Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: hijax_pl
Sob 03 Wrz, 2016
Pierwsza (pierwsza-pierwsza) zewnętrzna lampa do D5300
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

matys napisał/a:
Zdecyduj się wreszcie czy może nie będzie zmian, czy może będą częste awarie.

A co ja wróżka jestem? :zalamany: :roll:
Facet , takich rzeczy to nawet właściciel nie wie znając dane zatrudnienia i stanowisk pracy! Z czego Ty się urwałeś?
Piszesz żeby sobie trollować? Oczywiście - ty wszystko wiesz i jesteś najmądrzejszy - może zgłoś się do nowych właścicieli - może im powróżysz? :lol: :twisted:
Nie sądzę żeby kupując taką markę , nowy właściciel chciał ją zniszczyć , chyba że jest to jakiś odpowiednik "sony" - który kupuje coś i niszczy, żeby wykorzystując technologię wzmocnić swoje produkty jednocześnie pozbywając się konkurencji. (przykład Konica-Minolta).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

Zamykam chwilowo temat, na uspokojenie emocji, które ewidentnie rosną.
 
 
adas.woz 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2016   

Korzystając z tego, że emocje trochę opadły ( :D ) daję znać o pierwszych wrażeniach, bo odwiedził mnie dziś kurier z paczuchą i...

Lampa jest super! :D

Nieduża, dobrze spasowana - nic nie trzeszczy (!) porządnie wchodzi w gniazdo, po dokręceniu nie ruszy się na bok nawet o milimetr - ekstra!

Tryby pracy póki co poznaję w testach, ale nawet pobieżnie pstrykając tu i ówdzie w różnych konfiguracjach z błyskiem już wiem w jakich sytuacjach i w jaki sposób mogę wykorzystać niektóre możliwości lampy (lampka LED do filmów na prezydenta! :P ).

Na moim D5300 z lampą nie mogę zejść poniżej 1/200s czasu naświetlania, ale powiedzmy, że byłem tego świadom, bo tak było nawet z wbudowaną lampą. Trochę szkoda, bo i taką funkcję ten Metz obsługuje. Kiedy wymienię korpus na coś mniej "amatorskiego", wtedy będę mógł się kreatywnie pobawić (a mam nadzieję, że lampa do tego czasu wytrzyma - wygląda bądź co bądź bardzo solidnie!)... ;)

Jutro będę na chrzcie i after-party, więc prawdziwy test bojowy przejdzie w ciągu kilkudziesięciu następnych godzin - wtedy się okaże co ten błyskacz jest wart w warunkach polowych (o ile głównodowodzący pstrykacz ogarnie do jutra wszystkie opcje owego sprzętu... :lol: :lol: :lol: ).

Bardzo Wam jestem wdzięczny za wszystkie uwagi i podpowiedzi, Koledzy.
Serdecznie dzięki! :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

adas.woz napisał/a:
Na moim D5300 z lampą nie mogę zejść poniżej 1/200s czasu naświetlania
Ten aparat nie wspiera HSS.
adas.woz napisał/a:
bo tak było nawet z wbudowaną lampą
To nie ma nic wspólnego. :) Nawet jak założysz oryginalna SB-900 to trybu AutoFP i czasu 1/2000s nie użyjesz, bo nie zsynchronizuje.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

To który model wybrałeś?
 
 
adas.woz 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

hijax_pl napisał/a:
adas.woz napisał/a:
Na moim D5300 z lampą nie mogę zejść poniżej 1/200s czasu naświetlania
Ten aparat nie wspiera HSS.
adas.woz napisał/a:
bo tak było nawet z wbudowaną lampą
To nie ma nic wspólnego. :) Nawet jak założysz oryginalna SB-900 to trybu AutoFP i czasu 1/2000s nie użyjesz, bo nie zsynchronizuje.


No tak - mniej więcej o to mnie się rozchodziło, że to ograniczenie aparatu, a nie lampy. :) Nie można mieć wszystkiego! :P

Wojmistrz - zakupiłem Metz 44 AF-2 i kurczę ten pierwszy strzał był chyba dla mnie idealny... Oczywiście (!!!) nie mam fizycznego i użytkowego porównania, ale mając tego Metza - niczego mi w nim nie brakuje... Bałem się, że brak ekraniku wpłynie na jego użytkowanie, ale nawet tego nie zauważam. Jest intuicyjny i być może nie zalewa mnie (przydatnymi, bądź co bądź) informacjami, to po prostu strzela - a tego od niego oczekuję.

Jest natomiast jedna rzecz której - widocznie - jako nie tak znów zaawansowany pstrykacz nie ogarniam... Mianowicie po zamontowaniu lampy, wrzuceniu jej w tryb TTL a korpusu w M światłomierz nie "kompensuje" sobie mocy błysku i pokazuje, że zdjęcie będzie mocno niedoświetlone... Po czym strzelam, i okazuje się, że jednak histogram dobry, scena naświetlona, wszystko pięknie. Czy tak ma być...? Czy to kwestia używania trybu "automatycznego lampy" z trybem "manualnym aparatu"? Czy to zadziała tylko w pół-automatycznych trybach A/S/P i pełnych automatach? W "M-ce" mam przecież manualną kompensację błysku, więc to tam ma grzebać?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

adas.woz napisał/a:
mając tego Metza - niczego mi w nim nie brakuje...

I o tym właśnie wojmistrz wcześniej pisał ;)
adas.woz napisał/a:
w M światłomierz nie "kompensuje" sobie mocy błysku i pokazuje, że zdjęcie będzie mocno niedoświetlone.
Światłomierz pokazuje jedynie światło zastane. Możesz oczywiście tak ustawiać aparat (wydłużyć czas) by zastane też było dobrze naświetlone. Typowy przykąłd portret przy zachodzącym słońcu. Sama lampa oświetli model, ale przy typowych parametrach (niskie ISO, np f/5.6 i czas 1/125) z krajobrazu nic nie wyjdzie.
adas.woz napisał/a:
W "M-ce" mam przecież manualną kompensację błysku, więc to tam ma grzebać?
To kompensacja lampy. Zmniejszy/zwiększy energię błysku, wobec danych z błysku pomiarowego.

Poczytaj więcej o świetle błyskowym: http://foto.jasiu.pl/
 
 
adas.woz 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Super! Przeogromne dzięki!!!
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

hijax_pl napisał/a:
Ten aparat nie wspiera HSS.

To Nikon wywala HSS z tańszych korpusów? I to z serii d5xxx? A to ponoć Canon taki wredny w kadłubkowaniu swojej oferty… :)

hijax_pl napisał/a:
Światłomierz pokazuje jedynie światło zastane. Możesz oczywiście tak ustawiać aparat (wydłużyć czas) by zastane też było dobrze naświetlone. Typowy przykąłd portret przy zachodzącym słońcu.

Tak, właśnie fakt, że światłomierz pokazuje tylko zastane pozwala świadomie podejmować decyzję przy mieszaniu światła błyskowego z zastanym. Automatyka lampy postara się wyrównać (o ile wystarczy błysku) z ewentualnym uwzględnieniem wspomnianej wyżej kompensacji błysku, a zastanego światła zarejestruje się tyle, ile pokazuje światłomierz.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

adas.woz napisał/a:
o zamontowaniu lampy, wrzuceniu jej w tryb TTL a korpusu w M światłomierz nie "kompensuje" sobie mocy błysku i pokazuje, że zdjęcie będzie mocno niedoświetlone... Po czym strzelam, i okazuje się, że jednak histogram dobry, scena naświetlona, wszystko pięknie. Czy tak ma być...?

Właśnie tak ma być, lampa dopasowuje parametry do tego co ustawiłeś w aparacie.
adas.woz napisał/a:
Lampa jest super!

Nieduża, dobrze spasowana - nic nie trzeszczy (!) porządnie wchodzi w gniazdo, po dokręceniu nie ruszy się na bok nawet o milimetr - ekstra!

W końcu Metz więc tak ma być! Cieszę się że mimo obiekcji kolegów jednak Metz ci spasował.
Życzę długiego użytkowania. :cool:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
Właśnie tak ma być, lampa dopasowuje parametry do tego co ustawiłeś w aparacie.
Ke? Niby które? Kolega pytał o ekspozycję, a nie o ISO czy przysłonę. Czy lampa czyta z aparatu odległość ostrzenia czy tylko błysk pomiarowy wysyła?
Andrzej.M. napisał/a:
W końcu Metz więc tak ma być!
Pod tym względem chńczyki nie gorsze. I nie ma co zaklinać rzeczywistości.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

Nic tu lampa nie ma do powiedzenia. Wszystko zależy od korpusu a nie jakiejś genialnej marki lampy. Zwykle gdy coś nie wychodzi to wina leży po stronie nawiedzonego "trzymacza sprzętu" :roll: :roll: :roll:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

hijax_pl napisał/a:
Ke? Niby które? Kolega pytał o ekspozycję, a nie o ISO czy przysłonę.

Ty czytasz tylko siebie i to niezbyt dokładnie? Pytał :
adas.woz napisał/a:
w tryb TTL a korpusu w M światłomierz nie "kompensuje" sobie mocy błysku i pokazuje, że zdjęcie będzie mocno niedoświetlone...

Bo światłomierz nie ma nic do rzeczy , a automatyka lampy współpracując z P/I/E -TTL dopasowuje siłę błysku tak by scena była prawidłowo oświetlona.
hijax_pl napisał/a:
Ke?
- już wiesz? Dotarło? Facet ustawił tryb M w aparacie! Ale lampa jest w TTL... Tak?
Dżozef napisał/a:
Nic tu lampa nie ma do powiedzenia.

Taaa... najlepiej użyć manualnej YN... Co do marki się zgadzam - choć nie całkiem - z moich doświadczeń wynika że nie wszystkie lampy jednakowo dobrze współpracują , a już szczególnie w trybie A (choć w tym modelu w ogóle go nie ma).
hijax_pl napisał/a:
Pod tym względem chńczyki nie gorsze.

Nie wiem - nie znam się... :lol: Nie używam. Ale jak czytam że Meike ma mniej żółty palnik od YN i że "niektóre lampy sieją magentą" - to chęć na eksperymenty mi przechodzi... :roll:
Cytat:
I nie ma co zaklinać rzeczywistości.

A po co? Nie twierdzę że YN , Meike , czy Tumax są złe... Do pstryknięcia raz czy czy drugi z pewnością się nadają. Nawet do zrobienia taniego systemu sterowanego radiowo . Tyle że trzeba brać poprawkę na ewentualność odchyłek barw czy padu któregoś z elementów. Jak ktoś jest na to gotowy - czemu nie.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

Andrzej.M., A co niby pisałem wcześniej? Czytasz posty współforumowiczów czy tylko swoje?

Więcej ogłady i mniej ataków proszę, inaczej skończy się to kolejnym ostrzeżeniem. To moje ostatnie ostrzeżenie
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

hijax_pl napisał/a:
Czytasz posty współforumowiczów czy tylko swoje?

I oczywiście tylko siebie cytuję? :lol:
hijax_pl napisał/a:
Więcej ogłady i mniej ataków proszę

Poproszę o to samo! Gdzie Ty ataki widzisz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15