okazje z swojego glownego hobby a znajomy akurat chcial kupic Nikona ,wiec sprzedalem body razem z kilkoma szklami. Cala reszte torby, statyw, karty itp. ...... sobie zostawilem.
Teraz szykowalem sie kupic znowu D7100, bo w dobrej cenie jest lub nawet D7200 gdzie w moim przekonaniu zmian jest bardzo malo w stosunku do poprzednika. A jednak wybralem Canona....
Mysle, ze na moje amatorskie potrzeby starczylby nawet swietny model 70D no coz jest 80D :)
Co do szkla masz racje wole stalki a zoom w nogach. Ptakow z tripoda nie strzelam, wiec mysle wlasnie taki wycieczkowy zoom do 135mm jest, az nadto wystarczajacy. Ten 24mm jak to mowia nalesnik fajny tani nic nie wazy. Twoja propozycja Sigmy jest ciekawa... i droga trzeba sie bedzie zastanowic. Dobrych obiektywow jest sporo musze to wszystko dobrze przegrysc.

janqseven nie odpowiem Ci tak wprost na te pytanie... tego Canona mam dopiero drugi dzien...
D7100 nie mam teraz obok, ale jesli chodzi o budowe (uchwyt) rozmieszczenie klawiszy to Canon jakos lepiej "mi" pasuje.
Jak juz pewnie czytales oba aparaty nawet 70D zrobia swietne zdjecia z dobrym szklem i jezeli wiekszosc z tych zdjec bedzie konczyc na ekranie monitora to w moim przekonaniu nie ma znaczenia, ktory zostanie wybrany.
W w/w sytuacji sprawdza sie nawet wczesniejsze modele.
Jezeli mialbym robic tylko i wylacznie same fotki typu portrety, krajobrazy to wybralbym bez namyslu Nikona.
Ja wybralem Canona poniewaz ma on funkcje video, ktora rzeczywiscie dziala jak powinna plus obrotowy i dotykowy ekran. Tu napisze, ze kiedys bylem wrecz przeciwny takiemu rozwiazaniu w dslr... a jednak:) mialem przygody z Nikonem gdzie taki ekran by sie przydal .
Zlego wyboru nie ma, trzeba przemyslec swoje preferencje i wybrac body. Szklo to nastepna bajka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14